Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

[MENTION=15526]bigbrother[/MENTION] bende dizel almam. Fakat karsilastirmanin yanlis oldugunu hala savunuyorum :) benzinli a4 ile benzinli civic arasinda nerdeyse 50 60 bin fark var.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Tabi ki bunlar farklı araçlar ama ortak oldukları tek şey 170 bin TL olmaları... o fiyata ben C segmenti araç almam diyorum hepsi bu :)

Konuya ortadan bende gireyim 170 bin TL civic e vermem, vermem için elektrikle felan çalışması lazım :)
Bu arada 10k bakım konusu başka yerlere gitti :)

Bi turlu anlatamiyorum sanirim. Ikisi ayni para degil iste kiyaslama yapmak icin araclarin motor ve vites secenekleri bence ayni olmali en azindan yakiti ayni olmali. Dizeli dizel ile benzinliyi benzinli ile kiyaslamak lazim. Her ne kadar benzin ve mazot fiyatlari ayni seviyede desenizde dizeli tercih eden onemli bir kesim var. Boyle bakinca arada en az 50 bin tl fark oluyor. Bu da basit degil bence. [MENTION=15526]bigbrother[/MENTION]

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Bi turlu anlatamiyorum sanirim. Ikisi ayni para degil iste kiyaslama yapmak icin araclarin motor ve vites secenekleri bence ayni olmali en azindan yakiti ayni olmali. Dizeli dizel ile benzinliyi benzinli ile kiyaslamak lazim. Her ne kadar benzin ve mazot fiyatlari ayni seviyede desenizde dizeli tercih eden onemli bir kesim var. Boyle bakinca arada en az 50 bin tl fark oluyor. Bu da basit degil bence. [MENTION=15526]bigbrother[/MENTION]

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Motor yakıtı önemli değil... arada 400 tl oynuyor ayda... dizelin eski avantajı yok ki... ben fiyatları aynı diyorum. Hatta audinin donanımı daha iyi...

Arkadaşlar aracım 6700 km de cumaya kadar 7000 km olur cumartesi iznik ten Batum’a doğru yola çıkacağım 10.000 km bakımı en fazla kaç km geçirdiniz 11000 km de girsem sıkıntı olur mu ? Bir sınırı var mı garanti acısından?

Arkadaşlar aracım 6700 km de cumaya kadar 7000 km olur cumartesi iznik ten Batum’a doğru yola çıkacağım 10.000 km bakımı en fazla kaç km geçirdiniz 11000 km de girsem sıkıntı olur mu ? Bir sınırı var mı garanti acısından?
Hiçbir sıkıntı olmaz. Ben 22000 de girdim 20bin bakimina. Yine de icinizin rahat olmasi adina arayip servisten teyit edebilirsiniz...

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben 12600 de girdim ilk bakıma hiç bir sıkıntı çıkmadı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracımı benden önceki sahibi 12.500 km de bakıma sokmuş bende 22.800 km de bakıma soktum. Araç 21.000 km de iken klima arızasından dolayı garantiden işlem gördü, dediğiniz gibi olsa idi klima arızasında servis araç garanti dışı derdi ;)

Geri