Civic FB7 VSA Arızası

Aracınız
Civic FB7 2014
Selamın aleyküm 2014 Cıvıc Eco-Elegans aracımı expertize götürdüm Motor Devri sinyali( Balangı Diyagnostii ve Vsa sisteminde problem çıktı. Araçta hiçbir arıza lambası vs yanmıyor sıkıntı sorun yaşamadım veya kullanırken farketmedim. Bunlar nasıl bi sorundur tamiri ne kadar olur ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz.?

Ekli dosyalar

• 69068FF9-9A88-4FB0-A5AE-A7707A191248.jpeg
    69068FF9-9A88-4FB0-A5AE-A7707A191248.jpeg
    96.6 KB · Görüntüleme: 38
Soldaki hasar kısmında EPS yazıyor, tahminimce elektrikli direksiyon bir ara vsa ve motor devrinden bilgi alamamış ve arıza kaydı oluşturmuş görünüyor.

İzmir’de bu arızalara bakan aracımı gösterebileceğim önerebilceğiniz tamirci varmı.
tamirlik bir durum yok, bu arıza kaydını yetkili servis yada diagnostik cihazı olan bir özel serviste sildirip periyodik bakım zamanı servise gittiğiniz zaman yada iyi bir özel serviste bir üç yada altı ay kullandıktan sonra tekrar arıza kaydı tarattırın eğer tekrardan kayıt almaz ise hiçbir sorun yoktur, muhtemelen anlık bir hata oluşmuş ve ECU arıza bilgisi kaydetmiş bu gibi durumlarda arıza ışığı yanmaz sadece ECU kayıt tutar bu arıza muhtemelen devam etmiyordur silindikten sonra tekrar kayıt yapmayacaktır. Akü bittiği zaman bile bu tip durumlar oluşur.

eğer tekrar kayıt düşerse o zaman daha etraflıca baktırmayı kontrol ettirmeyi düşünebilirsiniz.

Benim fb7 de de akü bitmek üzere olunca arıza lambaları yanar sırasıyla
Yetkili serviste akü değişimi yaparken usta bilgisyara bağladı aracı ve hata kodlarını sildi
Yani aracın beyni kayıt altına alıyor bu hataları o yüzden dert etmeyin bence

SM-A505F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dünden beri kafamda soru işaretleri neyseki söyledikleriniz içimi rahatlattı teşekkür ederim hayırlı günler dilerim.
Bazen olabiliyor. Bende bir nedenden dolayı yanmıştı. Yarın sanayiye gideyim baktırayım dedim. Sabah yoldayken söndü. Yine gittim. Baktık geçmiş arızaların içinede kayıtlı bulduk. Tamircim kısa süre bir algılamama sorunu olmuş. Devamlı yaparsa bakalım dedi. Çay içtik bir iki sohbet ettik. Sonra yola devam.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri