Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
neden sorun çıkarsın ki hocam yağ yağdır :)) servisin koyduğu yağ sonuçta

Bana da 10 bin bakımında Castrol koydular. İlk bakıma kadar hiç yağ ile ilgili uyarı vermeyen araç ikinci bakıma kadar sürekli yağ uyarısı verdi. 20 bin bakımında Honda Genuine Motor Oil Type 2.0 koyulduğundan emin olduğum aracın kitapçığında yazdığı gibi. O günden beri hiç uyarı vermedi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bana da 10 bin bakımında Castrol koydular. İlk bakıma kadar hiç yağ ile ilgili uyarı vermeyen araç ikinci bakıma kadar sürekli yağ uyarısı verdi. 20 bin bakımında Honda Genuine Motor Oil Type 2.0 koyulduğundan emin olduğum aracın kitapçığında yazdığı gibi. O günden beri hiç uyarı vermedi.

anladım hocam, inşallah ozaman bir uyarı ile karşılaşmam.

Yukarıda bir arkadaş, hava filtresini bizim götürmemiz durumunda, ilgili parçayla vuku bulacak bir problemin garanti dışı kalacağını söylemiş ki mantıklı bence. Aynı şeyi diğer malzemelere yordayabilir miyiz? Mesela ben, RS im için Mobil 1 0w20 Advanced Fuel Economy almayı düşünüyorum. Yağdan kaynaklı bir problemde -yag eksiltme, yağ bakımı uyarısı vb.- garanti dışı mı değerlendirilir?

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Yukarıda bir arkadaş, hava filtresini bizim götürmemiz durumunda, ilgili parçayla vuku bulacak bir problemin garanti dışı kalacağını söylemiş ki mantıklı bence. Aynı şeyi diğer malzemelere yordayabilir miyiz? Mesela ben, RS im için Mobil 1 0w20 Advanced Fuel Economy almayı düşünüyorum. Yağdan kaynaklı bir problemde -yag eksiltme, yağ bakımı uyarısı vb.- garanti dışı mı değerlendirilir?

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Servisle telefon konuşması yapıp motor yağını kendim götürebildiğimi teyit ettikten sonra RS aracımı 10.000 km bakımına götürürken motor yağını da yanımda götürdüm. Motul 5w-30
Biz kendiniz getirebilirsiniz dedik ama 0w-20 olmalıydı dediler. Ben bunu tercih ettim dedim. O zaman not düşmemiz gerekiyor dediler. Bir sorun olacağını düşünsem kendi aracıma bir sürü de para verip bu yağı almazdım yapacak bir şey yok not düşecekseniz dedim. Yani servisin kullandığıyla aynı viskozite değerine sahip bir yağ alırsak not düşmeyecekler gibi... ? Emin değilim ve bu tür tutumlar servisten servise de değişebilir.... Örnek bakım öncesi aradığım başka bir servis dışarıdan malzeme getirilmesini kabul etmiyoruz deyip kestirip atmıştı.

Olası bir sorunda bu tür şeyleri kullanmak isteyebilirler... Garantiden faydalanamama riskini göze alacaksanız servisin kullanacağından daha kaliteli olduğuna emin olmadığınız bir yağ seçmezseniz makul olur diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Servisle telefon konuşması yapıp motor yağını kendim götürebildiğimi teyit ettikten sonra RS aracımı 10.000 km bakımına götürürken motor yağını da yanımda götürdüm. Motul 5w-30
Biz kendiniz getirebilirsiniz dedik ama 0w-20 olmalıydı dediler. Ben bunu tercih ettim dedim. O zaman not düşmemiz gerekiyor dediler. Bir sorun olacağını düşünsem kendi aracıma bir sürü de para verip bu yağı almazdım yapacak bir şey yok not düşecekseniz dedim. Yani servisin kullandığıyla aynı viskozite değerine sahip bir yağ alırsak not düşmeyecekler gibi bir... ? Emin değilim ve bu tür tutumlar servisten servise de değişebilir.... Örnek bakım öncesi aradığım başka bir servis dışarıdan malzeme getirilmesini kabul etmiyoruz deyip kestirip atmıştı.

Olası bir sorunda bu tür şeyleri kullanmak isteyebilirler... Garantiden faydalanamama riskini göze alacaksanız servisin kullanacağından daha kaliteli olduğuna emin olmadığınız bir yağ seçmezseniz makul olur diye düşünüyorum.

bundan önce ki aracım Toyota Auris 2013 ' tü. Araç sıfır alındıgından beri hep yetkili serviste bakımını yaptırdım. İlk bakım hariç ondan sonraki tüm bakımlarına giderken kendim motor yağını alıp götürmüştüm. Hiç birinde sorun çıkartmamışlardı. Onlar hangi markayı önerdiyse onu aldım hep. HONDA Yetkili Servisleri bu konuda saçma bir tavır alıyor. Misal ben dün 10 bin bakımını yaptırdım aracımın. Eğer ki yağı götürme şansım olsa idi ki bunu daha önce sormuştum kabul etmemişlerdi. Etselerdi alacağım tek yağ Motul eco 8100 0w20 yağ olurdu. Honda servisi bizim bu işten kar amacı güttüğümüzü biliyor ve bu yüzden izin vermiyor. Dün aracıma castrol koydular. Bana kalsa idi castrolu arabama yakınlaştırmam. Zaten sırf garanti için sabrediyorum. Sanırım 20 bin km de aracı son kez garantisi bozulmasın diye servise gireceğim. sonrasında kendi başımın çaresine bakıp daha kaliteli yağ alıp filtreleri alıp dısarıda özelde yaptıracagım.

Geri