Civic FC5 Civic FC5 Hararet Sorunu

Merhaba arkadaşlar arabam 2016 model manuel fc5 civic.
Aracimi ikinci el olarak aldim evveliyatini bilmiyorum kalorifer isitmiyordu kalorifer peteğini temizlettim benden onceki sahibi hic antifiriz kullanmamış kirmizi antifiriz ekledim kullanmaya devam ettim gectigimiz hafta acil bi is icin gece kirikkaleden boluya gittim yolda giderken kizilcahamam rampalarinda arabanin harareti tavan yapti durdum baktim fan acti kapadi hararet tekrar dustu aracı sıkıstırmadan yola devam ettim ama her rampada tekrar yukseldi duzlukte düştü Bolu'da aracı yarım saat dinlendikten sonra geri dönüşe geçtim aynı şekilde yokuşlarda tekrar yükseldi duzlukte düştü.Termostat ve fan musurunden suphelendim ve bunlari parçaları alıp ustama degistirttim.suan obd cihazindan devamli takip ediyorum arabanin su sicakligi 99 derecede fan aciyor 10 sn çalışıp duruyor.arac normal kullanimda 95 derece ile 105 derece arasinda sizce sorun varmı.su eksiltme yok termostatla fan musuru degistiginde radyatör temizleyici alip radyatörü de temizledim ve antifirizli suyunuda yeniledim.yardim ve gorusleriniz icin simdiden teşekkür ederim.

CPH1893 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Arkadaşlar burada guvenebilecegim usta olmadığı için Ankaraya da gidemedigim için sorunu kendim çözmek için uğraştım ve Allah'ıma şükürler olsun çözdüm.En son sizlere radyatör sipariş ettiğimi söylemiştim.
bugün arabamın radyatörünü söktüm ön panel kaput kilidi hortum kelepçeleri sensörleri falan söktüm ve yeni radyatörümü montajlayip taktım radyatörü söktüğümde yere vurup içine hortumla tazyikli su tuttum çıkan paslı su beni şaşırttı siz siz olun sanayide bilmediğiniz marka antifiriz arabanıza koydurmayın ben bunun ceremesini çektim sanırım fotograftada paylascam kesinlikle bu markayı kullanmayın radyatörü tıkaması muhtemel.Neyse montajdan sonra arabayı test ettim rampada olabildigince zorladim 150 / 200 bandinda yuksek devirde...
Aracınız
Civic FC5 2017
oooooooooooooooo hocam cok sıkıntı bu normal değil 105 derecede ıbre buradaysa bu sekılde kullanma, hondanın 105 derece de deıl yukarıda arkadas normal fılan dıyede yazmıs da ole birsey yok bu normal deıl bazı araclarda evet 105 derecede normal de oluyor ama hondanın kı değilmiş bunu sımdı sızın attıgınız foto dan anladım sınırda gezıyor 105 derece dekı su antıfızlı oldugu ıcın kaynamıyor ama sınırda gezıyor bu arada fan acıyor deıl mı bu sıcaklıkta .?

105 derece su sıcaklıgı bazı araclar ıcın normal zaten onlardada bu sıcaklıkta ıbre ortada olur ama hondada deıl su sıcaklıği 105 de ama ıbre tavan yapmıs bu normal değil HONDADA

Dİğer araclarda zaten 105 de ibre ortada duruyor o araclarda ama 3 4 derecelık bır artısta hemen ıbrelerı tavan yapar . Hondada böle değil

Bakalim radyatör gelsin bi o kaldi zaten
oooooooooooooooo hocam cok sıkıntı bu normal değil 105 derecede ıbre buradaysa bu sekılde kullanma, hondanın 105 derece de deıl yukarıda arkadas normal fılan dıyede yazmıs da ole birsey yok bu normal deıl bazı araclarda evet 105 derecede normal de oluyor ama hondanın kı değilmiş bunu sımdı sızın attıgınız foto dan anladım sınırda gezıyor 105 derece dekı su antıfızlı oldugu ıcın kaynamıyor ama sınırda gezıyor bu arada fan acıyor deıl mı bu sıcaklıkta .?

105 derece su sıcaklıgı bazı araclar ıcın normal zaten onlardada bu sıcaklıkta ıbre ortada olur ama hondada deıl su sıcaklıği 105 de ama ıbre tavan yapmıs bu normal değil HONDADA

Dİğer araclarda zaten 105 de ibre ortada duruyor o araclarda ama 3 4 derecelık bır artısta hemen ıbrelerı tavan yapar . Hondada böle değil

CPH1893 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Kardeş bence sen boşuna para döküyorsun. 2012 yılında şirket tarafından bizlerle kullanmak için ww Caddy verilmişti. Ekranda motor yağ sıcaklığı görünüyordu. Her zaman 107 derecede oluyordu. Bende de şuan fc5 var ve obd cihazı var. Şimdiye kadar hiç bakmadım radyatör sıcaklığına. Unutmazsam bir ara bakayım.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Kardeş bence sen boşuna para döküyorsun. 2012 yılında şirket tarafından bizlerle kullanmak için ww Caddy verilmişti. Ekranda motor yağ sıcaklığı görünüyordu. Her zaman 107 derecede oluyordu. Bende de şuan fc5 var ve obd cihazı var. Şimdiye kadar hiç bakmadım radyatör sıcaklığına. Unutmazsam bir ara bakayım.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hararet ibresının tavan yapması normal mi şimdi ??????????

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FC5 2017
Yukarıdada dedıgım gıbı farklı markalarla Hondayı karsılastırmayın Arkadaslar .. Yukarıda Arkadasımız Fotoyu atmıs hararet tavan yapmıs bu normal değil bunu normal demeyın Lütfen .

Geri