Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...
Aracınız
Civic FB7 2012
Benden de geçen yaz aynı işlemler için 120 lira aldılar. Ama değişim hissedilir derecede vardı

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
benim aracımın garantisi yok siz bazı seyleri garantiden yaptırmışsınız galiba bende subap ayarı gaz kelebeği temizliği yaptımak istiorum

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
benim aracımın garantisi yok siz bazı seyleri garantiden yaptırmışsınız galiba bende subap ayarı gaz kelebeği temizliği yaptımak istiorum
Benim aracımında garantisi yok hocam bu bahsettiğim şeyler özel serviste yapıldı. Ben size özelden numaramı yollayım adanaya geçtiğiniz zaman ararsınız yardımcı olurum.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sübap ayarı , Boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu + Vtec güncelleme yapıldı . Geçen yaz hepsi dahil 150TL gibi komik bir rakama yaptırdım. Tabi tanıdık olduğu için bu fiyat yine siz yaptırmak isterseniz yardımcı olurum.
vtec guncellemesi ne ise yariyor acaba nasil.yapiliyor kac bin kmde bir yapilmasi gerekli

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
vtec guncellemesi ne ise yariyor acaba nasil.yapiliyor kac bin kmde bir yapilmasi gerekli

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Valla hocam teknik olarak bilmiyorum. Laptopla araca bağlantı sağladı. Önce Motoru soğutup sübap ayarı yaptı. daha sonra boğaz kelebeğini söküp temizledi tekrar takıp laptop ile adaptasyon yaptı. Vtec içinde güncel bir yazılım yükledi. Vtec teklemesi dediğimiz şey aracın 1500 devirdeki teklemesini %50 azalttı. Zaten tamamen geçmiyormuş.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Valla hocam teknik olarak bilmiyorum. Laptopla araca bağlantı sağladı. Önce Motoru soğutup sübap ayarı yaptı. daha sonra boğaz kelebeğini söküp temizledi tekrar takıp laptop ile adaptasyon yaptı. Vtec içinde güncel bir yazılım yükledi. Vtec teklemesi dediğimiz şey aracın 1500 devirdeki teklemesini %50 azalttı. Zaten tamamen geçmiyormuş.
bu arada bu ayarlar yapıldıktan sonra 150 km kadar aracı benzinde kullandım . tüpe hiç almadan Brc servisine gidip tekrar ayar yaptırdım. Buda çok önemli

Aracınız
Civic FB7 2015
Aynen o işlemler yapıldı. Vtec güncellemesi hakkında benimde teknik olarak bilgim yok.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri