Civic FB7 Civic Fb7 servisin başıma açtığı işler

Aracınız
Civic FB7 2012
Selamlar.
Fb7 kasa 2012 aracımı dün aldım tüp taktırdım. Tüpü takan yer saf su eklersin yolda biraz azalır dedi. Ben de 80 km falan kullandım. Baktım ki su azalmış benzinlikten saf su alıp koydum. Sonra yolumun üzerinde erzurum servisi vardı. Gittim ki orda saf su koymanın saçmalık olduğunu ve temizlenmesi gerektiğini söylediler. Tmm dedim yapın ne gerekiyorsa.

Genleşme kabındaki su ağzına kadar doldurmuşlardı. Max seviyesini çoktan geçmiş bu sorun olmaz mı dedim yok dediler. Hava yaptıysa daha seviyesi düşecek normale gelr dediler. Yola çıktım 300 km kadar gittim dinleneceğim yerde kaputtan buharlar çıkıyordu. Aradım 0850 li numara beni servis elemanına bağladı. Adama anlattım normal olduğunu bişr olmayacağını söyledi. Aracıma bişe olmuş mudur ????

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar fb7 aracımı sabah calistirdigimda şıkır şıkır su sesi geliyor bu neyden kaynaklı bı zararı varmı nasıl çözebilirim ?
Yüksek ihtimal hava var, önceki mesajlarda havanın nasıl alınacağı anlatılıyor, basitçe radyatör kapağını açarak aracı 3-5 dk rolantide çalıştırınca hava gidecektir, ama hiç bilginiz ve yoksa herhangi bir motor ustası da kolayca havayı alacaktır.

Aracınız
Civic FB7 2012
Yüksek ihtimal hava var, önceki mesajlarda havanın nasıl alınacağı anlatılıyor, basitçe radyatör kapağını açarak aracı 3-5 dk rolantide çalıştırınca hava gidecektir, ama hiç bilginiz ve yoksa herhangi bir motor ustası da kolayca havayı alacaktır.
Teşekkür ederim bu şekilde kalmasının Bir zararı varmıdır acaba ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkür ederim bu şekilde kalmasının Bir zararı varmıdır acaba ?
Sistemde hava bulunması pek istenen bir durum değildir, motorun hararetini düzenlemesini etkileyebilir, Honda motorları kolay kolay hararet yapmaz ama müsait zamanınızda o havayı aldırmanızı tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sistemde hava bulunması pek istenen bir durum değildir, motorun hararetini düzenlemesini etkileyebilir, Honda motorları kolay kolay hararet yapmaz ama müsait zamanınızda o havayı aldırmanızı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim dediğiniz gibi radyatör kapağını açıp biraz çalıştırıp havasını alacağım ben araçtaki yedek su kabini Göremedim yeni aldım aracımı fb7 aracım su seviyesini radyatör kapağından kontrol ediyorum acaba nerede bu kap suyu buradan mi kontrol etmem gerekir

Aracınız
Civic FB7 2012
Teşekkür ederim dediğiniz gibi radyatör kapağını açıp biraz çalıştırıp havasını alacağım ben araçtaki yedek su kabini Göremedim yeni aldım aracımı fb7 aracım su seviyesini radyatör kapağından kontrol ediyorum acaba nerede bu kap suyu buradan mi kontrol etmem gerekir
radyatörün sag tarafinda farin yaninda beyaz bi kucuk plastik hazne yuvarlak bi kapagi var sola dogru cevirerek acabilirsiniz

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
aman hocam buhar çıkıyorsa gene de çok dikkat edin. hararet yapar da içeri su verirse kablolara, motor kapağına, bobinlere zarar verir. Radyatörden su kontrolü yapacaksanız iki kademeli olarak kapandığını sakın unutmayın. düzgün kapatılamadığı takdirde çok büyük sıkıntıya neden olabilir.

Geri