Çeki Demiri Projesi ve Römork

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, Gelecek yaz FC5 kasa (eco elegance) aracıma çeki demiri taktırmayı düşünüyorum. Gücüm elverirse bir ATV motor alıp römorka onu yükleyip köye/yaylaya çıkarmak istiyorum. Malum ATV arazi aracı. Asfaltta kullanmak hem anlamsız hem de bakım vs. ömürleri kısa olduğundan gereksiz. Önceki gün servisi arayıp sordum. Çeki demiri taktırabiliyor muyuz ve fiyat nedir diye. 4290 TL fiyat verdi sadece malzemeye. işçilik ne kadar olur dedim, 200-300 tl bi şey olur dediler. garanti bozulur mu dedim yok dediler. ama fabrikada da ilgili parça yok dediler. güya dönüş yapacalardı hala dönen yok. bu fiyat pahalı geldi. uyumlu olduğunu düşündüğüm bir tane buldum 1400 tl ye acaba onu götürsem serviste taksalar garanti için olabilir mi? Vesselam konuyla ilgili daha önce bir aksiyon alan var mı? aracın kimyasıyla ilgili bir entry gördüm, benim de aklımı kurcalıyor. ama karavan değil de 200-300 kiloluk bir şey çekeceğini ve bunu daima yapmayacağını düşünürsek zararı da olmaz diye bir yandan düşünüyorum. konuyla ilgili düşünceleriniz mutlu edecektir. İyi forumlar.

Aracınız
Hocam benim bildiğim öncelikle resmi olarak ruhsata işlenmesi ve muayene gerekiyor. Ayrıca bu tip iş yapan yerle anlaşma yapılması plan proje felan lazım. Malzeme ise arka iç tampon demiri değişiyor ve ona bağlı bütünleşik takılıyor. Yani meblağ yüksek çıkar biraz.

Yılda 1-2 defa götüemek için trafiğin olmadığı sakin küçük bir il veya ilçedeyseniz geçici çözüm düşünülebilir. Mesela çeki demirine söküp takmalı bir parça aparat yaptırılarak taşınabilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam atv ler 1000 km de bir bakıma giriyor, en azından benim 150'lik öyle. Bu kadar zahmete gireceğinize senede 1 kere bakımı fazladan yaptırın en fazla 200tl masrafı olur yıllık. Konumunuz Trabzon-Rize olarak görüyorum, oralarda bir problem olmaz bence.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aslında tam da böyle bir başlık açmayı düşünüyordum. 750kilo altı bir karavan almayı planlıyorum. Araç rahat çeker diyorlar karavan üreticileri ama benim aklımı kurcalamıyor değil. Evet düz yerde rahat çeker ama bunun rampası dik inişi de var. Sizin de bahsettiğiniz işin resmi boyutlarını da hiç araştırmadım. Bilenler yazarsa bende faydalanırım.

Aslında tam da böyle bir başlık açmayı düşünüyordum. 750kilo altı bir karavan almayı planlıyorum. Araç rahat çeker diyorlar karavan üreticileri ama benim aklımı kurcalamıyor değil. Evet düz yerde rahat çeker ama bunun rampası dik inişi de var. Sizin de bahsettiğiniz işin resmi boyutlarını da hiç araştırmadım. Bilenler yazarsa bende faydalanırım.

Benim hrv nin kitapciginda frenli ve frensiz kac kg lik karavan tasinabilecegi belirtilmis. Sizde de yazmasi lazim.

Kendi aracim icin sormustum, her sey dahil 2500 tl civarinda tutuyor(servis degil)

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar karavan konusu benim de pandemiden sonra üstünde durduğum bir konu. bizim arabalar maaleaef çekme karavanlar için uygun değilmiş ustasından öğrenmiştim. çekme karavan için 4*4 araçlar, mesela uygun fiyat açısından duster çok idealmiş. ben ilerleyen süreçte crv alıp çekme karavan bağlamayı düşünüyorum. bu konuda bilgisi veya görüşü olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.. takip..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam benim bildiğim öncelikle resmi olarak ruhsata işlenmesi ve muayene gerekiyor. Ayrıca bu tip iş yapan yerle anlaşma yapılması plan proje felan lazım. Malzeme ise arka iç tampon demiri değişiyor ve ona bağlı bütünleşik takılıyor. Yani meblağ yüksek çıkar biraz.

Yılda 1-2 defa götüemek için trafiğin olmadığı sakin küçük bir il veya ilçedeyseniz geçici çözüm düşünülebilir. Mesela çeki demirine söküp takmalı bir parça aparat yaptırılarak taşınabilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
izlediğim birkaç videoda sadece proje ve uygulamanın kontrolünü TSE yapıyor. sanırım illerde veya bölgelerde temsilcilikleri var. evet meblağ yüksek çıkıyor bu şartlarda. daha uygun fiyatlara çözüm bulabilirsem diye bi araştırma içindeyim. atıyorum 2,5k -3k çeki demiri işine ayrılabilir görüyorum doğrusu. söküp takmalı bir şey olur mu onu da araştırmaktayım. Rize'de ve Trabzonda yaşıyorum. bu iki şehrin arasındaki ulaşım uluslararası bi yolla sağlanıyor. şu sıralar başka şeyleri de çözmeye çalışıyorum ama bi çözüm bulursam buraya da yazacağım. :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam atv ler 1000 km de bir bakıma giriyor, en azından benim 150'lik öyle. Bu kadar zahmete gireceğinize senede 1 kere bakımı fazladan yaptırın en fazla 200tl masrafı olur yıllık. Konumunuz Trabzon-Rize olarak görüyorum, oralarda bir problem olmaz bence.
Azizim bunu da düşündüm de Trabzondaki köyüm yaşadığım yerden Rizeden 160 km :) git gel 320 sadece köy. orda bi yaylaya çıkayım keyif yapayım desem bir haftasonum en az 400 km ye gelir. Rizede bana misal Ayder 90 km :) mesafeler uzak. astarı yüzünü geçerse bu formülden vazgeçicem de bakalım naaparım. :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Azizim bunu da düşündüm de Trabzondaki köyüm yaşadığım yerden Rizeden 160 km :) git gel 320 sadece köy. orda bi yaylaya çıkayım keyif yapayım desem bir haftasonum en az 400 km ye gelir. Rizede bana misal Ayder 90 km :) mesafeler uzak. astarı yüzünü geçerse bu formülden vazgeçicem de bakalım naaparım. :)

Hocam ATV'yi köyde bırakma şansınız olur mu? Bu arada ben de Köprübaşılıyım :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam ATV'yi köyde bırakma şansınız olur mu? Bu arada ben de Köprübaşılıyım :)
Selam olsun hemşerim :) Tonya ?‍♂️ Bu da tabii ki olabilir yalnız o zaman da Rize yaylalarına çıkayım desem yine alıp gelmem gerekir. zaten güçlü bi şey alabilirsem şu tarla belleme aparatları varya onlardan da bi tane alıp köyde o amaçla da kullanmayı düşünüyorum. yani o şartlarda araç zaten köyde sık duracak ama rahat mobilitesi için böyle bi formül şart gibi duruyordu. fakat araştırdıkça iyice pahalıya gelecek gibi duruyo. sadece çeki demiri, römork temiz bi şey yapayım desem 10k dan aşağı gelmiyo. Babamın çift kabin transit pikapı arada alırım artık.

Geri