Civic FB7 Civic fb7 tekleme ve gaz kesme sorunu

Ad Soyad
Emre KİBAR
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar,bu akşam farkettım yokuş yukarı gaz da çıkarken birden araç gaz kesti daha sonra toparladı ve park ettikten sonra 2 saat kullanmadım.
Daha sonra tekrar bir yere gitmek için çıktım araçla ve yine ara ara gazı kesip sanki pedal a güç gelmiyor da araç kendını kısıyor gibi hissettirdi ve vitesi o ara da boşa atıyor ve araç gitmek istemiyor benzin ve gaz bir değişiklik yok bu arada
Aracım 2015 Brcli Eco elegance
Bakımı Mart ayında serviste yapıldı
Subap ayarı da Kasım ayında yapıldı?
Sizce sorun nedir? Yarın İstanbul’a gitmek zorundayım gitmeden önce bi baktırayım diyorum.
Fikirleriniz için teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorununuzun nedeni ateşleme sistemi, hava filtre borusu yırtılması, LPG arızası gibi farklı sistemlerdeki nedenlerden birine bağlı olabilir, iyi bir Honda ustasına baktirmanizi öneririm. Motor arıza ışığı yanıyorsa OBD ile kontrol edilerek daha net bir fikir elde edilebilir.

Ad Soyad
Emre KİBAR
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu sorununuzun nedeni ateşleme sistemi, hava filtre borusu yırtılması, LPG arızası gibi farklı sistemlerdeki nedenlerden birine bağlı olabilir, iyi bir Honda ustasına baktirmanizi öneririm. Motor arıza ışığı yanıyorsa OBD ile kontrol edilerek daha net bir fikir elde edilebilir.

Motor arızası vs yanmıyor şu an yarın sabah erken den sanayıye gıdecegım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba arkadaşlar,bu akşam farkettım yokuş yukarı gaz da çıkarken birden araç gaz kesti daha sonra toparladı ve park ettikten sonra 2 saat kullanmadım.
Daha sonra tekrar bir yere gitmek için çıktım araçla ve yine ara ara gazı kesip sanki pedal a güç gelmiyor da araç kendını kısıyor gibi hissettirdi ve vitesi o ara da boşa atıyor ve araç gitmek istemiyor benzin ve gaz bir değişiklik yok bu arada
Aracım 2015 Brcli Eco elegance
Bakımı Mart ayında serviste yapıldı
Subap ayarı da Kasım ayında yapıldı?
Sizce sorun nedir? Yarın İstanbul’a gitmek zorundayım gitmeden önce bi baktırayım diyorum.
Fikirleriniz için teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi
Aynı sorunu bende yaşadım ve sebep olarak lpg'nin 2. küçük filtresini 80bin km hiç değiştirmemiş olmamdan kaynaklanıyormuş. Özelikle güç gereken durumlarda gaza yüklenince sanki fişi çekilmiş gibi gaz pedalı tepkisiz kalıyordu. Aynı şekilde hava akış hortumum da yırtıldı benzer şikayetler olmasına rağmen onda daha büyük sorunlar eşlik etti ( arıza lambası vs. gibi ). Akü de zayıflayınca saçma sapan şeyler oluyor onu da ölçtürmekte fayda var.

Geri