Civic fc5 geri viteste stop etme sorunu

Aracınız
Civic FC5 2016
@ondertnc Merhaba ;

Şartlar ne olursa olsun aracın stop etmesi çok normal karşılanmamalı. Kesinlikle servise baktırmanızda fayda var . En azından bir cihaza bağlasınlar kontrol etsinler vs. En azından servis kayıtında kalsın. Sonradan oluşabilecek Allah esirgesin başka bir sıkıntının habercisi olabilir . Belki çok pinpirikliyim ama .

Araç sıcak soğuk , Lpg benzin dizel vs , yüke bindiğinde yakıt ve hava karışımını dengeleyip , rolantiye ona göre ayar veren işleyişi var . Ben şimdiye kadar böyle bir sıkıntı yaşamadım , ama siz yine de yolunuz düştüğünde baktırın derim.

Kazasız keyifli günler ...

Sadece hayalet

Musa

0
Aracınız
Çözüm buldun mu? Benim de 2018 fc5 var o da stop ediyor geri viteste. Genelde ani manevra da ayağımı aniden fenden çekerken oluyor
Merhabalar.. 4 haftalık fc5 aracım.. toplamda 3 defa geri vitesteyken istop etti.. sizce nedendir?? Başına gelen var mı??

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mi A2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bayır yerde Vıtesteyken gazı ve frenı bırakıp beklemeyin ... Bu sureyı uzun tutarsanız stop eder etmeyenler şanzımana zarar verır otomatik şanzıman için soluyorum hatta dsg lerde bu sekılde beklersenız cok kısa surede şanzımanı ele almanız muhtemeldir .

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Öncesinde fb7 kullanmış biri olarak D den R ye geçince hareket için yaklaşık 3 sn lik bir boşluk oluyor. Stop etmedi şimdiye kadar ama fb7 de böyle bir şey yoktu. Ayak frende R den D ye al arabada hemen gitme isteği var ancak tam tersi R ye alınca 3 sn kadar bekliyor. Bu boşluktan ötürü stop ettiriyor olabilirmisiniz. Bu 3 sn boşluk Normal mi onu bilmiyorum.

Musa

0
Aracınız
Merhaba. 2018 otomatik LPG'li fc5 aracım var. Geri viteste bazen stop ediyor. Rolantide çalışırken de gaz verip bıraktığım zaman da rolatiyi ayarlayamıyor ve stop ediyor. Bilgisayara bağlantım bişey çıkmadı

Mi A2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
FB7 otomatik vites lpg li aracım da düşük gazda düzensiz gaz yeme ve stop etme sorunu var. Benzinde de yapıyor. Araç ile yapılanları söyliyim. Egr valfi ve gaz kelebeği temizlendi. Subap ayarı yapıldı. Bujiler ve bobinler yenilendi. Bu sorunu yaşayan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. ( bu yapılanlar bugün yapıldı yarın serviste kalibrasyon yapılacak) inşallah düzelir.

Geri