Civic 2002 Direksiyon Toplamama Sorunu

Apar

0
Aracınız
Herkese merhabalar ,

Dün itibariyle 2002 Civic 1.6 satın aldım fakat satın aldıktan sonra farkettim aracın direksiyonunu çevirince tam toparlamıyor ve 80 100 km hızda giderken hafif sağ çevirili kalsa direk öyle gider el ile toparlıyorum her seferinde. Bu elektrikli direksiyonlarda normal mi yoksa rot balanscıya göstermelimiyim teşekkür ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhabalar ,

Dün itibariyle 2002 Civic 1.6 satın aldım fakat satın aldıktan sonra farkettim aracın direksiyonunu çevirince tam toparlamıyor ve 80 100 km hızda giderken hafif sağ çevirili kalsa direk öyle gider el ile toparlıyorum her seferinde. Bu elektrikli direksiyonlarda normal mi yoksa rot balanscıya göstermelimiyim teşekkür ederim.
2002 modellerde direksiyonu hidrolik olarak biliyorum.
Direksiyon kutunuzu bir kontrol ettirin isterseniz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese merhabalar ,

Benim araçta dönemeçlerde direksiyon kendini toplamıyor. Ustam senin direksiyon göbeğin değişmiş dedi. Yan sanayiden en iyisini takmışlar. Öylede sürüyorum. Normalde Es7'lerin direksiyonu tatlı serttir.
Direksiyonu düz tuttuğunuzda araç sağa veya sola çekiyor ise rotları baktırın.
Düz yolda 120 km. hız yapın araç titriyor ise balans sıkıntısı vardır.
Birde Honda ustası test sürüşü yapar ise normal olup olmadığını rahatlıkla anlar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2016
Sol ön tekeri sert bir şekilde yüksek bir kaldırıma çarpmamız sonucunda eski opel astra aracımızda da aynı sorunu yaşamıştık. Hatta ilk zamanlarda şehir içinde sokak aralarında dönüşlerde bile direksiyonu bırakınca eski haline gelmiyordu. Ustasına gösterdik, direksiyon milinin yamulmuş olabileceği söylendi ve zamanla kendi kendine düzelir dedi. Hakikaten zamanla ufak ufak düzelmişti.

Apar

0
Aracınız
Hocam benim sıkıntım şu, düşük hızda direksiyon topluyor fakat yüksek hızda çok hafif sola doğru dokundum diyelim sola doğru gitmeye devam ediyor tekrar düze çekmiyor, acaba hondaların direksiyonumu böyle onu bilemedim.
Benim araçta dönemeçlerde direksiyon kendini toplamıyor. Ustam senin direksiyon göbeğin değişmiş dedi. Yan sanayiden en iyisini takmışlar. Öylede sürüyorum. Normalde Es7'lerin direksiyonu tatlı serttir.
Direksiyonu düz tuttuğunuzda araç sağa veya sola çekiyor ise rotları baktırın.
Düz yolda 120 km. hız yapın araç titriyor ise balans sıkıntısı vardır.
Birde Honda ustası test sürüşü yapar ise normal olup olmadığını rahatlıkla anlar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Apar

0
Aracınız
Hocam benim merak ettiğim konu örneğin 120km hızda gidiyorum çok çok hafif sola doğru dokundum araç sola doğru gitmeye devam ediyoe toplamıyor acaba bu es7 kasalarda normal mi
Sol ön tekeri sert bir şekilde yüksek bir kaldırıma çarpmamız sonucunda eski opel astra aracımızda da aynı sorunu yaşamıştık. Hatta ilk zamanlarda şehir içinde sokak aralarında dönüşlerde bile direksiyonu bırakınca eski haline gelmiyordu. Ustasına gösterdik, direksiyon milinin yamulmuş olabileceği söylendi ve zamanla kendi kendine düzelir dedi. Hakikaten zamanla ufak ufak düzelmişti.

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
sol ön tekerleği sökün sağ ön tekerlek ile yer değiştirin, yani sağ önü sola, sol önü sağa takın, komple jantıyla beraber, sonra bir test edin ondan sonra tekrar burada görüşelim.

Düzelmezse sağ yada sol kaster açısı bozuk, ama muhtemelen lastiklerden yada janttan yapıyor gibime geliyor.

Dört tekerlek ölçüm yapan bir yerde kamber kaster ve toe komple ölçtürün rapor isteyin iyice inceleyin,

Geri