Civic FB7 40.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap boslugu kontrolu klavuza gore 100.000km de yapilir.. birakin ayar yapmayi kontrolu bile 100binde yapilir diyor..servise gidiyorsun 2 yila bir subap ayari yapacaz diyorlar :) şaka gibi..
Bu husus benzin için geçerli, LPG için değil (y)

Aracınız
Civic FB7 2014
Lpgde de hadi olsun 60bin km sizi mi kiracaz :)

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaşlar yağ için marka çok belirtilmiş. Ben yağ filtresi, polen filtresi ve hava filtresi için orjinal marka yada kaliteli olacak şekilde ne tavsiye edersiniz diye soracaktım. yoksa bosch alıp taktırayım mı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
arkadaşlar yağ için marka çok belirtilmiş. Ben yağ filtresi, polen filtresi ve hava filtresi için orjinal marka yada kaliteli olacak şekilde ne tavsiye edersiniz diye soracaktım. yoksa bosch alıp taktırayım mı

Orjinal bosh bulabiliyorsanız alıp takın ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
birde ne kdar yağ almalıyım. motor filtreside değişirse 4.2 lt diyor kitapçıkta. yağlar 4lt satılıyor. 1 lt fazlamı alayım. yoksa 4lt yeter mi.

Aracınız
birde ne kdar yağ almalıyım. motor filtreside değişirse 4.2 lt diyor kitapçıkta. yağlar 4lt satılıyor. 1 lt fazlamı alayım. yoksa 4lt yeter mi.

Aracınızın motoru sağlıklıysa, yağ eksiltmiyorsa 4 litre yeterli olur. Yağ seviyeniz çubuktaki min-max arasında olduğu sürece sorun olmaz.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2014
Bugun aracimin sanzuman yagi degisimini 44bin kmde iken ,470 tlye serviste yaptirdim.. ilaveten daha once disarda yag bakimi ve lpg filtre degisimlerini de yaptirmistim..son olarak lpg ayarlarini kontrol ettirdim ve aracin bugune kadar ilk takildigi gunki ayarlariyla geldigini ogrendim..Lpg montajini honda servise yapan brc bayine gittim.. Usta bunun montajini ben yapmistim ve o gunku ayarlari duruyor halen hic degismemis dedi :) ve tum ayarlarini sifirdan yeniden yapti..
Bir iki kez isiklarda freene sert basip durdugumda stop etmisti arac ayardan once ,ayardan sonra 5 6 kez denedim ve stop etme olmadi..subaplari da kontrol ettirdim,su an icin sikinti yok denildi..
Tum bu islemler icin toplam maliyet 960 tl oldu..
Herkese kazasiz belasiz surusler dilerim..

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar kolay gelsin. Aranıza yeni katıldım. Öncelikle aracım Honda Civic 2015 model manüel elgance eco fabrika çıkışlı lpli modeldir. Aracım şu an 42000 km de. Bir önceki bakımı serviste 32.700 km de yapıldı. 40.000 bakımı için servisi aradığımda 1835 TL gibi bir fiyat verdiler. Yapılacak bakım ayrıntıları ise motor yağı, yağ, hava, polen ve lpg filtresi değişimi (760 TL hepsi kampanya varmış), şanzuman yağı (200 TL), yakıt filtresi (675 TL), Sübap ayarı (200 TL) TL istediler. Şimdi öncelikli sorum bu yapılacakların hepsinin yapılması bu km deki bir araç için elzem mi? Yakıt filtresi ve sübap ayarı nedir hiç bilmiyorum. Bu fiyat çok yüksek gibi geldi ve artık dışarıda bakım yaptırmayı düşünüyorum. Muhtemelen gideceğim yer elindeki malzemeleri kullanacak o nedenle içim rahat değil. Mümkünse malzemeleri kendim alıp işçilik vermeyi düşünüyorum. Sizce bu parçalardan hangilerini almalıyım ve filtre olsun motor veya şanzuman yağı olsun hangi marka almamı önerirsiniz. Araçlardan çok anlayan birisi değilim forumda bir çok sayfayı okudum ama kimi araçlar otomatik olduğu için hata yapma riskim var. Bana ayrıntılı olarak yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FB7 2012

3 hafta önce internetten aldığım motul 0w20 ecolite 4 lt motor yağı (180tl), mann filtre seti (yağ, hava, polen) (185tl) ile bakımları ustama yaptırdım, gayet memnunum...ayrıca evet 4 lt yağ yeterli.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar kolay gelsin. Aranıza yeni katıldım. Öncelikle aracım Honda Civic 2015 model manüel elgance eco fabrika çıkışlı lpli modeldir. Aracım şu an 42000 km de. Bir önceki bakımı serviste 32.700 km de yapıldı. 40.000 bakımı için servisi aradığımda 1835 TL gibi bir fiyat verdiler. Yapılacak bakım ayrıntıları ise motor yağı, yağ, hava, polen ve lpg filtresi değişimi (760 TL hepsi kampanya varmış), şanzuman yağı (200 TL), yakıt filtresi (675 TL), Sübap ayarı (200 TL) TL istediler. Şimdi öncelikli sorum bu yapılacakların hepsinin yapılması bu km deki bir araç için elzem mi? Yakıt filtresi ve sübap ayarı nedir hiç bilmiyorum. Bu fiyat çok yüksek gibi geldi ve artık dışarıda bakım yaptırmayı düşünüyorum. Muhtemelen gideceğim yer elindeki malzemeleri kullanacak o nedenle içim rahat değil. Mümkünse malzemeleri kendim alıp işçilik vermeyi düşünüyorum. Sizce bu parçalardan hangilerini almalıyım ve filtre olsun motor veya şanzuman yağı olsun hangi marka almamı önerirsiniz. Araçlardan çok anlayan birisi değilim forumda bir çok sayfayı okudum ama kimi araçlar otomatik olduğu için hata yapma riskim var. Bana ayrıntılı olarak yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
Fiyat çok ta pahalı değil aslında. Şanzıman yaģini sadece 350 ₺ ye yetkili servisten almıştım. Subap ayarı da yetkili servislerde 350 diyen var 400 diyen var. Orjinal hava filtresi piyasada yok. Serviste 145-150₺ civarı.

Geri