Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

Trust

0
Aracınız
Ynt: 2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

Özellik le bu sabah mesela bi silkeledi sandım yer yarıldı içine girdim bazen de hiç silkelemiyo nasıl is anlamadım gitti yahu.

Hakan Uzun

0
Yönetici

[quote author=timothyblue link=topic=321.msg19378#msg19378 date=1415739010]
Ben benzinli aldim. 4 ay sonra brc servisinde lpg taktirdim. Bikac ay silkeleme yapti. Sonra ayarini detayli yapip duzelttiler. Su an kesinlikle en ufak bi silkeleme yok allaha sukur. Aman nazar degmesin.
[/quote]masallah nazar degmesin kazasiz belasiz kullan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan Uzun

0
Yönetici

bu konudan şikayetçi olan çözüme ulaşan kimse varmı? araç 600 km de dayanamayıp servise gidicem artık çünkü

Aracınız

25 - 35 arası sürekli 1-2 yapıyor araç. Az gaza basınca 2, çekince 1. O da silkeleme gibi birşey yapıyor. Bende ki olay bu. Serviste ki elemana dedim. Vtec bu dedi. Yahu vites değiştiriyor araba ne motor dan bahsediyorsun dedim. Hala vtec ten dedi. Zaten işim vardı. Uğraşamadım. Ama gittiğimde bi test sürüşü yapacağım. Birde araç soğukken yapıyor bunu gibi.

Biraz zorladım aracı. Aynısını yapıyorum 2 den 1 e düşmüyor. Anlamadım gitti...

[quote author=hakan uzun link=topic=321.msg19618#msg19618 date=1415998358]
bu konudan şikayetçi olan çözüme ulaşan kimse varmı? araç 600 km de dayanamayıp servise gidicem artık çünkü
[/quote]Benim yeni aldığım araçta bu sorun var daha önce 4 tane FB7 değiştirdim hepsi lpgliydi ama bu sorunu ilk defa yaşıyorum gaz kesip tekrar yumuşaktan olsa yüklenince silkeliyor ve rahatsız edici bir durum .. yarın servise uğrıcam bakalım ne dicekler yazarım burdan

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Wordls

0

Silkelemeyi arac 7000 kmye geldi ve ilk kez dun bide bugun yapti.

O an benzinden lpgye gecerken yapti heralde diye dusundum. Ama soylediginize gore boyle bir sikinti var.
Yazin hic yapmadi.

Motor sogukken yapiyor isininca yapmiyor.

Kesinlikle lpg yuzunden. Orjinal lpgli benim.
1 ve 1 den 2 ye gecislerde hissedilir bir silkeleme.
Cok rahatsiz edici degil ama titiz isen rahatsizlik verebilir.

Lpgye bukadar uyumlu bir aracin bunu yapmamasi lazim diye dusunuyorum.

Hakan Uzun

0
Yönetici
2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

2013 Civic Eco Otomatik Silkeleme Sorunu...

[quote author=Wordls link=topic=321.msg19633#msg19633 date=1416003196]
Silkelemeyi arac 7000 kmye geldi ve ilk kez dun bide bugun yapti.

O an benzinden lpgye gecerken yapti heralde diye dusundum. Ama soylediginize gore boyle bir sikinti var.
Yazin hic yapmadi.

Motor sogukken yapiyor isininca yapmiyor.

Kesinlikle lpg yuzunden. Orjinal lpgli benim.
1 ve 1 den 2 ye gecislerde hissedilir bir silkeleme.
Cok rahatsiz edici degil ama titiz isen rahatsizlik verebilir.

Lpgye bukadar uyumlu bir aracin bunu yapmamasi lazim diye dusunuyorum.

[/quote]
Ayni fikirdeyim yapmamasi lazim. Vtec deyip isinden cikmalari enteresan yani 6 yil garantili 70 bin liraya araba satiyorsun araba silkeliyor sen sorun degil diyorsun olacak is degil birde sen bunu eco siye uretmisken hemse, bende su sekilde oluyor 70-80km 1500 devir bandinda surekli olmamakla beraber yapiyor dusuk hiz yine 1500 devir bandinda ondada yapiyor tamam eyvallah vtec devreye girince oluyor ama bu vtec yillardir var lpgdede sorunsuzdu. yani bu bahane degil acaba bu emme manifolduna yapilan montajlami ilgilidir tam bilemiyorum ama bakalim.

Hakan Uzun

0
Yönetici

[quote author=cagri35 link=topic=321.msg19620#msg19620 date=1416001094]
Benim yeni aldığım araçta bu sorun var daha önce 4 tane FB7 değiştirdim hepsi lpgliydi ama bu sorunu ilk defa yaşıyorum gaz kesip tekrar yumuşaktan olsa yüklenince silkeliyor ve rahatsız edici bir durum .. yarın servise uğrıcam bakalım ne dicekler yazarım burdan

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
[/quote]
Sizinkide eco mu? Benimki eco. Bakalim servis size ne diyecek merakla bekliyorum.

Wordls

0

Bence problem sundan kaynaklaniyor..
Eger sadece kisin yapiyorsa yazin yapmiyorsa soguktan. Bununda onune gecemeyiz.

Hem yazin hem kisin benzinde yapiyorsa yazilimsal yine hem yazin hemde kisin lpgde yapiyorsa lpg beyninden yada bir parcasindan yapiyordur.
Cunku yeni bir aracin ozellikle japon bir aracin mekanik bir sorundan dolayi bunu yapmamasi gerekiyor.

Geri