Civic FB7 Civic FB7 - 4 Kapı + Bagaj + Alt Takım Pütür = Hand Made İzolation :)

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadasim emegine saglik. Senin yaptiklarina ilave olarak 4 teker camurluk ici bituself , yine 4 camurluk davlumbazina 1 cm lik yanmaz kaucuk sunger ve bagaja , simit tupu sokmek kosulu ile tamamen bituself ve sunger uygulamasi yapmis biri olarak yaziyorum esas farki michelin energy saver lastiklerimi lassa impetus revo 2+ ile degistirince anladim. Sanada 68 db alti lastik tavsiye ederim.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tüm yaptıklarınizi goz onune alarak yalitim uygulamalari ve lastik değişimi yuzdelik oranlasaniz kaca kac etkisi oldu

İlaveten Davlumbaz ici uygulamasi onerirmisiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hp1453

0
Tüm yaptıklarınizi goz onune alarak yalitim uygulamalari ve lastik değişimi yuzdelik oranlasaniz kaca kac etkisi oldu

İlaveten Davlumbaz ici uygulamasi onerirmisiniz

Tum islemlerin ses yalitimina etkisini yuzde 40 desem 25 lastik 15 izolasyon derim . Cunku ilginc bir sekilde michelin energy saverin her cakilin sesini iceri verip lassanin vermemesiydi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Tum islemlerin ses yalitimina etkisini yuzde 40 desem 25 lastik 15 izolasyon derim . Cunku ilginc bir sekilde michelin energy saverin her cakilin sesini iceri verip lassanin vermemesiydi.

Cevabinizdan sonra revo 2 yi arastirmaya basladim sessizlik acisindan olumlu yorumlar okudum hep suan kullandigim lastik michelin crossclimate 4 mevsim 68 db ve 8 aylik lastikler ses azaltma adina bunlardan vazgecip revo 2 ye gecmem mantiklimi sizce 2 db araç icine ne derece yansir.

hp1453

0
Yagmurlu havada islak zeminden gecerken duydugum su sesi , davlumbaz ve camurluk ici izolasyondan sonra tamamen kesildi. Bilgi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün bir komşumun 2013 Civic FB7 Premium aracını kullandım :unsure:
Komşum lastiklerini yeni değiştirmiş ve sessiz olduğunu düşündüğü Nokian almış (y) Modeline dikkat etmedim, yarın bir aksilik olmazsa yazarım. Lastik yeni ve ses yapma potansiyelinin düşük olduğunu düşünüyorum.
Sürüşte dikkatimi çeken husus, rutinde kullandığım yol güzergahım olan yolda, komşunun aracını kullanınca nerdeyse 30-40 km civarında bariz yol sesinin başladığını farkettim, halbuki ailedeki izolasyon uyguladığım FB7de aynı sesler 60 kmden sonra oluşmaya başlıyor diyebilirim.
Ayrıca daha yüksek hızlarda yol sesi çok daha belirginleşiyordu. Ailedeki FB7de bu kadar belirgin yol sesi hissettiğimi hatırlamıyorum :)
Galiba araçlarımıza yaptığımız izolasyonların verdiği ek sessizliğe zaman içinde alışıyoruz ve izolasyonun aracın stock haline göre ne kadar faydalı olduğunu görmezden gelmeye başlayabiliyoruz :)
Bu duruma dikkat çekmek istedim :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün çıkma ama temiz aldığım paçalıkları kış gelmeden takmak için ve davlumbazın altını merak ettiğimden kapı tarafından davlumbazı araladım, davlumbazın üstünde ses emici özellikte bir tabaka mevcutmuş, ben sade plastik düşünüyordum :unsure: Daha önce paylaşıldı mı araştırdım ama göremedim :)
davlumbazalti-2.jpg davlumbazalti.jpg

Ancak davlumbaz ile kapı köşesi arası bölge bayağı çıplak duruyor, bu bölge ön tekerden en fazla sesin geldiği nokta, bu nokta izolasyon malzemesi ile doldurulması izolasyon açısında faydalı olabilir :unsure:
davlumbazalti-3.jpg

Geri