Civic FC5 Civic 2019 Serviste Yapılan Ses Yalıtımı Hakkında

S

Silinen üye 20336

Guest
Seramik kaplama, kaput koruma, film, ses yalıtım bunları 3200 tl fiyat istediler. Yüzde 50 gibi bir ses yalıtımı mevcutmuş. Değer mi acaba. Kararsız kaldım.
Sadece fiyatlara bakılırsa muhtemelen piyasaya göre fahiş değildir. Ancak yapılacak işlemlerin parasının karşılığı olacağını düşünmüyorum.

Benim size tavsiyem serviste aracınızı yıkatmayın bile...

Bayide aksesuar, boya koruma, cam filmi, yalıtım, kaput ve çamurluk folyo kaplama v.b. yaptırmaktansa bu tip işlemleri işinin ehli işletmelerde yaptırmak gerektiğini düşünüyorum.

Bayide aracın her yerini(motor yağı, soğutma suyu, fren hidroliği, döşemeler, direksiyon, kapı ayarları, bütün ampüller ve aklınıza gelen her şeyi) detaylıca kontrol edip/ettirip sorun/eksik yoksa teslim alın. Sonra ardınıza bakmadan uzaklaşın oradan... ?

Ben önümüzdeki hafta aracın altına ses yalıtımı yatıracağım. Daha önceki araçlarımda da ziebart ta yaptırmıştım ve en fazla %10-%15 etkisi olmuştu ancak honda aracınıza profesyonel bir yalıtım yaptırırsanız yaklaşık 6000 TL tutuyor bu da gereksiz pahalı. Bu yüzden lastikleri değiştirdim, kapılara ilave fitiller yapıştırdım, kapı içlerine da yalıtım malzemesi koyacağım artık olduğu kadar...

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben önümüzdeki hafta aracın altına ses yalıtımı yatıracağım. Daha önceki araçlarımda da ziebart ta yaptırmıştım ve en fazla %10-%15 etkisi olmuştu ancak honda aracınıza profesyonel bir yalıtım yaptırırsanız yaklaşık 6000 TL tutuyor bu da gereksiz pahalı. Bu yüzden lastikleri değiştirdim, kapılara ilave fitiller yapıştırdım, kapı içlerine da yalıtım malzemesi koyacağım artık olduğu kadar...

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kapı içi fitilleri bende düşünüyorum işe yaradı mı acaba??

Aracınız
Civic FC5 2019
Ses yalıtımı için bir bayı gerek yok 2 yıl sonra dökülüyor demişti . Bence de hiç para vermeye gerek yok galiba soymaya çalışıyorlar bizi. Cam filmi için 400 tl istediler ön cam harıç . Yani alt tarafı film ne kadar farklı olabilir dışarıda yaptırırsak

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu segmentteki tüm araçlarda bu ses mevcut, %50 ses yalıtımı yaparım diyen, önce kendini sonda sizi kandırıyor. E segment araçların konforunu beklemeyin arkadaşlar, boşuna paranızı çöpe atmayın. (Yalıtım vs adı altında bayiler para tuzağı kuruyor)

Geri