Civic FB7 Civic Fb7 kalorifer fan motoru sesi çözümü

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
merhaba arkadaşlar bugünkü çalışmamız ses yapan kalorifer fan motoru için görseller fb7 için ama bildiğim kadarıyla fd6 da aynı aşağı yukarı. görsellere notlar yazdım kafanıza takılanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım...

1.JPG
2.jpg
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Balans ayarı nasıl yapılıyor söktüğüm gibi takarım diye düşünüyordum birde ayar mı lazım ?
son paylaştığım fotoğraflarda ayakları işaretli motorun oturtulduğu yuva var. motoru oraya oturttuktan sonra araçtan gelen fişi fana bağlayıp 1. kademe de iken elinizle motoru ses yapmayacak pozisyona getirip sonra çalışmaya devam ederken ayarkları penseyle sıkmanız lazım yoksa motoru direk tak ayakları sık yaparsanız balanstan dolayı ilk halinden cok daha kötü olacaktır

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
son paylaştığım fotoğraflarda ayakları işaretli motorun oturtulduğu yuva var. motoru oraya oturttuktan sonra araçtan gelen fişi fana bağlayıp 1. kademe de iken elinizle motoru ses yapmayacak pozisyona getirip sonra çalışmaya devam ederken ayarkları penseyle sıkmanız lazım yoksa motoru direk tak ayakları sık yaparsanız balanstan dolayı ilk halinden cok daha kötü olacaktır

Hocam şuan plastik sekmanı çıkarmaya çalışıyorum ama gelmiyor bir türkü çok zorlayıp pervanenin kenarlarını zedelemek istemiyorum bir taktiği var mı bunu sökmenin ? Çekiçle nasıl neresinden vurucaz ki ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Baya uğraştım evde sökemedim pervaneye daha fazla zarar vermemek için İzmir atasanayide 3 4 tane elektirikçi gezdim hiçbiri yanaşmadı içini açmaya. Honda özel servisi var birde orda oraya götürdüm abi çok uğraşma elinde kalır dedi eve döndüm geri anca pervaneyi temizledik yarın geri yerine takıcam :(
Konuyu görüp heveslenen arkadaşlar bu işe girişmeden iki kere düşünsün o sekman çıkmıyor arkadaş. Konu sahibi gerçekten yetenekliymiş sanırım.

nbvQma.jpg

va068D.jpg

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Baya uğraştım evde sökemedim pervaneye daha fazla zarar vermemek için İzmir atasanayide 3 4 tane elektirikçi gezdim hiçbiri yanaşmadı içini açmaya. Honda özel servisi var birde orda oraya götürdüm abi çok uğraşma elinde kalır dedi eve döndüm geri anca pervaneyi temizledik yarın geri yerine takıcam :(
Konuyu görüp heveslenen arkadaşlar bu işe girişmeden iki kere düşünsün o sekman çıkmıyor arkadaş. Konu sahibi gerçekten yetenekliymiş sanırım.

nbvQma.jpg

va068D.jpg
sekmanın girintili olan yerine düz tornavida sok arkasından çekiçle tıklat sekman hafif yukarı gelecek sonra altına daha kalın birsey ile tekrar vur çekiçle biraz daha geldiğinde elinle bile çekip alırsın. asıl iş sekmandan sonra yoksa aslında burası en kolay yeri :)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
sekmanın girintili olan yerine düz tornavida sok arkasından çekiçle tıklat sekman hafif yukarı gelecek sonra altına daha kalın birsey ile tekrar vur çekiçle biraz daha geldiğinde elinle bile çekip alırsın. asıl iş sekmandan sonra yoksa aslında burası en kolay yeri :)
Maalesef gelmiyor baya güç harcadım araya tornavida sokup tıklattığımda pervanenin gövde plastikleri yamuluyor artık yerinden kıpırdamıyor sekman. Sizin şansınıza herhalde kolay saldı kendini yada benim şanssızlığım.

Aracınız
Civic FB7 2014
arkadaşlar herkese hayırlı forumlar. fb7 kasa 2014 model aracımda klimayı açtığımda sağ taraftan ince bir pervane sesi gibi bir ses geliyor. Klima açmadan kaloriferi eçtığımdada bu ses geliyor. kapattığım zaman ses kesiliyor. Fanın kademesini arttırdığımda bu sesin şiddetide artıyor. acaba ne olabilir ? normal midir, araçlarınızda bu sesi duyan varmıdır ? Teşekkürler

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Sıfır aldığımdan beridir var o ses. Mağazadaki diğer araçlarda da vardı. Normal dediler bana hep yetkili servise bakıma gittiğimde (6 bakım).

Şu konuda çözümü mevcut:

Ben de yaptıracağım yakında. Genelde rahatsız edici boyutta olmadığından takmıyorum ama müzik vs. yokken gerçekten sinir bozucu.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
garantiden değişti ama bir süre sonra yeniden başladı
garantiden değişen klima kompresörü mü, ? tekrar başladığına göre kronik bi sıkıntı olsa gerek. müzik açık olduğunda ses duyulmuyor, ama sessiz bir ortamda pervane sesi 1. kademede dahi duyuluyor. sanırım bi çözümü yok.

Geri