Civic FB7 40.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

Merhaba arkadaşlar. bir önceki arabam 2004 civic vtec LPG liydi. 210000 km de satım . ve 10 yıl tüm bakımlarını sanayideki iyi bir ustaya yaptırdım. Haliyle uzun zaman kullanınca aracın huyunu suyunu ögreniyorsun. 210000 km ye kadarda bakım harici hiç sanayiye gitmedim. tam anlamıyla sorunsuz kullandım. şimdi 2016 civic fb7 var 40000 bakımına 1300 tl istiyorlar ben garantiyi bozarak aynı ustama devam edeceğim.tekrar honda tercih etmemdeki neden sorusuzluğuydu. servis standart fatura kesiyor ,yağ vs gerçek değerlerinin çok üstünde fiyat yazıyor . ben yağ fitresini hondaya üreten purfulux ten (ls350) alıyordum. hava fitresini de mann kullandım. poleni karbonlu çok kalıteli ve uygun fiyatlı ürün çok. balata vs iyi markalardan aldım. mekanik diğer parçaları servisten alıyordum. zaten çok da ihtiyaç olmadı. şimdi de öyle yapmayı planlıyorum. 10 yıl böyle yaptım sorun yaşamadım. teredütte kalanlar için yazdım. dışarda iyi usta buluyorsanız düzenli olarak bakımı kendiniz takip ederek yaptırabilirsiniz.

100000 km de bir trigerle değiştim triger i orjinal v kayısı ilkinde contitech 200000 km de bandoarka kullandim
Zamanı gelmeden çalışan sisteme dokunmayin 210000 km fren hidroliği değişmedim ben kayışları da tam km sinde değiştim. Hatta 6 yıla denk geldi. Paranızı gereksiz harcamayin zamanı gelince iyi bakım yaptirirsiniz.

Aracınız
Arkadaşlar Merhaba Belki Bu Konu Forumda Var Ama Aradım Bulamadım. 2015 Civic'ğim Yakın Bir Zaman sonra 40.000 Bakımına Girecek 40 bin Bakım'da Subap Ayarlarıda Yapılacakmış Sanırım Balatalar Değişecek Yani Ses Geliyor Frenden Galiba Değiştirirler Tahmini Bu Bakımın Maliyeti Bana Ne Olur Sırf Garantiden Dolayı Yetkili Servise Gitmek Zorunda Kalıyorum Aslında Pek Memnun Değilim Çünkü Serviste Epey Bindirme Fiyatlı Olduğu İçin Aşağı Yukarı Mastaflarını Bana Yazabilirmisiniz? Yüksek Bir Rakam İle Karşı Karşıya Kalırsam Münakaşa Edecek Ön Bİlgim Olsun.
Şimdiden Teşekkür Ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Arkadaşlar Merhaba Belki Bu Konu Forumda Var Ama Aradım Bulamadım. 2015 Civic'ğim Yakın Bir Zaman sonra 40.000 Bakımına Girecek 40bin Bakım'da Sübap Ayarlarıda Yapılacakmış Sanırım Balatalar Değişecek Yani Ses Geliyor Frenden Galiba Değiştirirler Tahmini Bu Bakımın Maliyeti Bana Ne Olur Sırf Garantiden Dolayı Yetkili Servise Gitmek Zorunda Kalıyorum Aslında Pek Memnun Değilim Çünkü Serviste Epey Bindirme Fiyatlı Olduğu İçin Aşağı Yukarı Mastaflarını Bana Yazabilirmisiniz Yüksek Bir Rakam İle Karşı Karşıya Kalırsam Münakaşa Edecek Ön Bİlgim Olsun Şimdiden Teşekkür Ederim

Servisi tam bilmiyorum ama daha dün sübap ayarı yaptırdım ustamda 150 200 tl alıyor ustalar demişti contasını değiştiriyormuş servis direk ayarıyla birlikte 350 400 tl civarı sadece buna istenir diye tahmin ediyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Servisi tam bilmiyorum ama daha dün sübap ayarı yaptırdım ustamda 150 200 tl alıyor ustalar demişti contasını değiştiriyormuş servis direk ayarıyla birlikte 350 400 tl civarı sadece buna istenir diye tahmin ediyorum

Balatalar garantiye dahil mi onu bir öğrenip değilse parçayı kendiniz temin edip dışarıdan değiştirmeyi düşünebilirsiniz 40 binde balataların değişiceğini pek düşünmesemde

Aracınız
Teşekkürler anıl. Bu arada aracım LPG'li olduğu için bu bakımda bujilerinde değişmesi gerekiyormuş dedi bir tanıdık. Çok sıkıntı bir durum bundan önce ayıptır demesi 1998 model volvo S70im vardı mumla arıyorum vergisi düşüktü bakımları masrafsızdı neyse en iyisi bunu satıp yine temiz bir T5 almak lazım

Geri