Civic FC5 civic fc5 2020 -2015 jetta

gunesec

Özel Üye
1.6 benzin lpg executice civicmi 1.6 dizel dsg comfort jettamı?

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dizelin turbo avantajı performans konusunda lpgli civic ten iyidir. Ama yakıt tüketimi konusunda arada çok az bir fark vardır. Konfor ve sorumsuzluk bakımından civic. İç kalite açısından jetta da aman aman fark yok. Golf olsa biraz derdim ama jetta mı civic mi sorusuna( arasında 5 yaş var, 5 yıl kullanım, yol yorgunluğu, metalin, plastiğin kullanım ömrü, motorda, yürüyen aksamda yıpranma vs vs vs) kesinlikle civic.

Aracınız
Civic FC5 2019
2017 model makyajlı kasa golften sonra aldım 2019 makyajlı eco elegance civici. Merhaba ilk alırken acaba golfü ararmıyım diye çok soru işaretleri vardı. Ama zamanla civice çok alıştım ve golfü hiç de aramadım. Bu arada golfüm comfortlınedı ondan da olabilir tabi. Sarı eski ampül far, post hız sabitleyici yok vs. Fc5 çok dolu bir araç ve genişliğine de hayran kaldım, post bazen eşim sürsüğünde arkaya geçtiğimde genişliği rahatlığı çok hoşuma gidiyor bagajı da cabası. Yani demem o ki hiç düşünmeden fc5 derim. Hele ki 5 yıllık Bir wolksvagenin ne arıza vereceğini kestirmek de zor tabi.

2017 model makyajlı kasa golften sonra aldım 2019 makyajlı eco elegance civici. Merhaba ilk alırken acaba golfü ararmıyım diye çok soru işaretleri vardı. Ama zamanla civice çok alıştım ve golfü hiç de aramadım. Bu arada golfüm comfortlınedı ondan da olabilir tabi. Sarı eski ampül far, post hız sabitleyici yok vs. Fc5 çok dolu bir araç ve genişliğine de hayran kaldım, post bazen eşim sürsüğünde arkaya geçtiğimde genişliği rahatlığı çok hoşuma gidiyor bagajı da cabası. Yani demem o ki hiç düşünmeden fc5 derim. Hele ki 5 yıllık Bir wolksvagenin ne arıza vereceğini kestirmek de zor tabi.
teşekkür ederim ilginiz için sagolun

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Jetta ile rampaları alt devirle çıkmanın keyfini yaşarsınız

Civic de dizel olursa yahut 1.5 182 HP olsaydı onla da böyle olurdu.

LPG li Civic le yokuşlarda bayılmak istenmiyorsa ayağın altında en az 3000 devrin olması lazım.
Bu araç gitmiyor diyenler de turbo araçlardan inip LPG li Civic in 1500-2000 devirde koltuğa yapıştırmasını bekleyenler.

Zamanında bacanağın 2014 ve 1.6tdi DSG 66bin km deki Jetta' sını sürmüştüm.
Konsolun yumuşak plastik oluşu falan diye laga luga yapar VW ciler.

Sert konsol olan araçtan tık tık, yumuşak konsol olan araçtan gacır gucur ses gelir.

Ki kaliteyse kalite FC5 te de en az Jetta kadar yumuşak plastik kullanıldı.
Trim sesi olarak kronik 4 yerden gelen ses vardır onları da servis ücretsiz şekilde hallediyor.

Yalıtım olarak bir farkları yoktur muhtemelen.
FC5 ilk çıktığı zaman yalıtımı beğenilmişti lakin sonradan diğer araçlarda bu seviyeye gelince eksik olarak görülmeye başlandı.

Sürüş keyfi olarak VW ciler de kabul eder ki VW yapay bir markadır.
Sonradan kilitli difransiyel gibi his vermesi için yine yapay olan gizli özellik açtırırlar hatta

Ancak ne yaparlarsa yapsınlar bir japon kadar keyifli sürüş olmaz.

Yol tutuş olarak FC5 ve Focus kendini kanıtladı bu konuya girmeye gerek bile yok.

