Bursa'da yaşam...

Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhabalar. Konuyu hortlatmis olacağım olacağım Yeni konu açmak istemedim. Bursa Osmangazi'de "Demirtaş,Ovaakça,Yunuseli civarlarini bilen eden yorumlayacak olan forumdaslar varmıdır? Yeni yeni gelişmeye başlayan yerler sanırım. Siteler vs yeni oluşumlar var. Nasıldır ne dir ne değildir bilen birileri cikarmi acaba forumdan?
Şimdiden teşekkürler ?

neasy

0
Aracınız
Bu sene İstanbul dan Bursa ya tayin oldum.

Amacım sizin de bahsettiğiniz gibi son birkaç yıldır site oluşumları bulunan yunuseli civarından bir ev almak ve o tarafa yerleşmekti. Zira Nilüfer tarafına güç yetmiyor.
Tayinim oraya çıkmışken başka bir okula görevlendirmem yapılınca Demirtaş Cumhuriyet Mahallesinden ev aldım. Burası merkeze 7 km. Son birkaç yıldır büyük siteler yapılmış. Yunuseli de 40 50 dairelik siteler varken burada 1500lük genelde. Bu civar şehir merkezine çok yakın olmasına rağmen şehrin batıya büyüme hevesinden olsa gerek daha yeni canlanıyor. Tam düzenin oturması için en az 5 senesi var. Daha toprak yolumuz var. Öyle giriyoruz siteye siz düşünün. :)
Demirtaş ın diğer mahalleleri biraz daha içeride ve genelde bitişik nizam az katlı yapılardan oluşuyor.

Ovaakça bir 7 8 km daha Gemlik yoluna doğru. Merkeze daha uzak, yeşilin içinde. Orada da küçük siteler mevcut. Ama Demirtaş ya da yunuseli gibi hızlı gelişmeye müsait değil.

Sıralama yap derseniz oturmuş düzeni açısından Yunuseli,
Yeni gelişme sürecinden, merkeze ve çevre yoluna yakınlığından dolayı Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi,
Son olarakta Ovaakça.

Not. Yunuselinde Akyaka tarafı çok iyi diyorlar. Güneştepe tarafının biraz daha karışık olduğu söyleniyor. Zaten ilgili sitedeki ilanlardaki fiyat farkındanda anlarsınız.

Yine sorunuz olursa cevaplayabilirim.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sene İstanbul dan Bursa ya tayin oldum.

Amacım sizin de bahsettiğiniz gibi son birkaç yıldır site oluşumları bulunan yunuseli civarından bir ev almak ve o tarafa yerleşmekti. Zira Nilüfer tarafına güç yetmiyor.
Tayinim oraya çıkmışken başka bir okula görevlendirmem yapılınca Demirtaş Cumhuriyet Mahallesinden ev aldım. Burası merkeze 7 km. Son birkaç yıldır büyük siteler yapılmış. Yunuseli de 40 50 dairelik siteler varken burada 1500lük genelde. Bu civar şehir merkezine çok yakın olmasına rağmen şehrin batıya büyüme hevesinden olsa gerek daha yeni canlanıyor. Tam düzenin oturması için en az 5 senesi var. Daha toprak yolumuz var. Öyle giriyoruz siteye siz düşünün. :)
Demirtaş ın diğer mahalleleri biraz daha içeride ve genelde bitişik nizam az katlı yapılardan oluşuyor.

Ovaakça bir 7 8 km daha Gemlik yoluna doğru. Merkeze daha uzak, yeşilin içinde. Orada da küçük siteler mevcut. Ama Demirtaş ya da yunuseli gibi hızlı gelişmeye müsait değil.

Sıralama yap derseniz oturmuş düzeni açısından Yunuseli,
Yeni gelişme sürecinden, merkeze ve çevre yoluna yakınlığından dolayı Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi,
Son olarakta Ovaakça.

Not. Yunuselinde Akyaka tarafı çok iyi diyorlar. Güneştepe tarafının biraz daha karışık olduğu söyleniyor. Zaten ilgili sitedeki ilanlardaki fiyat farkındanda anlarsınız.

Yine sorunuz olursa cevaplayabilirim.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok teşekkür ederim hocam güzel yorunlamissiniz. Benimde ilk sıralamamda Demirtaş Cumhuriyet var. Şu bak yapının evlerine bakıyorum aklımda onlar var. Yunuseli biraz daha oturmuş belli fiyatlar daha yüksek ulaşılması daha güç yerlerde. Benim amacım aslında merkeze çok uzak olmasın Gemlik tarafına da yakın olsun gibi bir düşünceydi. O yüzden ovaakcadaki sitelere bakiniyordum. Daha sessiz sakin ıssız yerler gibi geldi. Tabi ki orada ki imkanları da gidip canli görmek daha iyi olur herhalde. Demirtaş tada en iyisi cumhuriyet galiba hocam Sakarya ve Dumlupınar cumhuriyete göre daha az gelişmiş gibi geldi dogrumudur?
Güzel yorumunuz için tekrar teşekkürler ?

Geri