Buji değişimi hakkında

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese iyi akşamlar
Aracım 2014EcoLpg 58.000 km'de. Sabahları LPG'den gaza geçiş anında stop etme sorunu ile servise gittim. Lpg kontrolü gaz kelebeği sübap ayarı vs. yapıldı. Stop ve geçiş anındaki sarsıntı geçmedi. Üstüne silkeleme sorunu daha da belirgin hale geldi. Daha sonra LPG regülatörü diyafram tamiri yapıldı ve stop sarsıntı olayı geçti ancak vites geçişleri esnasında silkeleme ve devir saatinde tuhaf hareketlenmeler başladı kafasına göre silkeleme yapıyor. En son olarak aklıma bujiler geldi.58.000 km Buji değişimi yapan var mı? Okuduğunuz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun, bence bu sorunlarınız benzinli kullanımda yoksa bujiden olacağını pek sanmıyorum, LPG regülatör tamiri randıman vermemiş olabilir yada tamir sonrası LPGnin başka ayarlarını bozmuş olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Geçmiş olsun, bence bu sorunlarınız benzinli kullanımda yoksa bujiden olacağını pek sanmıyorum, LPG regülatör tamiri randıman vermemiş olabilir yada tamir sonrası LPGnin başka ayarlarını bozmuş olabilir.
Cevabınız için teşekkür ederim. Regülatör tamirinde ve ayarlarda problem gözükmüyor.Benzinde kullanırken de hafiften var ve belli devirlerde araç yüke bindiği zaman(kick down) araçta titremede mevcut. Araçlarımız cidden sorunsuz.3aydir servise gitmekten km arttı ;)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cevabınız için teşekkür ederim. Regülatör tamirinde ve ayarlarda problem gözükmüyor.Benzinde kullanırken de hafiften var ve belli devirlerde araç yüke bindiği zaman(kick down) araçta titremede mevcut. Araçlarımız cidden sorunsuz.3aydir servise gitmekten km arttı ;)
Anladım :) Gaz kelebeği ve sübap ayarı ayarı da doğru yapılmışsa buji ile ilişkili olabilir :unsure:
Peki araç hiç arıza kodu veriyormu?
Buji içinde herhangi bir motor ustası bujiye baktığı zaman durumu hakkında yorumda yapabilir diye düşünüyorum.
Ayrıca hava filtresi gibi elemanları da kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar yeni bir konu acmamak icin buraya yaziyorum. 2008 fd6 aracima buji alacagim fakat ngk mi denso mu bosch mu karar veremedim. Birde piyasada tabiri caizse çakma bujiler dolasiyor ve fiyatlar cok degisken. Arac sabahlari ilk calistirmada calisir gibi oluyor ve ardindan stop ediyor. Motor ısındığında gayet normal calisiyor. Uzerindekiler denso marka. galiba ilk bujileri :) Sanırsam buji degisim zamani geldi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar yeni bir konu acmamak icin buraya yaziyorum. 2008 fd6 aracima buji alacagim fakat ngk mi denso mu bosch mu karar veremedim. Birde piyasada tabiri caizse çakma bujiler dolasiyor ve fiyatlar cok degisken. Arac sabahlari ilk calistirmada calisir gibi oluyor ve ardindan stop ediyor. Motor ısındığında gayet normal calisiyor. Uzerindekiler denso marka. galiba ilk bujileri :) Sanırsam buji degisim zamani geldi.

Denso veya Ngk bence, orjinallik konusu biraz sıkıntılı güvenilir bir yerden almak en mantıklısı.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR hocam bu bujilerin orjinal.olup olmadigini sorgulatabilecegimiz bir kodu veya seri numarasi var midir?

Hocam linkleri inceleyin ;)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@NoFeaR tesekkurler hocam. Soldaki "fake" olanlar daha orjinal duruyor şahsen anlamak cok zor. Bana orjinalini bul al deseler fake olanini alirdim. Gerisini siz anlayin artik. :D

Geri