Civic 2018 göcük !!

Ayrıntıya girmiyorum bile sadece şunu düşün:
Vw garantin var şanzımanın düştü gittin iyi niyet garantisi altında degistiricez dediler
Aracın c sütünü yamuluyor honda ya gidiyorsun "
Top çarpmıştır, parmak basmışlardır ,150 lira atın köpük sikalim "gibi afedersin sizi aptal yerine koyan bir firmayla karşılaşıyorsun .
Yanı bu durumda senin öğreneceğin çok şey var daha
İki tarafın da hoş görülecek yanı yok ama kıyaslama durumunda kalınırsa hiç kimse yolda bırakan bir şanzıman arızası yaşamayı dikkatle bakmadıkça belli bile olmayan bir ezik ya da göçüğe tercih etmez.

HknFC7

0
Kesinlikle çok abartılıyor yolda birtane kalan honda gördünüzmü ben görmedim ama birsürü alman markası gördüm

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mkkadi

0
"sorun dsg değil tüm çift kavramalı şansızmanlarda" cümlesine şahsen katılmıyorum. Mercedes de çift kavramalı şanzıman kullanıyor yıllardır; hiç bir kronik arıza, ciddi şikayetler ya da gerçi çağırmaya sebebiyet verecek hiç birşey söz konusu değil. bozulsun değişirz mantığıyla hiç bir firma yola çıkmaz. Düzgün yapılan hiç bir üründe sıkıntı çıkarmaz.
Çift kavramali sanzimanlari dediğiniz gibi tek kategoriye sokmak doğru değil. Bizim sorunlu olarak bildiğimiz kuru çift kavramali olanlar. Bazı DSGler var yağlı çift kavrama. Islak tip deniliyor. Yağ olduğu için kavrama sorun yasatmiyor. Ama TRde o tür sanziman neredeyse yok. Audi de, Renault da, Peugeot da, Ford da, diğerleri de çift kavramali kuru tipi sanziman kullandı. Bunlar da yavaş yavaş tam otomariklere dönüyor. Çünkü kuru olan yapısı gereği bir noktada kavramayi bitiriyor.

Çift kavramali otomatik dediğimiz sanziman aslında yarı otomatik. Bir debriyaj ve bir mekatronik var. Bu sistem sizin adınıza karar verip debriyaja basıp vites atıyor. Manuel araçlarda nasıl kavrama bitiyorsa bunlarda da bitiyor. Sık vites değiştirdiği ve özellikle düşük viteste yarım debriyaj yaptığı için çabuk bitiyor. Bu sanziman tipi için bir noktada bir masraf çıkmasını beklemek sürpriz değil.

Mercedes veya başka markalar çift kavrama kullanıyor. Ama bunlar yağlı oluyor. Pahalı oluyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar ikiside kesinlikle kabul edilebilir birşey değil ben neyin tartışması sürüyor anlamıyorum. Kesinlikle ikiside kabul edilemez, ben Yeni Civic sahibi olarak aranıza katıldım, şu anda muhabbeti çevirdiğimiz bu konu 2018 model Honda Civic araçlarda da GÖÇÜK sorununun devam ettiği yazıyor(ben inanmıyorum yada inanmak istemiyorum) şayet bu sıkıntı 2017 Aralık ayında çözdük hallettik demelerine rağmen devam ediyorsa büyük rezillik, savunulacak en ufak yanı yok, keza kaput dalgalanmaları da aynı şekilde ha bunun yanında dsg şanzıman mevzusunda en ufak savunulacak ve kıyaslanacak bir yanı yok.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar ikiside kesinlikle kabul edilebilir birşey değil ben neyin tartışması sürüyor anlamıyorum. Kesinlikle ikiside kabul edilemez, ben Yeni Civic sahibi olarak aranıza katıldım, şu anda muhabbeti çevirdiğimiz bu konu 2018 model Honda Civic araçlarda da GÖÇÜK sorununun devam ettiği yazıyor(ben inanmıyorum yada inanmak istemiyorum) şayet bu sıkıntı 2017 Aralık ayında çözdük hallettik demelerine rağmen devam ediyorsa büyük rezillik, savunulacak en ufak yanı yok, keza kaput dalgalanmaları da aynı şekilde ha bunun yanında dsg şanzıman mevzusunda en ufak savunulacak ve kıyaslanacak bir yanı yok.

