Civic FK7 Civic 1.5 182 bg Hb FK 7 yakıt tuketimi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
1.5L Motorla aslan olunmaz hocam :) Yakıtı fazla etkilemiyor elbette yakıt 25-30tl oldu diye 100km'de 0.2-0.5lt fark yaratan gazlamalarla zevk törpülenmemeli. Bu gibi mesajlar aklıma hep zamanında LPG taktırmak istemeyen kullanıcıları getiriyor... RS araçlara LPG taktıran kullanıcıların keyfi yerinde 10tl altına indi lpg, yakıttan yana yakınanlar için tavsiye ederim LPG dönüşümünü. 2.5 kat fiyat farkıyla epey iyi cezbedici.

İlgili konu:
Turboya ihanet olmaz diyenler düşünmeye başladı gerçekten bariz fark oluyor artık.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Turboya ihanet olmaz diyenler düşünmeye başladı gerçekten bariz fark oluyor artık.
Oturduğum siteden 4 ayda taktırdığı LPG sistemi amorti eden adam var hocam. Şu an 2.5 kat fiyat farkı var 2 yakıt türü arasında. Az kullanan adam bile 1 senede amorti edebilir sistemi. Bence tek sıkıntı garanti dışı kalma konusu bu noktada. Çoğu kullanıcı garanti konusunda hassas davranıyor ve lpg'ye soğuk bakıyor bu sebeple. Bir diğeri tabi ki bilgi eksikliği kaynaklı LPG sistemine güvensizlik. Yoksa bildiğin %50 daha az yakar araç. Kim istemez ki bu ekonomide bu durumu..?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
İhanetten ziyade lpgde gazlamak motor sağlığı açısından tehlikeli.
ama sakin kullanan adam taktırabilir tabiki :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Şahsen ben lpg takdırmam aracıma çok yakıyor 2 kat fark var ama ben az biniyorum 2019 model aracım şu an 18 bin de bence gerek yok çok fazla binenler için birşey diyemem ama turbo araca bence lpg gitmez be ağa şahsi fikrim

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Z. Tufan
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba

ben de yeni bir üyeyim. Arabacim 2018 hb sport plus ve aracı yeni yeni ogreniyorum.
bu ekranı nasil görüyorsunuz? Bir uygulama mi yüklemem gerekiyor?
Teşekkürler şimdiden..
90-100 bin km arasındaki ortalama tüketimim bu şekilde.
5.9 litre memlekete git gel çoğunlukla uzun yol olduğu için düşük baya.Ekli dosyayı görüntüle 269008mer

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba

ben de yeni bir üyeyim. Arabacim 2018 hb sport plus ve aracı yeni yeni ogreniyorum.
bu ekranı nasil görüyorsunuz? Bir uygulama mi yüklemem gerekiyor?
Teşekkürler şimdiden..
Trip A ve B şeklinde iki seçenek var. Ben bakımı yaptırdım mı trip A'yı sıfırlayıp 3000 km civarlarında bekliyorum tekrar sıfırlıyorum. O zaman bir önceki sürüş kısmına kaydediyor.
Trip B kısmını da her yakıt alışımda sıfırlıyorum depolar arası kaç lt yaktı vs incelemek için.
A sıfırlandı mı buraya kaydediyor B sıfırlandı mı kaydedilmiyor. @Cemsevim
İlgili mesajda yazmıştım. Ekran üzerinden bilgi bölümüne gelince görebilirsiniz.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İhanetten ziyade lpgde gazlamak motor sağlığı açısından tehlikeli.
ama sakin kullanan adam taktırabilir tabiki :)
Gazlayacak adam benzine alır... Gazlayan adam da ethanol kullanır zaten ekstra performans için. Ethanolun de motora ve yakıt sistemine verdiği, verebileceği zarar oldukça fazladır.

Ad Soyad
Onur Yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Gazlayan adam illa ethanol kullanacak degil hocam :)

Simdi bu is zevk isidir ve kisiden kisiye cok degisir. Herkesin beklentisi farklidir. Kimisi makas ata ata gazlar gider, kimisi duz yolda pedal dokundugunda o hissi hissetmek ister. Gaza verdigi tepki nedeniyle bu araci sectim ben. Ve bunu bilerek, cok yakacagini dusunerek bu secimi yaptim :) yoksa turbosuz, fabrikadan lpg cikisli bir civic alir hayatima devam ederdim.

Bu arada tavsiyem ve fikrim sudur; 1.5t aracin var ve lpg takmak istiyorsan sat ve lpgli bir arac al..

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Gazlayan adam illa ethanol kullanacak degil hocam :)

Simdi bu is zevk isidir ve kisiden kisiye cok degisir. Herkesin beklentisi farklidir. Kimisi makas ata ata gazlar gider, kimisi duz yolda pedal dokundugunda o hissi hissetmek ister. Gaza verdigi tepki nedeniyle bu araci sectim ben. Ve bunu bilerek, cok yakacagini dusunerek bu secimi yaptim :) yoksa turbosuz, fabrikadan lpg cikisli bir civic alir hayatima devam ederdim.

Bu arada tavsiyem ve fikrim sudur; 1.5t aracin var ve lpg takmak istiyorsan sat ve lpgli bir arac al..
Demek istediğim farkılıydı hocam da tabi metanol üretilip de kullanılabilir :)

Aracını herkes dilediği gibi, dilediği yakıtla kullanabilir. Benim hassasiyetim sadece LPG'nin sanıldığı kadar zararlı olmadığını, maliyet avantajlarını vurgulamakta. Çünkü ethanol ile bile kullanılsa araç belirli modifikasyonlara sahipse , tehlikeli sıcaklıklara çıkacak bir düşük verimliliği yok aracın turbodan dolayı. Araç 3-4lt hacimli bir motora sahip değil. Olsa da LPG'de kullanan var bu şekilde Almanya'da, Amerika'da (CNG).

Basmanın her türlüsü zarar da LPG'de daha çok zararlı olduğunu düşünelim, o zaman düğmeye basar, benzinle basarsın. Daha da ileri gitmek istiyorsan alternatifler mevcut yakıt vs. olarak.

Benim de tavsiyem şu: Forumda gördüğüm kadarıyla Honda 1.5L Turbo araca sahipsen, aracını satmak istemiyorsan ama yakıttan şikayetçiysen ya da ekonomi sağlamak istiyorsan; LPG ile uyumlu en doğru ve en sağlam araçlardan birine biniyorsun. Bunu değerlendirmek size kalmış tabi ki riskler var;: Garanti, LPG maliyeti veya kullanım miktarları vs.

Ad Soyad
Onur Yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Kullanim miktari oldukca onemli tabii. Benim gibi 2 yilda 10.000km yapan birisine cok yarari olacagini sanmiyorum lpg'nin :) aracin turbosu da kucuk, zorlamak ne kadar mantikli bilemiyorum. Bu apayri bir konu olarak incelenmeli bence.

Turbolu araclarda lpg'nin sorun cikarabilecegine dair yazilar okumustum ama tabii ne kadar dogru bilemeyiz.

Motor kapagindan vtec yazan ama vtec olmayan aracimiz var :) cok mudahale etmesek iyi olur?

Geri