Civic FB7 Buji

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Sonuç olarak bi link atıverde alalım hakan bey. Bugün kayseri yetkili servisi aradım. Denso takıyorlar 600 tl + işçilik. Denso için link varsa ikrama geçer. Fb7 2012

SM-A700H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
1-2 ay önce bujilerimi yetkili servisten 480 ₺'ye temin ederek kendim değişmiştim. İnternette bulduğunuz yada bulacağınız bujilerin sahte olma ihtimali çok yüksek. Kayseri'deki yetkili servisten satın alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.

1-2 ay önce bujilerimi yetkili servisten 480 ₺'ye temin ederek kendim değişmiştim. İnternette bulduğunuz yada bulacağınız bujilerin sahte olma ihtimali çok yüksek. Kayseri'deki yetkili servisten satın alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.
Ngk mıydı servisteki?
Bosch tavsiye edermisiniz orjinal

SM-A700H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Orjinali ngk. Yetkilide ngk takıyor diye biliyorum ben

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracım 78 bin km.de orjinal fabrika bujileri densoydu. Son zamanda yine yetkili servisten buji almaya gittiğimde denso verdiler. Orjinali denso diye biliyorum. Honda ngk'yı da öneriyor.

Aracınız
Civic FD6 2010
Güncel buji fiyatı araştırması yapan var mı? Orjinalliğinden emin olduğunuz link paylaşabilir misiniz?
Bir de alıp kendim takabilir miyim bujiyi?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Güncel buji fiyatı araştırması yapan var mı? Orjinalliğinden emin olduğunuz link paylaşabilir misiniz?
Bir de alıp kendim takabilir miyim bujiyi?
Piyasada orjinal buji bulmak imkansız. Riske atmamak için yetkili servisten alın. 17 buji anahtarı ile kendiniz çok rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Bu işlemi motor sıcakken yapmayın. Motor soğuduktan sonra ateşleme bobinlerinin soketlerini ve somunlarini sokerek buji anahtarıyla söküp takabilirsiniz. Diş kaptırmamaya ve çok fazla sıkmamaya dikkat edin.

Aracınız
Civic FB7 2012
Yetkili servisler bildiğim kadarıyla bilgisayarda verilen parçaları takabiliyorlar.

Şimdi benim ECO olmayan ve sonradan LPG taktırdığım FB7 Civic arabamda yanlış bilmiyorsam NGK varsa SILZKR7C11S modeli takılı. Ancak araç LPG kullanıyorsa sonraki tip DS olarak kullanılmalı. Serviste doğal olarak S tipini takmak isteyecek.

Nasıl başa çıkıyorsunuz servisle?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yetkili servisler bildiğim kadarıyla bilgisayarda verilen parçaları takabiliyorlar.

Şimdi benim ECO olmayan ve sonradan LPG taktırdığım FB7 Civic arabamda yanlış bilmiyorsam NGK varsa SILZKR7C11S modeli takılı. Ancak araç LPG kullanıyorsa sonraki tip DS olarak kullanılmalı. Serviste doğal olarak S tipini takmak isteyecek.

Nasıl başa çıkıyorsunuz servisle?
Servisten istediğiniz parça kodundaki malzemeyi fiyatını ödeyip alabiliyorsunuz, illa bu araca şu parça uyumludur ve başkasını vermeyiz şeklinde bir durumla hiç karşılaşmadım.

Geri