Civic ES7 Tekleme..

myna

0
Yeni bir sorunla karşı karşıya kaldım nedendir bilmiyorum.
Aracım uzun yolda giderken sanki birisi arkadan çekip bırakıyor gibi oluyor ve daha fazla gaz verdiğimde devir saati dengesizleşiyor ve motor arıza lambası yanıp sönmeye başlıyor özellikle motoru yüksek devirde kullandığımda yapıyor benzinde denedim ancak öyle bir sorunu pek hissetmedim bazıları benzinde daha az hissedersin diyor acaba bu sorunu neden yapar? Çözümünü bilen var mıdır küçük Bi şehirdeyim şuan malum usta bulmak zor daha önce bu sorunla karşılaşmış ve çözmüş kişiler varsa nedenini söylemesi yeter burdaki ustalara neyi var diye baktırmak istemiyorum direkt çözümü söylesem anca yaparlar :/ teşekkürler.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracım uzun yolda giderken sanki birisi arkadan çekip bırakıyor gibi oluyor ve daha fazla gaz verdiğimde devir saati dengesizleşiyor ve motor arıza lambası yanıp sönmeye başlıyor özellikle motoru yüksek devirde kullandığımda yapıyor benzinde denedim ancak öyle bir sorunu pek hissetmedim bazıları benzinde daha az hissedersin diyor acaba bu sorunu neden yapar? Çözümünü bilen var mıdır küçük Bi şehirdeyim şuan malum usta bulmak zor daha önce bu sorunla karşılaşmış ve çözmüş kişiler varsa nedenini söylemesi yeter burdaki ustalara neyi var diye baktırmak istemiyorum direkt çözümü söylesem anca yaparlar :/ teşekkürler.

İlk olarak filtrelere bakmalısınız. Tıkalı filtreler dediğiniz problemleri yaratır.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
LPG ilk takıldığında aynı sorun ile karşılaştım. Benzinde bişey yok idi. LPG de gazı geç algılama devirde ve hızda dengesizlik. Sonra kalibrasyon yapmayı unuttuk dediler. Kalibrasyondan sonra düzeldi. Ve sonra check system arızası sabitlenmişti. Ne uğraştırdı beee.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hepsini değiştirdim yazmayı unutmuşum

Lpg enjektörleri, lpg ayarı, subap ayarı veya boğaz kelebeğide bu problemlere sebep olabilir. Arıza kodunun açıklamasına baktınız mı? En azından problemin kaynağını öğrenip buna göre arızayı arardınız.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Aynı kasa kullanıyoruz. Benim başıma gelen yanıp sönme ve performans kaybı vardı. Bu genelde ateşleme sisteminden dolayı yapar. Arıza lambanız yanmasada bile Özel Honda servisinde ecuyu bir taratın geçmiş arızalarıda göslerir. Benzinde yapıyorsa bu problem geçesiye benzinde kullanın derim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri