Civic Boya Kodu ve Boya Hakkinda?

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaslar bir iki yerine beyaz aracimin rutus yapacagim..boya kodunu verdigimde boya satan herhangi bir yer bu boyayi yapiyor mu? Yani demek istedigim arac boyalari fatkli mi yoksa şu ev icin boya aldigimiz dukkanlar da yapar mi? Cehaletimi mazur gorun :) illa sanayiye mi gitmem lazim yoksa?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaslar bir iki yerine beyaz aracimin rutus yapacagim..boya kodunu verdigimde boya satan herhangi bir yer bu boyayi yapiyor mu? Yani demek istedigim arac boyalari fatkli mi yoksa şu ev icin boya aldigimiz dukkanlar da yapar mi? Cehaletimi mazur gorun :) illa sanayiye mi gitmem lazim yoksa?
Sanayiye gidip alırsanız daha uyguna gelir.
Yok gitmem derseniz rötuş boyaları satılıyor internette.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Araç boyası farklı, boya kodunuz sol ön kapı direğinde yazar. O kodu söylediğinizde sizi aracınızın boyasını verirler.Bu mesajı yazmadan 5 dk önce benzer işi kendim yaptım. Arka tamponumu sürttüm Suv aracın yan basamadığına. Maskeleme superfıne ile bıraz zımpara ve boyadım. Tampon olduğundan önemsemiyorum kuruyunca pasta cile ile aynı tona geliyor. Sanayiden alırsanız sprey şeklinde de aracınızın boyasını hazırlıyorlar.

06 HONDA 2234

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Sanayide boya üzerine dükkanlar var. Hem uyguna geliyor hem de hangi boyayı vereceklerini biliyorlar. Ben aracıma 1 litre boyayı bundan yaklasık 1-1.5 yıl once 60 TL'ye almıştım. Kod falan vermemiştim. Araca bakarak direk boyayı vermişlerdi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim de ufak tefek rötuş yapacağım noktalar var fakat kafama takılan şey şu, boya kodunu söyleyerek alırız ama ton farkı olmaz mı? Misal 10 yaşında bir aracın ilk günki boyası ile şu anki aynı değil.
Sanki araca göstererek almak daha mantıklı gibi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Tesekkurler arkadaslar cevaplar icin.. şu hazir boya da kullanilabilir, arkadasin verdigi linkteki..

Aracınız
Civic FB7 2012
ön kapıda bulunan metal etikette boya kodunuz yazar. o koda göre rötuş boyası alacaksınız. çok büyük ihtimalle boya kodunuz: NH-578 B
araçlarımız aynı, boya kodları da aynıdır.

Geri