Civic FC5 Civic fc5 geç marş alma

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba ;

Bugün henüz 200 km'de olan FC5 Exe Lpg'li aracım sabah geç marş aldı ve freni taş gibi oluyor sabahları bindiğimde. Ayrıca bir AVM'ye gittim. 2 saat kadar kapalı otoparktaydı yine geç marş aldı ama sabahki kadar değil.

Sorun ne olabilir sizce. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba ;

Bugün henüz 200 km'de olan FC5 Exe Lpg'li aracım sabah geç marş aldı ve freni taş gibi oluyor sabahları bindiğimde. Ayrıca bir AVM'ye gittim. 2 saat kadar kapalı otoparktaydı yine geç marş aldı ama sabahki kadar değil.

Sorun ne olabilir sizce. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Fb7 kasadan beri bu sorun zaman zaman dile getiriliyor, çıkan sonuçları yazıyorum ancak sizin aracınız çok yeni başka bir sorun olabilir.
Akü zayıflaması, lpg regülatörü, anahtarın kirlenmesinden dolayı immobilizerın geç okuması...

Aracınız
Civic FC5 2018
Fb7 kasadan beri bu sorun zaman zaman dile getiriliyor, çıkan sonuçları yazıyorum ancak sizin aracınız çok yeni başka bir sorun olabilir.
Akü zayıflaması, lpg regülatörü, anahtarın kirlenmesinden dolayı immobilizerın geç okuması...

Bugün frene basmadan start tuşuna bastım kontak açıldı sonra kapattım tekrar açıp çalıştırdım aracı sorun olmadı. Anahtarsız çalıştırma olduğundan motor hiç beklemeden marşa bastığından olabilir diye düşündüm.

Ayrıca sabahları fren pedalı taş gibi oluyor. Sanki araç stop ettikten sonra biri freni pompalamış gibi. Bunun sebebi nedir sizce ya da başına gelen oldu mu?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Araç daha çok yeni bayide akü bitmiş olabilir onu gösterin değerlere baksınlar değişim talep edin gerekirse.

Aracınız
Civic FC5 2018
Araç daha çok yeni bayide akü bitmiş olabilir onu gösterin değerlere baksınlar değişim talep edin gerekirse.

Olabilir hocam aracı aldığımdan beri çok binemedim şehir dışındaydım 15 gün oldu yaklaşık 300 km'de. 1000 bakımına gittiğimde dile getireceğim.

Ayrıca direksiyondan müzik sesini açıp kapatma tuşu dokunmatikti diye hatırlıyorum. 2017 modelini kullanmıştım bu aracın. Ama benim aracımda artı eksi bölümü çalışıyor sadece.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Olabilir hocam aracı aldığımdan beri çok binemedim şehir dışındaydım 15 gün oldu yaklaşık 300 km'de. 1000 bakımına gittiğimde dile getireceğim.

Ayrıca direksiyondan müzik sesini açıp kapatma tuşu dokunmatikti diye hatırlıyorum. 2017 modelini kullanmıştım bu aracın. Ama benim aracımda artı eksi bölümü çalışıyor sadece.

Mayıs üretim sonrasında bu özellik kaldırıldı diye biliyorum bende de yok.

2018 ilk yarı üretimlerde:
Paddle shift yok
Anlık tüketim ve kalan menzil yok
Ses tuşu dokunmatik

2018 ikinci yarıda bu durum tam tersi

Aracınız
Civic FC5 2018
Mayıs üretim sonrasında bu özellik kaldırıldı diye biliyorum bende de yok.

2018 ilk yarı üretimlerde:
Paddle shift yok
Anlık tüketim ve kalan menzil yok
Ses tuşu dokunmatik

2018 ikinci yarıda bu durum tam tersi

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için kaldırmaları saçma olmuş ama güzel bir özellikti.

Aracınız
Civic FC5 2019
Göktaş hocam bende de aynı sorun mevcut son durum nedir acaba düzeldi mı

Aracınız
Civic FC5 2018
Düzeldi hocam 1 sene oldu ben aracımı alalı ilk aldığımda birkaç kez geç çalışma sorunu yaşadım ama şu an bir sıkıntı yok şükür.

Geri