Citroën C5 Aircross-Peugeot 308 SUV

Aracınız
Honda Jazz
Geçmiş peugeot deneyimlerimden bir tek ben mi korkuyorum Peugeot'tan :)
Valla bende hıc sıcak bakmıyordum lakın yorumlar hep olumlu artıları fazla bundan dolayı dusunmeye basladım aslında CRV dusunuyorum OTV 290 bın bosu Tıguen kodaq ateca bunlar dha sıcak ama dolusu cok para ve degısıklık arıyorum sureklı almancıydım ornek cıvıc e bindem cok memnun kaldım

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Marka karalamak gibi olmasın ama peugeot markasından her zaman uzak durdum. Durmaya da devam edeceğim. Arıza yapan çoğu araç peugeot marka. Belki yenilerinde durum farklı olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@bacadir68 ve @SEAT-HONDA hocalarım, Yaklaşık 8 yıl önce ailedekilerde kullansın diye otomatik 307 aldım, aldığımda 60bindeydi, abuk sabuk birçok sorunu vardı ve bir şekilde tamir ettirdim, kondisyonunu çok iyi toparladım ancak 70bin km.lerde iken şehirlerarası yolculuk yaptığım bir gece ilçenin birinde ışıkta durdum ve bir daha yürümedi.
Aracın ön kaputundan beyaz dumanlar yükseldi, iterek zar zor sağa çektim :(
Allah’tan kaskoluydu ve kaskonun çekicisi aracı Ankara’ya götürdü ama önünden duman yükselen araçla çekici gelene kadar nasıl stresler çektiğimi hayal edin :) işin garibi aracın önünden dumanlar yükselirken arıza lambası bile yakmıyordu :ROFLMAO:
Servise aracı çektiğimizde baktık ki şanzıman içi komple yanmış, Şanzımanı açan usta direk parçalara bakınca “bu şanzıman ayar tutmaz bence revizyon yerine çıkma araştırın” daha makuldür diyince çıkma bir 308 şanzımanı alıp revize ettirip taktırdım (Bu işlemler o dönem nerdeyse 6bin tl.ye mal olmuştu, şu anki 15bin gibi düşünebilirsiniz) :) Bu işlemler sürecinde görüştüğüm şanzımancılardan en sağlam otomatikli araç hangisidir diye soruşturunca herkes tek cevap veriyordu, HONDA :)
Yani beni Honda markası ile tanıştıran Peugeot oldu aslında :)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
2010-2016 arasında peugeot 308 premium auto6r kullandım. Motoru, konforu kesinlikle üst düzeydi. Bakımlarını hiç aksatmadım o da beni hiç üzmedi. Yeniden alır mıyım, hayır. Nedeni basit, hassas elektroniği. Farklı amper ampul taksan tüm sistemi altüst olurdu. Ama yakıt ekonomisi efsaneydi. Öyle olmasa BMW küçük dizel motorları psa grubundan tedarik etmezdi. Gerçi 1,6 motorları da psa thp benzinli devşirmesidir.

Nokia 3310 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@bacadir68 ve @SEAT-HONDA hocalarım, Yaklaşık 8 yıl önce ailedekilerde kullansın diye otomatik 307 aldım, aldığımda 60bindeydi, abuk sabuk birçok sorunu vardı ve bir şekilde tamir ettirdim, kondisyonunu çok iyi toparladım ancak 70bin km.lerde iken şehirlerarası yolculuk yaptığım bir gece ilçenin birinde ışıkta durdum ve bir daha yürümedi.
Aracın ön kaputundan beyza dumanlar yükseldi, iterek zar zor sağa çektim :(
Allah’tan kaskoluydu ve kaskonun çekicisi aracı Ankara’ya götürdü ama önünden duman yükselen araçla çekici gelene kadar nasıl stresler çektiğimi hayal edin :) işin garibi aracın önünden dumanlar yükselirken arıza lambası bile yakmıyordu :ROFLMAO:
Servise aracı çektiğimizde baktık ki şanzıman içi komple yanmış :) Şanzımanı açan usta direk parçalara bakınca “bu şanzıman ayar tutmaz bence revizyon yerine çıkma araştırın” daha makuldür diyince çıkma bir 308 şanzımanı alıp revize ettirip taktırdım :) Bu işlemler sürecinde görüştüğüm şanzımancılardan en sağlam otomatikli araç hangisidir diye soruşturunca herkes tek cevap veriyordu, HONDA :)
Acı ve bir okadar da tatlı bir tecrübe olmuş. :)
Demekki hislerimde yanılmıyormuşum :ROFLMAO:

Aracınız
Honda Jazz
Aracın ön kaputundan beyaz dumanlar yükseldi, iterek zar zor sağa çektim :(
Servise aracı çektiğimizde baktık ki şanzıman içi komple yanmış, Şanzımanı açan usta direk parçalara bakınca “bu şanzıman ayar tutmaz bence revizyon yerine çıkma araştırın” daha makuldür diyince çıkma bir 308 şanzımanı alıp revize ettirip taktırdım (Bu işlemler o dönem nerdeyse 6bin tl.ye mal olmuştu, şu anki 15bin gibi düşünebilirsiniz) :) Bu işlemler sürecinde görüştüğüm şanzımancılardan en sağlam otomatikli araç hangisidir diye soruşturunca herkes tek cevap veriyordu, HONDA :)
Acı ve streslı bır sorun yasamıssınız gecmıs olsun Şimdiki 8 ılerı tam otomatık sanzıman kı bu ılerı bır teknolejı ve yetıstıremedıklerı ıcın tekrar 6 ılerı ye donule bılır. yanı alınacaklar lıstesınde en ıdeal bu araclar var Basta CRV dusunuyordum ama rakam otv yı kurtarmıyor

Geri