Civic FC5 Civic Fc5 30.000 km bakımı

Aracınız
Civic FD6 2010
Araç garantide olduğu içinde 6 yıl boyunca servise gitmen gerekecek (aksi taktirde ilerde satma zorunluluğun doğar ise, 2 nci elini önemli ölçüde etkileyen bir zorunluluk)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba. Benim araç 35000 de. 30.000 bakımına gideceğim. Sanziman yağı değişecek falan dediler. En uygun 1850 TL fiyat verdiler. Daha uygun fiyat alan var mı bu konuda? Yada başlarım garantisine diyip bakımları dışarıda yaptıran var mı?

MI 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
bütün otomatik FC5 ve FK7 sahipleri aynı durumda bende bana yakın iki farklı servisten fiyat aldım ikisi de 1900 lira fiyat verdi. Yetkili servisin doldurduğu Honda HCF-2 şanzıman yağı 3 litre perakende olarak yetkili servisten alınıp dışarda değiştirilse belki azıcık daha ucuza gelebilir. Haliyle motor yağı olarak 0w-20 Type 2.0 yağ kullananlarda aynı şekilde yapabilirler hava filtresi yağ filtresini de aynı şekilde servisten alıp çıkabiliriz polen filtresi vs. gibi ıvır zıvır performansa etki etmeyen risk faktörü düşük malzemeleri dışardan tedarik edebiliriz

Tek eksik dışarda FC5 veya FK7 den anlayan bir usta bulup bunları hallettirmek kalıyor:) yinede böyle bir bakımın 1300-1500 liradan aşağı olacağını pek sanmam. Dışardan parça ve yağ kabul etmiyoruz diyen şubeleştiğini markalaştığını zanneden küçük ustacık dükkanlarını alternatifler dahilinde saymıyorum:)

Garanti bu durumda her türlü iptal olur. Yetkili servis kayıtlarında bakıma girdiğiniz gözükmediği için ve elinizde bakım faturası olmadığı için ancak en azından parçaları servisin kullandıklarından kullanmış olursunuz kafanızda sıkıntılı düşünce kalmaz yani kaliteli bakım olur. Tabi bu biraz da ustaya bağlı yağ filtresine diş kaptırmamalı filtreyi takarken contasını sıyırıp yırtmadan takması lazım şanzıman yağınıda alttaki tapadan 3 litre çekip üstten 3 litre tazelemek uygun olabilir polen filtresi dışarda daha ucuz ve yırtılırsa en fazla kabine toz toprak dolar bu yüzden fiyatının uygun olması sebebiyle 12 ay değil 6 ayda bir değiştirilebilir. Motorun hava filtresi zaten kolay onu herkes değiştirebilir:)

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhba...
2017 fc5 kasa otomatik vites excutıve araca sahibim 30000 bakımı geldi servisi aradıgımda yaklaşık 2000 tl maliyet cıkarıyor sanjıman yağı dahil sizce yetkilli servisemi yaptırayım yoksa sanaiiyemi yaptırayım ?
keyifli sürüşler ...

Geri