Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Çiğli Oto Sanayide Honda performans var , 40000 bakımımı orda yaptırdım, 450 tl, servise gidip o paralar verilmez, 10.000 bakımından sonra servise girmedim..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben de 30.000 bakımını orada yaptırdım. Ardından yakınlarda gayem otogaz adında brc servisine lpg bakımını yaptırdım. Tavsiyem parçaları kendiniz alın hava ve polen filtresni kendiniz değiştirin, yağ ve yağ filtresi değişimi için 40 lira ücret alıyor. Bu vesile ile bu tavsiyede bulunan @m2hamid hocama tekrar teşekkürlerimi sunarım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar iyi günler bende 2017 exe aracıma yaklaşan 40000 bakımını yaptırmayı düşünüyorum. Ancak özel servis düşünüyorum malum fiyatlardan ötürü. Adana veya Mersin’de 40000 bakımı için tavsiye edebileceğiniz sağlam özel servisler varmı acaba. Şanzıman yağı subap ayarı bujiler ve yağ ile filitre bakımları için. Aracımı 35000 de aldım 30000e kadar servis bakımlı ancak LPG dışarıda atiker olarak taktırmış eski sahibi. Honda servisi yönlendirmesi ile gittiğini söylüyor ama Honda’nın atikerleanlaşması olduğunu hiç sanmıyorum. Araçta herhangibir sorun yok ama bakımını bizzat ben yaptırarak içim rahat bir şekilde binmek istiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar iyi günler bende 2017 exe aracıma yaklaşan 40000 bakımını yaptırmayı düşünüyorum. Ancak özel servis düşünüyorum malum fiyatlardan ötürü. Adana veya Mersin’de 40000 bakımı için tavsiye edebileceğiniz sağlam özel servisler varmı acaba. Şanzıman yağı subap ayarı bujiler ve yağ ile filitre bakımları için. Aracımı 35000 de aldım 30000e kadar servis bakımlı ancak LPG dışarıda atiker olarak taktırmış eski sahibi. Honda servisi yönlendirmesi ile gittiğini söylüyor ama Honda’nın atikerleanlaşması olduğunu hiç sanmıyorum. Araçta herhangibir sorun yok ama bakımını bizzat ben yaptırarak içim rahat bir şekilde binmek istiyorum.

Hocam merhaba, ben sizin yerinizde olsam farklı bir kaç servise bu durumun garantiyi bozup bozmadığını sorardım. İleride motorla ilgili bir sıkıntı yaşarsanız atiker lpg'den ötürü diyerek sıyrılırlar. Eğer garanti bozulduysa da üzülmeyin kafanız rahat olur gider özel serviste bakımını yaptırırsınız...

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FC5 2017
Manuel sanırım sizin araç?

Benim araç 1.6 eco elegance otomatik 2017. Fabrikasyon lpg'li olduğu için garanti problemi yok sadece.

Bir de şahit olduğum bir olayı anlatayım. Aracı 30.000 bakımına götürdüğüm zaman bir FD7 sahibi geldi. Atiker lpg taktırdığını ve periyodik bakım yaptırmak istediğini söyledi. Servis, müşteri garantinin bozulduğuna uyanmasın diye hiç ses etmeden aracın bakımını yaptırdı. Eğer bu müşteri motorda arıza var diye gelse idi garanti dışı diyeceklerine eminim. Dolayısıyla iyi araştırmanızda fayda var. Ama benim tecrübeme göre problem çıkmazsa servis ses etmez, ancak ileride motorla ilgili bir şey çıkarsa atiker taktırmışsın diyip çamura yatabilirler. Honda servisi kadar pahalı ve uyanık servis hiç görmedim :)

Motora dışarıdan müdahale olduğu anda garanti dışı kalır tabi niye kabul etsinler ki gayet normal. Ayrıca bakım için gelen birini de "sizin ki garanti dışı yaptırmak istediğinizden emin misini" diye sorsunlar. Bizdeki mantık garanti bitince servis işi de biter gitmem algısından herhalde. Ayrıca hangi markanın servis ücretleri makul onu da hiç görmedim. Bir vw grubun servislerini araştırın kaç çıkacak? Tek farkı 15 binde olması. Onu da bir yılda yapmıyorsanız çok da anlamı yok çünkü 1 yıl yada 15 bin km.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Benim araç 1.6 eco elegance otomatik 2017. Fabrikasyon lpg'li olduğu için garanti problemi yok sadece.

Bir de şahit olduğum bir olayı anlatayım. Aracı 30.000 bakımına götürdüğüm zaman bir FD7 sahibi geldi. Atiker lpg taktırdığını ve periyodik bakım yaptırmak istediğini söyledi. Servis, müşteri garantinin bozulduğuna uyanmasın diye hiç ses etmeden aracın bakımını yaptırdı. Eğer bu müşteri motorda arıza var diye gelse idi garanti dışı diyeceklerine eminim. Dolayısıyla iyi araştırmanızda fayda var. Ama benim tecrübeme göre problem çıkmazsa servis ses etmez, ancak ileride motorla ilgili bir şey çıkarsa atiker taktırmışsın diyip çamura yatabilirler. Honda servisi kadar pahalı ve uyanık servis hiç görmedim :)
Bildiğim kadarıyla BRC bile olsa servis dışında takılan lpgler gene garanti dışı bırakıyor motoru.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar dün Adapazarı Sandıkçıda 40bin bakımını yaptırdım. Periodik bakım+Şanzıman yağı değişti 1,600 tl

Geri