Civic FB7 Elegance Sunroof Ses Tıkırtı-Çıtırtı Problemi

ugur86

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2013 Fb7 Elegance. Araçtaki iç trim seslerine takıntılı bir sürücüyüm malesef :) Şansıma aracımın ön konsol, kapılar vs sessiz, genel olarak memnunum. Lakin sunroof'tan iki üç günde bir başlayan aynı gün içerisinde kesilmeyen, ertesi gün kaybolan bir çıtırtı-tıkırtı tarzında ses geliyor. tavana hafif elimle bastırdığımda azalıyor ama sonra devam ediyor.

Sunroof camını söktüm, üst sürgülü mdf kapağı da söktüm. Benim gözlemlediğim kadarıyla raylar içerisindeki oval halat ses yapıyor. buraya ray boyunca silikon sprey uyguladım. bir iki gün ses gelmedi, sonra yine başladı. Servise sorduğumda döşemecide tavan komple sökülüp raylar yeniden mumlanacak vs dediler ve 400-500 lira civarında işçilik tutacağını söylediler. Tavan döşemesini söktürmek istemiyorum. Sorun parası değil yani, sonradan sarkma ya da başka sesler çıkarma riskini de göze alamadım.

Bu durumu yaşayan, pratik bir çözüm bulan varsa tavsiyelerini dinlemek isterim. Daha da olmadı, yine havalar açınca sunroofu söküp rayları yandan mum ya da sıvı gresle komple yeniden doldurmaya çalışırım. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Aracınız
Honda CRV
Fitilllere ay da bir silikon sprey sıkmak lazım Makyaj temızleme mendıllerı var Gratıs veya Bımde 3 tl felan sıkın ona fıtilerı temızleyın bol bol Ses baska türlü gecmez 2 3 ayda bır fıtıli silmek lazım :D

Fitilllere ay da bir silikon sprey sıkmak lazım Makyaj temızleme mendıllerı var Gratıs veya Bımde 3 tl felan sıkın ona fıtilerı temızletyın bol bol Ses baska türlü gecmez 2 3 ayda bır fıtıli silöek lazım :D

Yok hocam ondan olduğunu sanmıyorum. Aylık sıkarım silikon sprey neredeyse. Sunroof açık kapalı farketmiyor. Sanki bi tel boşta sağa sola çarpıyormuş gibi. Sunroof ile arka tavan aydınlatmasının arasına elimle bastırınca kesiliyor. Bırakınca devam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Honda CRV
Bu tür ınsanı sınır eden sesler cok basıt sacma sapan seyler oluyor Hatta bulunca kaynagını, ınsan hem mutlu hem de sınır oluyor Bu kadar basıt seyı nasıl cekmısım dıye Eminim en kısa zamanda bulunur kaynagı

Geri