Civic FC5 Civic FC5 Hararet Sorunu

Merhaba arkadaşlar arabam 2016 model manuel fc5 civic.
Aracimi ikinci el olarak aldim evveliyatini bilmiyorum kalorifer isitmiyordu kalorifer peteğini temizlettim benden onceki sahibi hic antifiriz kullanmamış kirmizi antifiriz ekledim kullanmaya devam ettim gectigimiz hafta acil bi is icin gece kirikkaleden boluya gittim yolda giderken kizilcahamam rampalarinda arabanin harareti tavan yapti durdum baktim fan acti kapadi hararet tekrar dustu aracı sıkıstırmadan yola devam ettim ama her rampada tekrar yukseldi duzlukte düştü Bolu'da aracı yarım saat dinlendikten sonra geri dönüşe geçtim aynı şekilde yokuşlarda tekrar yükseldi duzlukte düştü.Termostat ve fan musurunden suphelendim ve bunlari parçaları alıp ustama degistirttim.suan obd cihazindan devamli takip ediyorum arabanin su sicakligi 99 derecede fan aciyor 10 sn çalışıp duruyor.arac normal kullanimda 95 derece ile 105 derece arasinda sizce sorun varmı.su eksiltme yok termostatla fan musuru degistiginde radyatör temizleyici alip radyatörü de temizledim ve antifirizli suyunuda yeniledim.yardim ve gorusleriniz icin simdiden teşekkür ederim.

CPH1893 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Arkadaşlar burada guvenebilecegim usta olmadığı için Ankaraya da gidemedigim için sorunu kendim çözmek için uğraştım ve Allah'ıma şükürler olsun çözdüm.En son sizlere radyatör sipariş ettiğimi söylemiştim.
bugün arabamın radyatörünü söktüm ön panel kaput kilidi hortum kelepçeleri sensörleri falan söktüm ve yeni radyatörümü montajlayip taktım radyatörü söktüğümde yere vurup içine hortumla tazyikli su tuttum çıkan paslı su beni şaşırttı siz siz olun sanayide bilmediğiniz marka antifiriz arabanıza koydurmayın ben bunun ceremesini çektim sanırım fotograftada paylascam kesinlikle bu markayı kullanmayın radyatörü tıkaması muhtemel.Neyse montajdan sonra arabayı test ettim rampada olabildigince zorladim 150 / 200 bandinda yuksek devirde...
Aracınız
Civic FC5 2017
Siparişi iptal ettim. ustam yarın sizden cevap bekliyorum emeğiniz icin teşekkürler

Hocam antıfırız eklerken suyu komple boşaltın. Sırf antıfırız koysanızda olur . Sadece kaynama noktası ve donma noktası bıraz duser ve artar sıkıntı olmaz biz bu sekılde 25 senelik motoru calıstırıyoruz sıkıntı yok ve bakıma goyurdugumızde usta her zaman motorun çok iyi oldugunu söyler bunu niçin sölüyorum sizin radyatör yeni sıkıntı olmaz ama eskı radyatör olsaydı ve antıfırız siz sadece su kullanılsaydı bu sefer antıfırız koysaydınız bu sefer cozucektı camur gibi olup tıkayacaktı . Suan tıkanacak bişi yok iptal ettıgını geri alıp sek olarak kullanabılırsın ama yınede sen bılırsın eger tereddüt yasarsan bu konuda servısden almayı dene bu arada hızlı bir şekılde o radyatör dekı suyu bosaltıp antıfiriz eklemen gerekiyor pas yapmaması lazım buna dıkkatt

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sizin sorununuz tamamen aracın antifirizsiz kullanılıp soğutma suyunun küf ile çamurlaşmasından kaynaklı bir durum. Şİmdi burada yeni radyatörü taktıktan sonra motor soğutma boruları ve kanallarını temzilemek için kullanılan ilaçlar var. İlaçla temizlik yapıp sonra araç calışır halde aracın su ılave kabından devamlı su verip yarım saat devir daim yapıldıktan sonra herhangi bir marka kalitesi kötü olmamak şartı ile yarı yarıya antifiriz su koyarak bir hafta aracı kullanmak sonrasında kaliteli organik kırmızı antifiriz ile suyu yarıyarıya koyarak işlemi tamamlamak olmalıyıdı. Şimdi yeni radyatörünüzde motor ve borularda kalan pislikler tekrar yenisinin içine bulaşacak. İmkanınız varsa ulaşabildiğiniz tüm soğutma hortumlarını söküp temizleyin. Kalorifer peteğini tekrar temzileyin. Birde kesinlikle antifiriz olmadan kullanmayın aracı.

Lıqoi molly antifirizi iptal ettirmenize gerekte yoktu. Gayet kaliteli güzel bir antifiriz. Sıkıntısız kullandırnız.

Aracınız
Arkadaşlar başta söylediğim gibi sorun antifiriz. Ben eski Honda calışanıyım halen daha otomotiv sektöründeyim inanın sanayiye girdimi araba daha kendini toplayamaz.

