Cam buğusu

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar
Aracımı park ettikten sonra soğuk havalarda ön cam 2 saat içinde buğulanıyor bu sorun acaba ön camım çatlak küçük bi nokta var ordan mı oluyor yoksa ön cam fitillerinde mi sorun var yada sanrufun fitillerimi iyice bitik başına böyle bir olay gelen varmı arkadaşlar

fd6 2010 otomatik

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence bunu direk sorun olarak düşünmeyin. Bildiğim kadarı ile buğulanma nem ve ısı farkı kaynaklı olur. Özellikle hiç dikkat etmediğimiz ayak tabanımızdaki paspasa biriken nem bile araç kapalı kaldığında buguya neden olabilir. Kendi aracımda mesela ışığın altına parkettiğimde ışığın en fazla vurduğu bölümde buğu oluşuyor mesela. Eğer çok rahatsız ediyorsa bugu önleyici sprey ve benzeri malzemelerden kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Ayrıca araç kliması aracı kapatırken dışardan hava almayı mı yoksa içeriden çevirmeye mi ayarlı kalıyor?

Aracınız
Civic FD6 2010
Araç olduğu yerde iki gün harekey etmeden duruyor mesela hocam sabah okula giderken bakıyorum cam içten buğulu oluyor sürekli. Klima içerden çevirmeye ayarlı hocam

fd6 2010 otomatik

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Onu dışardan hava almaya ayarlı şekilde bırakarak birde denermisiniz?
Çünkü klima içerden ayarlı kaldığında, dışardan kabine hava akımını kapatır ve araç uzun süre kapalı kaldığında, iç ve dış ortam hava sıcaklığı farkı buguya neden olabilir.

Aracınız
Civic FD6 2010
Tamam birde öyle deneyeyim. Çok teşekkür ederim onu deneyip yine yazarım

fd6 2010 otomatik

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar
Aracımı park ettikten sonra soğuk havalarda ön cam 2 saat içinde buğulanıyor bu sorun acaba ön camım çatlak küçük bi nokta var ordan mı oluyor yoksa ön cam fitillerinde mi sorun var yada sanrufun fitillerimi iyice bitik başına böyle bir olay gelen varmı arkadaşlar

fd6 2010 otomatik
Benim önceki Aracım 2010 fd6 idi aynı sorunu yaşıyordum...şuan ki Aracım 2013 fb7 onda da oluyor ön cam buğulanması..sadece bu buğulanma olayı bizim araçlarımızda yok diğer bütün araçlarda da mevcut bir durum
..japonlar zaten bunu düşünüp buğu önleme tuşu koymuş..bu tuş 1 yada 2 sn de ön cam buğusunu alıyor biliyorsunuzdur bu tuşu....ayrıca buğulanma araç içi hava ile dış ortam havasının aşırı farkından oluşan bir durum...buna da yapacak bişey yok maalesef...Ön cam buğu alma tuşuna basın klima açılır ön cama soğuk üfler sorun çözülür...iyi akşamlar...

HONDAŞK 'tır....

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim önceki Aracım 2010 fd6 idi aynı sorunu yaşıyordum...şuan ki Aracım 2013 fb7 onda da oluyor ön cam buğulanması..sadece bu buğulanma olayı bizim araçlarımızda yok diğer bütün araçlarda da mevcut bir durum
..japonlar zaten bunu düşünüp buğu önleme tuşu koymuş..bu tuş 1 yada 2 sn de ön cam buğusunu alıyor biliyorsunuzdur bu tuşu....ayrıca buğulanma araç içi hava ile dış ortam havasının aşırı farkından oluşan bir durum...buna da yapacak bişey yok maalesef...Ön cam buğu alma tuşuna basın klima açılır ön cama soğuk üfler sorun çözülür...iyi akşamlar...

HONDAŞK 'tır....

Hocam araç 2 3 gün park halinde duruyor hareket halindeyken olmuyor buğu, yoksa o dediğinizi biliyorum onda sıkıntı yok

fd6 2010 otomatik

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam araç 2 3 gün park halinde duruyor hareket halindeyken olmuyor buğu, yoksa o dediğinizi biliyorum onda sıkıntı yok

fd6 2010 otomatik
Kedi kumu diye bişey duydum ama işe yarar mı açıkçası hiç denemedim...buğu yapmasına engel olduğunu söylüyorlar...iyi akşamlar

HONDAŞK 'tır....

Arkadaşlar detailturkey sitesinden araştirin konuyu , buğu sorununu yaşayan bir cok kisi var. Kedi kumunda silika diye bir maddenin oldugunu ve havaya karistiginda sagligi olumsuz etkilediginden bahsetmisler. Cozum icin orda 150 tl lik bir cam urunu onermisler butce meselesi. Ayrica 150 tl lik urunu de 15 gunde bir yenilemek lazim demisler.Alternatif oneri olarak; cami temizleyin , tras kopugunu cama surun yayin bir 3 , 5 dk bekleyip temiz bir mikrofiber bezle hic kalinti iz vs. kalmayacak sekilde silin. Bu uygulamayi ben yaptim 10 gün sıfır buğu. Tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar detailturkey sitesinden araştirin konuyu , buğu sorununu yaşayan bir cok kisi var. Kedi kumunda silika diye bir maddenin oldugunu ve havaya karistiginda sagligi olumsuz etkilediginden bahsetmisler. Cozum icin orda 150 tl lik bir cam urunu onermisler butce meselesi. Ayrica 150 tl lik urunu de 15 gunde bir yenilemek lazim demisler.Alternatif oneri olarak; cami temizleyin , tras kopugunu cama surun yayin bir 3 , 5 dk bekleyip temiz bir mikrofiber bezle hic kalinti iz vs. kalmayacak sekilde silin. Bu uygulamayi ben yaptim 10 gün sıfır buğu. Tavsiye ederim.

Teşekkürler hocam

fd6 2010 otomatik

Geri