Civic Fb7 2012 3.300 devir ani gaz kesme

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Merhaba arkadaşlar.
Aracı alalı 1 ay oldu. Düşük hızlarda (50-70 km/h hıza kadar) 3.000-3.500 devirler arasında araç anlık gaz kesip devam ediyor araç. Bu gaz kesmenin devamında araç şahlanıyor resmen. Araç LPG'li fakat hem benzinde hem de LPG'de aynı sorun var. Bakımlarını yaptırdım, subap ayarı yapıldı. Buji ve bobinlere bakılmadı bunlardan kaynaklı olabilir mi ya da bu durumu yaşayıp da başka nedenlerden dolayı çözen oldu mu merak ediyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Selamlar.

Aracınız
Civic FB7 2013
Anlattıklarınıza göre motor sesinde dolgun bir gürleme de varsa İ-VTEC sistemi devreye giriyor demektir.

Forumda daha detaylı bilgiler mevcut,aradığınızı bulamazsanız video çekip paylaşabilirsiniz.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Anladım ama her araçta VTEC sistemi devreye girerken aynı durum mu oluyor acaba.
Müsait olduğumda video ile de izah ederim teşekkürler.

VIA_A3_Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Manuel ve otomatik FB 7 kullandım ikisindede aynı anlattığınız durum var, net cevap için Honda civicleri bilen birisiyle test edebilirsiniz daha sağlam olur .

Ustanız bakımdan sonra yol tecrübesi yaptımı veya siz bahsettiniz mi bu durumdan ?
Bakımdan önce bu şekilde oldu mu ?

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Bakımdan önce bahsettim, subap ayarı yaptıktan sonra geçmezse buji ve bobin kontrolu yaparız demişti. Bakımdan önce teste çıkmıştık, sonrasında beraber çıkmadık ama durumu söyledim kontrol yaparız dedi. Babamın aracı 2006 Accordda da sonradan 2000 devir civarlarında bahsettiğim olay olmuştu ama daha hafifti babama söylesem de aldırmadı 6 ay sonra yolda kaldı buji gitmiş benim aracimdaki daha belirgin gaz kesme ve model farklı olduğu için sizlerin de tecrübesini merak ettim. Teşekkür ederim cevabınız için.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ertugcan Econ mod açık ise bu da gaz kesme gibi hissiyat verebiliyor, diğer bir neden ise aşağıdaki linkte konusu geçen tekleme olabilir.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba arkadaşlar.
Aracı alalı 1 ay oldu. Düşük hızlarda (50-70 km/h hıza kadar) 3.000-3.500 devirler arasında araç anlık gaz kesip devam ediyor araç. Bu gaz kesmenin devamında araç şahlanıyor resmen. Araç LPG'li fakat hem benzinde hem de LPG'de aynı sorun var. Bakımlarını yaptırdım, subap ayarı yapıldı. Buji ve bobinlere bakılmadı bunlardan kaynaklı olabilir mi ya da bu durumu yaşayıp da başka nedenlerden dolayı çözen oldu mu merak ediyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Selamlar.
Araç otomatik ise alt vitese çekiyor olabilir mi?

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
@ertugcan Econ mod açık ise bu da gaz kesme gibi hissiyat verebiliyor, diğer bir neden ise aşağıdaki linkte konusu geçen tekleme olabilir.

Bu konuda daha çok LPG üzerinden tartışılmış fakat aracimda hem benzinde hem LPG de yapıyor teşekkür ederim ilginize.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Dün Fb7 hızlanma videoları izlediğimde onlarda da aynı devirler civarında çok hafif bir gecikme olduğunu farkettim. Dediğniz gibi VTEC sisteminden dolayı olabilir. Bu benim aracımda bazen daha şiddetli oluyor orasına takılıyorum zaten. Edindiğim bilgiyi paylaşmak istedim. Aynı durumu yaşayan varsa yorumları bekliyorum hala :)

Geri