Civic FB7 Civic Fb7 kalorifer fan motoru sesi çözümü

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
merhaba arkadaşlar bugünkü çalışmamız ses yapan kalorifer fan motoru için görseller fb7 için ama bildiğim kadarıyla fd6 da aynı aşağı yukarı. görsellere notlar yazdım kafanıza takılanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım...

1.JPG
2.jpg
3.JPG
4.JPG
5.JPG

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mesajlar ilgili konuya aktarıldı, o ses fan motorun rulmanındaki yağın zamanla özelliğini kaybetmesinden geliyor, ses harici bir sorunla karşılaşan görmedim.
@rundll32 rulmanı yağlayarak sesi kestiğini üst mesajlarda anlatıyor ancak yağ özelliğni kaybetmeye başladığında tekrardan ses tekrardan oluşmaya başlayacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Mesajlar ilgili konuya aktarıldı, o ses fan motorundaki rulmandaki yağın zamanla özelliğini kaybetmesinden geliyor, ses harici bir sorunla karşılaşan görmedim.
@rundll32 rulmanı yağlayarak sesi kestiğini üst mesajlarda anlatıyor ancak yağ özelliğni kaybetmeye başladığında tekrardan ses oluşmaya başlayacak diye düşünüyorum.
aynen hocam fb7 suanda arkadasımda uygulamayı yapalı 2 sene olmuş şimdi baktım bende. geçen gün 1. kademede çok inceden ses geldiğini söyledi arkadasım hatta sökelim bi daha yaglayalım diyordu :D daha kaliteli gres kullanılabilir yada sökülmüşken rulmanlarla birlikte de değişmesi daha uzun kullanım için mantıklı gibi duruyor

Selamlar. Bir arkadaş çok zor söküldüğünden bahsetmiş. Bende çok zorladım çıkaramadım, sanırım segmanı yapıştırmışlar. Çok küçük bir çektirme almayı düşünüyorum. Segmanın kenarlarından zorlayıp sokmayı düşünüyorum. Açmışken rulmanları da değiştireceğim. Tabi pervane kırılmaz ve balans yapmazsa. Pervane ve mili dökmeden işaretleyip aynı yönde takmaya çalışacağım. Eğer sonuç alamazsam aliexpress te birçok benzer ürün gördüm ama hangisi doğru karar veremedim. Alan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20210117_162726.jpg
    IMG_20210117_162726.jpg
    139.9 KB · Görüntüleme: 57

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Klima motorunun iç parçaları hakkında fotoğraf açısından zengin içeriğe sahip olduğunu düşündüğüm bir yurtdışı kaynaklı içeriği paylaşmak istedim :)

Son düzenleme:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bunun içine o dandik rulmanı koyan mühendise ve üreten firmaya selamlar olsun. Nasıl bir tasarım anlam veremiyorum, rulmanın içindeki bilyeler neden tam değil ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Klima motorunun iç parçaları hakkında fotoğraf açısından zengin içeriğe sahip olduğunu düşündüğüm bir yurtdışı kaynaklı içeriği paylaşmak istedim :)
Profesyonel bir anlatım olmuş. Kim uğraştı ise helal olsun.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Profesyonel bir anlatım olmuş. Kim uğraştı ise helal olsun.
Hocam bu paylaşımı yapan kişi aracıyla ilgili yaptığı her değişimde ölçüp biçerek ve karşılaştırarak detaylı fotoğraflarla paylaşmış :) Bu tip paylaşımları gördükçe kendi adıma yıllardır kullandığım aracı hiç bilmiyor gibi hissediyorum ? Merak edenler için link koyayım,

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bu paylaşımı yapan kişi aracıyla ilgili yaptığı her değişimde ölçüp biçerek ve karşılaştırarak detaylı fotoğraflarla paylaşmış :) Bu tip paylaşımları gördükçe kendi adıma yıllardır kullandığım aracı hiç bilmiyor gibi hissediyorum Merak edenler için link koyayım,
Bizim forumada böyle biri lazım. :)

Geri