Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...
Aracınız
arkadaşlar bende 2015 premium otm. ile aranıza katıldım. bende honda servisinde atiker lpg taktırdım. ancak aynı silkeleme sorunu bende de var. daha önce 2011 fd brc lpg ile kullandım buna benzer bir silkeleme kesinlike yapmıyordu. O araca da aynı serviste brc taktırmıştım bu araçta servisin hiç bir fark yok demesiyle atiker taktırdım... bende sorunun vtecten kaynaklandığını düşünmüyorum daha önceki aracımda da vtec motor vardı ama 2.5 yıl lpg ile kullandım buna benzer bir sıkıntı hiç yaşamadım. Sorunun lpg ayarından ya da motorla ilgili yeni yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum....

Aracınız
hocam 1.4 turbo motor tüpe uyumlu mu ki ? fsi motorlar gibi hem benzin hem tüp mü yakıyor yoksa normal sıralı sistem gibi mi ? son sorularım :) yakıt nasıl ? tüpün montajı ne kadara maal oldu ?
hocam sırayla cevaplayayım.

1 evet 1.4 turbo ya uyumlu lpg kitleri mevcut en uyumlusu landirenzonun ki.
2 hayır ilk çalışırken benzin daha sonra lpg ye geçiyor aynı sizinkisi gibi.
3. yakıt şehir içi tamamı yoğun trafikte 24 kuruş yaktı ilk depoyla ama lpg takan yer arabanın yeni olması ve lpgnin yeni takılması nedeniyle bu yakıtın daha düşeceğini söyledi.
4. Landirenzo yağlamalı Turboya uyan model 2200 tl ye maloluldu. 2 yıl 100bin km garantili.

Aracınız
arkadaşlar bende 2015 premium otm. ile aranıza katıldım. bende honda servisinde atiker lpg taktırdım. ancak aynı silkeleme sorunu bende de var. daha önce 2011 fd brc lpg ile kullandım buna benzer bir silkeleme kesinlike yapmıyordu. O araca da aynı serviste brc taktırmıştım bu araçta servisin hiç bir fark yok demesiyle atiker taktırdım... bende sorunun vtecten kaynaklandığını düşünmüyorum daha önceki aracımda da vtec motor vardı ama 2.5 yıl lpg ile kullandım buna benzer bir sıkıntı hiç yaşamadım. Sorunun lpg ayarından ya da motorla ilgili yeni yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum....

servisin anlaşmalı olduğu BRC değil miydi, atıker nasıl takıldı anlamadım açıkcası,

arkadaşlar tam tüp taktırma arefesindeyken bu silkeleme sorunu çok canımı sıktı.
baya bi soğudum açıkçası.
bu sorun genel olarak çözüldü mü?
Taktırsam bende de olma ihtimali var mı?
2012 FB7 elegance Otm.Vit. ECON

Hakan Uzun

0
Yönetici
arkadaşlar tam tüp taktırma arefesindeyken bu silkeleme sorunu çok canımı sıktı.
baya bi soğudum açıkçası.
bu sorun genel olarak çözüldü mü?
Taktırsam bende de olma ihtimali var mı?
2012 FB7 elegance Otm.Vit. ECON

Hocam hangi kiti takarsan tak, sende olmayacak diyebilirim eger beni iyi dinlersen?
Sana pm den msj attim.bana donersen konusuruz

Sent from my iPhone using Tapatalk

kara82

0
Aracınız
Silkeleme sorunu yasayan biri video paylasabilir mi? Performans kaybi yasaniyor mu? Devir saati oynuyor mu? Aracta ekstra bir titreme mi oluyor?

Hakan Uzun

0
Yönetici
Silkeleme sorunu yasayan biri video paylasabilir mi? Performans kaybi yasaniyor mu? Devir saati oynuyor mu? Aracta ekstra bir titreme mi oluyor?

1- video cekmeyi dusunuyorum ama yetersiz isik var iceride yani motorda su askida..
2-performans kaybi kesinlikle yok
3-silkeleme titreme diye tabir edilen olay anlik ufak 1sn bile surmeyem tek bi kere olan bi tekleme hepsi o surekli yapmiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
hocam sırayla cevaplayayım.

1 evet 1.4 turbo ya uyumlu lpg kitleri mevcut en uyumlusu landirenzonun ki.
2 hayır ilk çalışırken benzin daha sonra lpg ye geçiyor aynı sizinkisi gibi.
3. yakıt şehir içi tamamı yoğun trafikte 24 kuruş yaktı ilk depoyla ama lpg takan yer arabanın yeni olması ve lpgnin yeni takılması nedeniyle bu yakıtın daha düşeceğini söyledi.
4. Landirenzo yağlamalı Turboya uyan model 2200 tl ye maloluldu. 2 yıl 100bin km garantili.

doğan hocam gerçekten çok merak ettim şimdi :) 1.4 t lere tüp olmuyor diye hiç bakmadım bugüne kadar peki turbo da filan herhangi bir problem yaşamadın değil mi ?

Geri