Yetkili servisten sonra arabanıza en iyi siz bakarsınız. En kısa sürede servisten orijinal ürünü hetittirin. Bu sorun kalorifer sisteminizi de bozabilir ve bir sabah uyandıgınızda arabanızın içinde antifirz sıvısı görebilirsiniz kalorifer kazanı patladıgından dolayı..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar başta söylediğim gibi sorun antifiriz. Ben eski Honda calışanıyım halen daha otomotiv sektöründeyim inanın sanayiye girdimi araba daha kendini toplayamaz.

Yetkili servisten sonra arabanıza en iyi siz bakarsınız. En kısa sürede servisten orijinal ürünü hetittirin. Bu sorun kalorifer sisteminizi de bozabilir ve bir sabah uyandıgınızda arabanızın içinde antifirz sıvısı görebilirsiniz kalorifer kazanı patladıgından dolayı..

Yalnız burda antıfırız kullanılmamasından ve sonrasında kullanılmasından gerceklesmıs sorun yanlıs antifirzden değil o radyatör e orjınal antıfırız koysaydı da arkadas ,yıne camurlasacak ve tıkayacaktı.

Su ile sogutmalı sistemli motorların calısma prensibi aynıdır . Antıfırız in genel mantıgı aynıdır. Orjinal olması sadece uzun süre dayanıklılığını gösterir aşındırıcı lik faktörünü belırler . Bu arada yukarıda Honda Total marka antıfırız kullanıyor demıssınız emın mısınız ?

Aracınız

Yanlış anlamayın ama oluşan sorun zaten antifiriz konulmadığı için. En kötü antifiriz bile içinde olsaydı durum böyle olmazdı. Sadece su ile kullanılan her araçta aynı durum oluşur. Ayrıca bilindik kaliteli bir antifiriz işini fazlası ile görecektir. Kendi aracım 155000 km de ve içinde normal antifizi var suyyunda herhngi bir balçık yada kahverengi gibi çamur rengi yok.

Orjinal illaki iyidir ama antifiriz konusunu bu kadar kafa yormaya gerek yok. Su ile kullanılan araç ta soğutma suyu çamurlaşılır. Su ile kullanılan araçta sonrasında antifiriz konulduğunda özellikle hortumlarda yarılma patlama hatta yağ soğutucunun çatlaması en çok görülen arızalardır.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yanlış anlamayın ama oluşan sorun zaten antifiriz konulmadığı için. En kötü antifiriz bile içinde olsaydı durum böyle olmazdı. Sadece su ile kullanılan her araçta aynı durum oluşur. Ayrıca bilindik kaliteli bir antifiriz işini fazlası ile görecektir. Kendi aracım 155000 km de ve içinde normal antifizi var suyyunda herhngi bir balçık yada kahverengi gibi çamur rengi yok.

Orjinal illaki iyidir ama antifiriz konusunu bu kadar kafa yormaya gerek yok. Su ile kullanılan araç ta soğutma suyu çamurlaşılır. Su ile kullanılan araçta sonrasında antifiriz konulduğunda özellikle hortumlarda yarılma patlama hatta yağ soğutucunun çatlaması en çok görülen arızalardır.
Aynen öyle bizim traktör 25 senedir saf antıfırız ile calısıyor sıkıntı yok .

Aracınız
Civic FC5 2018
Valla ustam kafam karıştı.Siparis verdiğim antifirizi iptalmi edeyim.
ozaman o verdiğin linkteki antifiriz özelliklerini karşılayan antifirizin linkini atin siparisini vereyim.

Hocam siparişinizi iptal edin. Aldığınız ürün POAT değil ve doğru ürün de değil.

Total Honda'ya resmi olarak POAT antifiriz üreten firmaymış ve piyasaya satış yapmıyorlarmış. Ben o yüzden sitelerinde bulamadım.
Yetkili servisi arayın ve 5lt'lik ürünlerden alın. Kaç litre gerektiğini bilmiyorum. Su karıştırılmayacaksa 10lt almak gerekebilir.

Şu an piyasada POAT diye satılan ürün yok ya da ben bulamadım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yalnız burda antıfırız kullanılmamasından ve sonrasında kullanılmasından gerceklesmıs sorun yanlıs antifirzden değil o radyatör e orjınal antıfırız koysaydı da arkadas ,yıne camurlasacak ve tıkayacaktı.

Su ile sogutmalı sistemli motorların calısma prensibi aynıdır . Antıfırız in genel mantıgı aynıdır. Orjinal olması sadece uzun süre dayanıklılığını gösterir aşındırıcı lik faktörünü belırler . Bu arada yukarıda Honda Total marka antıfırız kullanıyor demıssınız emın mısınız ?

Bende serviste orjinal antifrizlere bakmıştım, Avrupa pazarı için yapılan üretimleri TOTAL'e yaptırıyor, antifrizin arkasında TOTAL Performance yazısı da mevcut.
Ama TOTAL'in piyasada sattığı antifrizler ile servistekinin birebir aynı olduğunu sanmıyorum, Honda zaten farklı pazarlardaki üreticilere kendi ürünlerini imal ettiriyor.
Renk olarakta servistekinin rengi MAVİ idi.

Geri