Yazılan birçok yorumu okumuyorum .en son sizin yazınızı okuduğum için yada denk geldim diyelim.. cvp verme gereği duydum :) malesefki 2018 lerde de hala dalgalanma olayı var... bugün yine bayide işim vardı gittim.. ve araç teslimi vardı.. baktım dalgalanma var !!! Benim aracımda 2018 temmuz çıkışlı.. almadan önce yok demişlerde halloldu o işler demişlerdi... aldıktan iki hafta sonra arkadaşımın söylemesiyle farkettim.. arkadaş söyleyene kadar bakmamıştım... neyse uzatmıyım çok fazla.. faturalar elimde..dalgalanmalardan dolayı onarım gördü :) hemde her iki taraftan! Saygılarımla..

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese tekrar merhaba...bugün yani 06.10.2018 :) istanbulda honda bayisine gittim..ismini vermiyim :) bir işim vardı yaklaşık 1 saat kadar kaldım..o arada 2 tane araç satıldı..1 tane siyah elegance diğeri beyaz exe.. ikisinede baktım çaktırmadan ikisinde de göçük vardı.. ikisininde bi tarafında demir para genişliğinde diğer tarafında ise boydan tek çizgi şeklinde...tabi araç sahiplerine söyleyemedim..bütün işlemler olmuş... ama oradaki arkadaşlara gösterdim onlarda gördü !! Araçlarınızı alırken dikkak edin !! Yok diyorlar ama hala var !! Ve fiyat bilgiside aldım en dolu olan 128 bine veriyolar..kasım ayında 10 bin küsür zam geleceğini de söylediler.. saygılarımla bu arada 2018 eco exe sahibiyim...f1li yani son üretim.bunu neden söyledim çünkü ben arabalar göçüklü deyince sanki kötülüyormuşum gibi oluyor...sadece dikkat edin ..bilgilendirme. ..okadar para veriyoruz. .yazık günah...

Hocam senin 06.10.2018 tarihinde de bayide işin varmış, Maşallah bayiden çıkmıyorsun.

Aracınız

kayhanbozkus

0
Yönetici
@ahmet70 oncelikle uslubunuz yanlis o bir kere duzelmeli ! Ikincisi forumda bu konu haric herhangi bir mesajinizi goremedim. Oncelikle tanisma bolumunde kendinizi tanitmanizi daha sonra da kullandiginiz aracin resmini uye arac resimleri kategorisinde paylasmanizi rica edecegim. Ha eger ki honda kullanicisi degil de vw kullanicisi iseniz size o aracin forumuna gitmenizi onerecegim. Aracin şanzimani inecek iyi niyet diyerek degisimini saglayacak ama isciligini senden alacak sonra da buna iyi niyet diyecek. Tamam iste honda da ayni "iyi niyeti" gostererek kopuk sikarak duzeltip ustune de 100 tl iscilik aliyor. Tek sikinti kabul etmemek mi ? Yolda kalacagima gocukle gezerim. Sizin gibi ogrenecegime bildiklerim bana yeter !

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
@ahmet70 oncelikle uslubunuz yanlis o bir kere duzelmeli ! Ikincisi forumda bu konu haric herhangi bir mesajinizi goremedim. Oncelikle tanisma bolumunde kendinizi tanitmanizi daha sonra da kullandiginiz aracin resmini uye arac resimleri kategorisinde paylasmanizi rica edecegim. Ha eger ki honda kullanicisi degil de vw kullanicisi iseniz size o aracin forumuna gitmenizi onerecegim. Aracin şanzimani inecek iyi niyet diyerek degisimini saglayacak ama isciligini senden alacak sonra da buna iyi niyet diyecek. Tamam iste honda da ayni "iyi niyeti" gostererek kopuk sikarak duzeltip ustune de 100 tl iscilik aliyor. Tek sikinti kabul etmemek mi ? Yolda kalacagima gocukle gezerim. Sizin gibi ogrenecegime bildiklerim bana yeter !

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Arkadaş millete iyilikte yaramıyor anlamadım gitti...

Geri