Check system hatası

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar 2014 fb7 aracımı bu sabah saat 5:30 gibi ardahanda çalıştırdım erken saatte yoka çıkmam lazımdı hava 0 dereceydi gece eksiye düştümü bilmiyorum… arabayı biraz ısıttıktan sonra yola çıktım 1 km gitmeden check system uyarı verdi motor arıza ışığı yandı ve gösterge panelindeki vites harflerinden “D” harfi yanıp sönüyordu arabayı stop ettim tekrar çalıştırdım D harfindeki yanıp sönme gitti ama motor arıza ışığı yanmaya devam ediyor. Yaklaşık 150km yol geldim dağ tırmanışı da var bu süreçte vites atmada yada çekişte herhangi bir değişme olmadı.. sizce neden olabilir bu durum soğuk havanın etkisi olmuşmudur şanzıman konusunda önceki aracım octavia idi dsg den çok çektim ondan honda aldım gösterge panelinde arıza ışığı yanacak diye paranoya yaptım o derece asabı bozmuştu octavia şimdi bundada ışık yanında depresyona girdim resmen

Geçmiş olsun hocam geçmişte buna benzer konular açıldı. Belli başlı çözümleri var.

Vites geçiş siviçlerinde oksitleme olabilir.

Yeni yazılım yüklemesi yapılabilir.

Selenoid valflerinde problem olabilir.

Eklediğim konulara bir bakın. Arıza kodunuzu öğrenmeye çalışın.

Hondalar ariza olsada kolay kolay yolda birakmazlar. Buyuk ihtimal motor ve sanziman yaginin degisim vakti gelmis. Dogru yagi kullanin yeter.
Hele tam otomatik o araba manuel sanziman kadar uzun omurlu diyebilirim tek sorunu yavas calismasi onun disinda harika..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ederim arkadaşlar arıza ışığı kendiliğinden söndü arkadaşın sanayide yeri var bayağı kapsamlı iş yapar bağladık bilgisayara hata silinmiş 3. Şanzıman Kademesinde hidrolik basınç yükselmiş diye bi hata vardı tam aklımda değil ama oda dediğim gibi kendiliğinden gitti sonrasında tekrar borçka-ardahan gittim geri geldim bi sorunla karşılaşmadım ama şanzıman yağını değiştrecem ilk fırsatta 2 senelik yağ

Arkadaşlar 2014 fb7 aracımı bu sabah saat 5:30 gibi ardahanda çalıştırdım erken saatte yoka çıkmam lazımdı hava 0 dereceydi gece eksiye düştümü bilmiyorum… arabayı biraz ısıttıktan sonra yola çıktım 1 km gitmeden check system uyarı verdi motor arıza ışığı yandı ve gösterge panelindeki vites harflerinden “D” harfi yanıp sönüyordu arabayı stop ettim tekrar çalıştırdım D harfindeki yanıp sönme gitti ama motor arıza ışığı yanmaya devam ediyor. Yaklaşık 150km yol geldim dağ tırmanışı da var bu süreçte vites atmada yada çekişte herhangi bir değişme olmadı.. sizce neden olabilir bu durum soğuk havanın etkisi olmuşmudur şanzıman konusunda önceki aracım octavia idi dsg den çok çektim ondan honda aldım gösterge panelinde arıza ışığı yanacak diye paranoya yaptım o derece asabı bozmuştu octavia şimdi bundada ışık yanında depresyona girdim resmen
Hocam muhtemelen soğuk nedeniyle akü zayıf kaldığı için araç beyni hata vermiş olabilir. Akünüzü bir kontrol ettirin, eğer şanzıma yağını değiştirme vakti geldiyse de orjinal yağ ile değişim yapmanız faydalı olacaktır.

Hocam muhtemelen soğuk nedeniyle akü zayıf kaldığı için araç beyni hata vermiş olabilir. Akünüzü bir kontrol ettirin, eğer şanzıma yağını değiştirme vakti geldiyse de orjinal yağ ile değişim yapmanız faydalı olacaktır.
Teşekkür ederim, yağ değişim zamanı işi kafa karıştırıcı oldu aracı aldım 2 ay oldu servise gittim ne var ne yok yapalım diye şanzıman yapı 2019 da değişmiş dediler araç 105 binde 20 bin civarı olmuştu 3 yılda bir değişiyor dediler bilgisayardan bakıp o yüzden dursun dedim ama heryerde 2 yıl yazıyor ilk fırsatta gidip değiştirecem, aküyede hafta sonu baktıracam

Geri