Jettanın kaportası ve boyası daha dayanıklıdır, Civic alırsanız özellikle kaputa film çektirmenizi tavsiye ederim.
Yalnız Jettanın kaportası sadece dayanıklıdır.
Sağlamlık olarak fark yoktur.

FC5 zorlu IIHS testinden fazlasıyla başarılı puanlar elde etti, tavan burulma direnciyle de sınıfında 2. sırada.

Kayınbiraderim 15 km ise git gel yapıyordu ve haftanın 2 günü aracın duman attığını (DPF si pek başarılı değil) trafikteki araçların yangın çıktığını sanıp durdurduklarını söylemişti. Son zamanlarda DSG kavramasıda bitmeye yüz tutunca satmak durumunda kalmıştı.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumda ve objektif olarak yorum yaptığımda yerinizde olsam bende Civic tercih ederdim.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben biraz garanticiyim daha önce kullandığım araçları söyleyeyim öncelikle biraz uzun olacak kusura bakmayın vaktiniz varsa okursunuz.(2015 Focus 1.6tdci Titanium, 2012 Tiguan 1.4 Tsi 160 Hp 4x4, 2016 1.6 Multijet Egea Lounge manuel) Vw den dili yanmış ama kesinlikle her zaman objektif olarak yorum yapan biriyim. Şimdiye kadar kullandığım en keyifli araba olan belkide ilk arabam olduğu içinde olabilir Focusun yeri hep ayrıdır. Ben Focusu alırken çok araştırdım o zaman çocuğumuz yoktu ve ben sürüşü güzel olsun, yolu iyi tutsun, rampada bayılmasın, donanımlı olsun diye kriterlerim vardı.(O zaman dizel Civic henüz piyasada yoktu :) Jetta'lara da baktım bir çok test videosunu izledim ve genelde söylenilen, hissedilen şu: Jetta vw'nin üvey evladı :) Meksika'da üretilmesinden dolayı Golf ile aralarında bariz malzeme kalitesi, işçilik farkı var bunu en basitinden el freninin elektrikli olmamasından anlayabilirsiniz, Golf 5 platformu üzerine geliştirilmiş. Malzeme kalitesi çok mu kötü derseniz hayır fakat inanın bana Focus 3,5 tan iyi değildi bu arada Jetta'yada bindim sürmedim ama. Motor performans olarak Focus ile yakın sayılırlar. Eğer kriterlerinizde performans (rampadan bayılmasın gibi bi takıntınız) varsa zaten muhtemelen Jetta'yı tercih edersiniz ki ben buna rağmen Jetta almazdım çünkü dediğim gibi Vw den dili yanmış biri olarak Dsg kafamda hep bir soru işareti olurdu ki 6 yıl garantisi olan full paket bi araç dururken onu tercih etmezdim.(Yukardaki araçları uzun süre kullandım merak ettikleriniz varsa seve seve cevaplarım.)

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Tabi ki 2020 civic ama mutlaka fiyatını da göz önünde bulundurup karar vermek lazım. Sonuçta ikisi arasında ciddi fiyat farkı olacak. Buna göre hesabınızı yapın bence. Ama ekonomik problem yoksa 2020 Civic'i alın geçin derim. Bursa'dan bir arkadaşım bir kaç ay önce 2010 model jetta almıştı. 2 ay içinde şanzımanı arıza yaptı ve ciddi masraf açtı. Konuyla ilgiliyken belirteyim dedim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2020
2012 dizel otomatik trendline jettami satip 2020 eco elegance civic aldim.

Yol tutusu olarak civic jettadan bir tik daha iyi gibi. İc mekan zaten tartisilmaz, traktorden inip ucaga binmis gibi oldum. Ustune ustluk dsg gibi bir faktor var ki en onemlisi bu.

Jettanin tek iyi oldugu konu bana kalirsa bagaj derinligi. Civice gore daha dar ancak daha derin bir bagaji var. Kizimin puseti jetta bagajina diklemesine girerken civicte capraz koymak durumunda kaliyorum. Bu da bagaj hacmini biraz daraltiyor.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri