Civic FC5 Cam inmesi

Aracınız
Fc5 2017 Sağ ön cam otomatikte
kapanırken kapanmasına az kala kendiliğinden geri iniyor . Neden olabilir ve çözümünü bilen varsa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kapanırken kapanmasına az kala kendiliğinden geri iniyor . Neden olabilir ve çözümünü bilen varsa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Aynı problem bende de vardı. Serviste cam fitiline özel bir madde uyguladılar ve düzeldi. Periyodik bakım sırasında yaptırmıştım.

Bilginize,

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkürler. Ben servisi bırakalı çok oldu.dışarda yaptırıyorum bakımlarını sadece 10.000 bakımına gittim servise şu an 40.000 de.

Normalde kolunuzu elinizi koyun güvenlik gereği geri iniyor o tarz bir şeye mı sıkışıyor yada algılıyor bir kontrol edin.

konuyla alakalı benim araçta da (2012 fb7) boş pet şişe ile denediğimde pet şişe sıkışınca camı indirmesi gerekirken camı indirmeyip zorlamaya devam ediyor. sebebi ne olabilir acaba?

Çoğu araçta kapı camlarında el , kol vs sıkışmalarının önüne geçmek için güvenlik olarak hall sensörü olarak adlandırılan bir sistem vardır bu sensör arızalanmış veya yerinden çıkmış olabilir diğer bir olasılık cam fitilleri köşelerden kuru kaldığı için muhtemelen cam kapanırken sürtünmeden dolayı zorlanıyor ve sensör bu durumu sıkışma olarak algıladığı için camı açmaya çalışıyordur fitillere silikon siprey sıkıp rahatlamasını deneye bilirsiniz

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Çoğu araçta kapı camlarında el , kol vs sıkışmalarının önüne geçmek için güvenlik olarak hall sensörü olarak adlandırılan bir sistem vardır bu sensör arızalanmış veya yerinden çıkmış olabilir diğer bir olasılık cam fitilleri köşelerden kuru kaldığı için muhtemelen cam kapanırken sürtünmeden dolayı zorlanıyor ve sensör bu durumu sıkışma olarak algıladığı için camı açmaya çalışıyordur fitillere silikon siprey sıkıp rahatlamasını deneye bilirsiniz

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu sensör tam olarak nerde acaba?

Bu arada fitillere ilk önce silikon sprey sonra da dikkatlice sıvı gress sıktım gayet rahat kayıyor cam.

Geri