Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Civic FB7 2015
Ad Soyad
ENES ERATA
Aracınız
Civic FB7 2014
Ben yakın zamanda ön iki disk ve 4 balatayı değiştirdim. Hepsi blueprint marka. İnternetten almadım. Kartal oto sanayide Alkan otomotiv honda özel servisinde değiştirttim. 2000km yaptım çok memnunum. Sıfır ses var ve yüksek süratle fren yapmam gerektiğinde kendini kanıtladı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben orjinalciyim acizane tavsiyem orjinal takmanız fd6 için yan sanayi taktım TRW de diğer markalarda ama hiçbiri orjinal gibi olmuyor

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ugur86

0
Aracınız
Ben ön arka set halinde blueprint taktırdım fc5 için çok memnunum, ne ses ne toz yok, tutuş da çok güzel, orjinallerden bir farkını görmedim. fb7'de servis trw takmıştı ilk fren temasında cik cik ötüyodu, trw önermiyorum. bosch da aynı şekilde ses yapıyor, seramik modelleri daha iyiymiş ama çok pahalılar. ötme olmasın derseniz orjinal ya da alternatif olarak blueprint öneririm. hiQ bulabilirseniz o da ötmez.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben yıllardır kale kullanıyorum. Yumuşak bir balata. Fren tutuşu güzel. Hatta yaklaşık 500 km önce diskleri yüzeysel tornalatip kale olarak ön ve arka değişim yaptım. Memnunum. 1150 TL ye takımı maloldu.
Fiyat performans olarak tavsiye ederim.

Orjinaller nerden baksaniz en iyimser haliyle 5-6 binden aşağı değildir.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Tutuşu güzel ama çok çabuk bitiyor kale balata.

Kullanımıma göre en az 30 bin km. götürüyor.
Daha önce kaleleri kullandığımda aşırı eğimli yollarda sık sık fren yaptığım için 30 bin km.ye kadar kullanabilmiştim.

Normalde çok fren kullanan birisi değilim. Kullanım şartlarım öncekine göre iyileşti.
Beni 40 bin km. Normal şartlarda götürür.
Bu da benim için minimum 4 yıl demek.
1.150 TL gibi bir rakam 4 yıl/40 bin km.de çok önemsenecek bir rakam değil.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Tutuşu güzel ama çok çabuk bitiyor kale balata.
Bir balata çabuk bitmiyorsa bilinki diskinizi yiyordur. Zamanla sertleşip fren gücünü olumsuz etkileyecek veya ses yapacaktır.

Balatanın yumuşak olması iyidir hocam.

Ayrıca şuanda zorlu bir ekonomi dönemi ile sınanıyoruz. 3 kuruşluk parça 10 kuruş olmuş durumda.
Gönül ister orjinal alalim. Sizin durumunuz buna elverişli olabilir. Ya da birilerinin.
Bütçe sorunu yaşayanlara faydası olabilir düşüncesiyle görüşümü belirtmek istedim.

Geri