Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Civic FB7 2015
Elinize sağlık. Bizde daha önce böyle bir konuyu tartışmıştık. Nasıl oldu basların içeri girmesi, plaka ve bazı yerlerin zıngırdaması vb sorun varmı. Malum araç sedan

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlginiz için teşekkür ediyorum
Araba baya tozlu olduğu için önce su tuttum, sonra Sonax şampuan(turuncu renkli) ile cam bezi kullanarak ilk köpürtmeyi yaptım. Durulayıp işlemi süngerle tekrarladım. Komşumda meguiars hızlı cila var siyah araçlar için özel bir wax içeriyor, ne zamandır denemek istiyordum güzel de oldu. Lastik parlatıcı kullanıyorsanız ılık suyla seyrelterek kullanmanızı da tavsiye ederim. Direkt kullanımda yağlı bir katman oluşuyor lastikler XL değilse çukurda tümsekte yarılabilir.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Elinize sağlık. Bizde daha önce böyle bir konuyu tartışmıştık. Nasıl oldu basların içeri girmesi, plaka ve bazı yerlerin zıngırdaması vb sorun varmı. Malum araç sedan

Hocam zangırdama diyince aklıma şu video geliyor :)
1.dk dan sonrasında araç nasılda zangırdıyor :)

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam zangırdama diyince aklıma şu video geliyor :)
1.dk dan sonrasında araç nasılda zangırdıyor :)
Benim zıngırdamadan kastım bu değildi sedan araçlarda subwoofer her zaman cızırtı yapar. Bagaj kapalı kutu olduğu için bass içerde hapsolur o yüzden plaka stoplar vidalar varsa rüzgarlık her şey şimdi olmasa bile zamanla kendinden geçer. Ondan bahsetmiştim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim zıngırdamadan kastım bu değildi sedan araçlarda subwoofer her zaman cızırtı yapar. Bagaj kapalı kutu olduğu için bass içerde hapsolur o yüzden plaka stoplar vidalar varsa rüzgarlık her şey şimdi olmasa bile zamanla kendinden geçer. Ondan bahsetmiştim

Bu zangırdamada da bütün bağlantılar ve kaporta dahil kendinden geçiyor, biraz extrem bir örnek verdim tabi :)

Hocam zıngırdama gibi pir problem yok şöyleki benim aldğım bas hava kanallı değil.Titreşim muhakkak oluyor ama diğer kabinler gibi vakum etkisi yok.
Ben plakalığı daha önceden iptal etmiştim zaten bagajı kapatınca ses yapıyor diye tavsiye ederim.
Sedan olduğu için dediğiniz gibi sesin %40 ı giddiyor bagaj kapalı iken. Ama ben zatengürültü istemiyorum basların dolu olduğunu bana hissettirmesi bana yeterli.
Keşke araçlarımızda arka kol dayamadan bagaja ulaşma imkanı olsa idi ozaman daha hoş olurdu.(Yattığımda kesmeyi düşündüm şu an aklımda proje aşamasında:) )
Bagajda yer kaplamamak adına şu an başka bir çözüm yok malesef.Alpine marka var abimde en başta onu düşündüm onun sesi hem daha az hemde daha fazla yer kaplıyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam zıngırdama gibi pir problem yok şöyleki benim aldğım bas hava kanallı değil.Titreşim muhakkak oluyor ama diğer kabinler gibi vakum etkisi yok.
Ben plakalığı daha önceden iptal etmiştim zaten bagajı kapatınca ses yapıyor diye tavsiye ederim.
Sedan olduğu için dediğiniz gibi sesin %40 ı giddiyor bagaj kapalı iken. Ama ben zatengürültü istemiyorum basların dolu olduğunu bana hissettirmesi bana yeterli.
Keşke araçlarımızda arka kol dayamadan bagaja ulaşma imkanı olsa idi ozaman daha hoş olurdu.(Yattığımda kesmeyi düşündüm şu an aklımda proje aşamasında:) )
Bagajda yer kaplamamak adına şu an başka bir çözüm yok malesef.Alpine marka var abimde en başta onu düşündüm onun sesi hem daha az hemde daha fazla yer kaplıyor.
O zaman hava kanallı olmayınca zırıldama daha mı az olur

O zaman hava kanallı olmayınca zırıldama daha mı az olur

Hocam hava giriş olan normal bass larda çalışma frekans aralığı çok daha geniş. Buda ses ve basın etkisi olarak geri dönüyor normal olarak.
Zamanla ne olur bilemem ama zarar vereceğini düşünmüyorum çünkü o kadar HİFİ bir sistem değil.
Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor.
Eğer isterseniz videosunu çekip eklerim fikir vermesi açısından.

Geri