Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Merhabalar ;

Benim aracımda da düşük devirlerde sabit hızla giderken silkeleme oluyor. Bazen tekleme şekline bile geçiyor ve yaptığı zaman çok sık yapıyor.
Vtec bu kadar çok subap değiştirmese gerek. Ayrıca 2018 yılına girdik bu olayı çözebilen Yok mudur hala?
Subaplar ayar yapıldı tüm bakımları yapıldı. FD6 kasalarda da Vtec var omlar uçak gibi gidiyor FB7 neden böyle?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam aracimi satali baya oldu ama cozumu brc vs normal kitlerde en aza indirilip cozulmuyor ama yaglamali landi kitlerde vs nerdeyse yok oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Konuyu baştan aşağı okudum Vtec teklemesi ise de bu sorun çözülmedi mi? Atiker marka taktırıp hiç teklemeyen araç da var efendim onlarda vtec yok mu

Bildiğim kadarı ile çözen olmadı bir ara opet gaz ile tekleme olmadığı konusu geçmişti.

Merhaba arkadaşlar; Honda Civic 1.6 125 Bg araçlarda Lpg montajı sonrası VTEC TEKLEMESİ adı altında birçok sorun yaşayan arkadaşım var.

Yıllarca servisler hep sizi kandırmış. Para kazanma arzusu içinde olan Honda suçu Vtec sistemine atmış. Ama akıllara şu soru geliyor:

Neden FD6 kasalarda bu sorunu yaşayan çok çok az.? O araçlarda değişken subap yok mu?

Neden FB7 araçların bir çoğunda bu sorun yok ? Bazısında var bazısında yok. Sorun olmayanlarda subap değişken değil mi??

Neden değişken subap kullanan Toyota da bu sorunun yüzde biri bile Yok?

Sonuç ortada. Ya bu araçlar Lpg uyumlu değil yada takılan BRC sistemi bu motora uygun değil. Herkesi kandırmış bu servisler Vtec açıyor ondan diye. Yahu Vtec açma olayı çok eskilerde kaldı bizim araçlarda değişken subap var. Aynısı Toyotalarda da var.

Eğer sorun yaşayan arkdaşlar 3 kez Servise aynı sorundan dolayı gidip servis kağıdına 3 kez aynı problemi yazdırsalardı şuan hepiniz yeni bir sıfır arabaya biniyor olacaktı. Kanunda aynı problemi 3 defa yaşayan bir kişiye yeni yani sıfır araç verilir maddesi var.

Hepimiz vtece inanmış araştırmadan bilmeden bu işi kimse şikayet etmemiş on binlerce para verip tekleye tekleye gezmişsiniz hepinizi tebrik ediyorum.

Aracınızda Vtec Teklemesi mi var? Buyrun içeri!

Aracınızda Vtec Teklemesi mi var? Buyrun içeri!

Merhaba arkadaşlar; Honda Civic 1.6 125 Bg araçlarda Lpg montajı sonrası VTEC TEKLEMESİ adı altında birçok sorun yaşayan arkadaşım var.

Yıllarca servisler hep sizi kandırmış. Para kazanma arzusu içinde olan Honda suçu Vtec sistemine atmış. Ama akıllara şu soru geliyor:

Neden FD6 kasalarda bu sorunu yaşayan çok çok az.? O araçlarda değişken subap yok mu?

Neden FB7 araçların bir çoğunda bu sorun yok ? Bazısında var bazısında yok. Sorun olmayanlarda subap değişken değil mi??

Neden değişken subap kullanan Toyota da bu sorunun yüzde biri bile Yok?

Sonuç ortada. Ya bu araçlar Lpg uyumlu değil yada takılan BRC sistemi bu motora uygun değil. Herkesi kandırmış bu servisler Vtec açıyor ondan diye. Yahu Vtec açma olayı çok eskilerde kaldı bizim araçlarda değişken subap var. Aynısı Toyotalarda da var.

Eğer sorun yaşayan arkdaşlar 3 kez Servise aynı sorundan dolayı gidip servis kağıdına 3 kez aynı problemi yazdırsalardı şuan hepiniz yeni bir sıfır arabaya biniyor olacaktı. Kanunda aynı problemi 3 defa yaşayan bir kişiye yeni yani sıfır araç verilir maddesi var.

Hepimiz vtece inanmış araştırmadan bilmeden bu işi kimse şikayet etmemiş on binlerce para verip tekleye tekleye gezmişsiniz hepinizi tebrik ediyorum.

Bu konu epey formlarda tartışılmış hocam sonuç olarak Vtec Teklemesi koymuşlar adını ama bu bir sorun ve Honda kabul etmiyor. Bende diyorum ki bu sorunu yaşayan arkadaşlar Servise 3 defa gitsinler sonra versinler mahkemeye yeni sıfır araç alsınlar.

100 bin lira para öde araç al sonra tekleye tekleye gez. Bu ancak Türkiye’de olur. Araçlar LPG’ye uyumlu değilse LPG’li araç satmayacaksınız.

Toyota Lpg desteğini çekti mesela bu konu sebebiyle davalar kaybetti.

Vtec Teklemesi: Arcın belirli bir hızda giderken özellikle 1000-2200 devir arası silkeleme yapması. Gaza basarken Yok hız yaparken Yok. Sadece sabit hızda ilerlerken aracın yarı otomatik vites değişmesi gibi silkeleme yapması.

Bazı araçlarda 207-2011 de üretilen genel araçlarda bu problem olmazken 2012-2014 model araçlarda bu problemin olmasının bariz kronik problem var.

Aynı motor sistemini Toyota da kullanıyor. O markada böyle bir sorun yok.

Vtec Teklemesi diye saçma birşey olabilir mi? Vtec dediğin şey subap değişkenliği. Brc sistemi demekki Buna cevap veremiyor ne diye anlaşma yaparsınız ki Atiker Gold taktıran birçok arkadaş bu sorunu aştı

Geri