Buji değişimi hakkında

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese iyi akşamlar
Aracım 2014EcoLpg 58.000 km'de. Sabahları LPG'den gaza geçiş anında stop etme sorunu ile servise gittim. Lpg kontrolü gaz kelebeği sübap ayarı vs. yapıldı. Stop ve geçiş anındaki sarsıntı geçmedi. Üstüne silkeleme sorunu daha da belirgin hale geldi. Daha sonra LPG regülatörü diyafram tamiri yapıldı ve stop sarsıntı olayı geçti ancak vites geçişleri esnasında silkeleme ve devir saatinde tuhaf hareketlenmeler başladı kafasına göre silkeleme yapıyor. En son olarak aklıma bujiler geldi.58.000 km Buji değişimi yapan var mı? Okuduğunuz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Aracınız
Civic FB7 2014
Servisle görüşmem sonucunda Buji değişimi 120bin ancak LPG olduğu için 80 ya da 90binde değişimi yapılır dedi.bujiden önce regülatör diyaframını degistirmenizi tavsiye ederim LPG çalışma biçimi çok değişiyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
120 bin km.yi ilk defa sizden duyuyorum. Aracin benzinli oldugunu dusunsek bile 120 k. km.ye kadar yapilacak olan degisimin cok saglikli olacagini zannetmiyorum. Aracta baska sorunlara sebep olabilir. Bende denso var arac 75 binde simdiden omrunu tamamladi ve ilk calistirmada stop etmeler ve ilk kontakta calismama gibi sorunlar basladi. Lpg 20 bin km.once takildi. Lpgli bir aracin yapabilecegi maksimum km. dediginiz gibi 70-80 bin km.dir. Bu da kullanima bagli olarak 8-10 yil demek. Buji fiyatlari her ne kadar pahali gibi gorunsede 8-10 yilda verdigimiz yaklasik 400 TL buyuk bir tutar degil.

Aracınız
Civic FB7 2013
120 bin km.yi ilk defa sizden duyuyorum. Aracin benzinli oldugunu dusunsek bile 120 k. km.ye kadar yapilacak olan degisimin cok saglikli olacagini zannetmiyorum. Aracta baska sorunlara sebep olabilir. Bende denso var arac 75 binde simdiden omrunu tamamladi ve ilk calistirmada stop etmeler ve ilk kontakta calismama gibi sorunlar basladi. Lpg 20 bin km.once takildi. Lpgli bir aracin yapabilecegi maksimum km. dediginiz gibi 70-80 bin km.dir. Bu da kullanima bagli olarak 8-10 yil demek. Buji fiyatlari her ne kadar pahali gibi gorunsede 8-10 yilda verdigimiz yaklasik 400 TL buyuk bir tutar degil.

Buji işini sağlama almak için yetkili servisi tavsiye ediyorum pahalı ama garantili ve orijinal

Aracınız
Civic FB7 2012
110 bin bakımında yetkili servis bujileri kontrol etmiş ve değişime gerek yok demişti.
Yaklaşık 100 bin km boyunca LPG ile çalışmış olmasına rağmen.
Yakıt ve kullanımla ilgili olabilir belki, bilemiyorum.

Geri