Civic Fc5 Klima Gazı R-1234yf

2011 elegance fd6 kullanıldı.(satıldı)-2014 fb7 elegance kullanıldı(satıldı)-2016 fc5 Exe kullanılıyor ben kullandığım değil benim olmayan araba hakkında yorum yapmam Almanlar bu klimada çok iyi 1.3 opeller dahi bizimkilerden iyi Mersin’de yetmiyor bu klimalar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Vallaha dünyanın en sıcak ülkesi mersinden daha sıcak orada opel değil japonlar var ies ve fd6 kullandım izmir sıcağında üşüdüğüm oldu içinde

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Vallaha dünyanın en sıcak ülkesi mersinden daha sıcak orada opel değil japonlar var ies ve fd6 kullandım izmir sıcağında üşüdüğüm oldu içinde

Tamam kardeş senin Honda’lar iyiymiş güle güle kullan.iZmire Mersin’den sıcak demenle tartışmayı bitirdin zaten

Tamam kardeş senin Honda’lar iyiymiş güle güle kullan.iZmire Mersin’den sıcak demenle tartışmayı bitirdin zaten

İzmire mersinden sıcak demedim izmir sıcağında kullanıyorum dedim 38 40 derece yazın buralar sizin mersin 50 55 herelde

6 sene fd6 kullanmis 2010 model ve 3 aylık fc5 sahibi biri olarak kıyaslama yaparsam burada yazilanlar kesinlikle dogru. Fd6 ozellikle ilk 4 5 sene elim havalandirmanin onunde buz keserdi ne olduysa bir anda performansi yari yariya dustu gaz bastirdiysamda o eski performansini yakalayamadi ama fc5 sıfir olmasina ragmen fd6 ya gaz bastirdigim donemki kadar performansı yani yuzde 70 lerde. Nerde o eski civicler heyy gidi ?

6 sene fd6 kullanmis 2010 model ve 3 aylık fc5 sahibi biri olarak kıyaslama yaparsam burada yazilanlar kesinlikle dogru. Fd6 ozellikle ilk 4 5 sene elim havalandirmanin onunde buz keserdi ne olduysa bir anda performansi yari yariya dustu gaz bastirdiysamda o eski performansini yakalayamadi ama fc5 sıfir olmasina ragmen fd6 ya gaz bastirdigim donemki kadar performansı yani yuzde 70 lerde. Nerde o eski civicler heyy gidi

Geçen gün abimin toyotayı götürdük gaz bastılar sözde %20 bile gaz yok herelde içinde doğru düzgün soğutmuyodu sonra bidaha başka yere gaz bastırdı şimdi normal soğutuyor

Aracınız
Birde şöyle birşey var. Başımdan geçen bir olay üzerinden anlatayım. O dönem vectra b kullanıyorum. Klimaya gaz bastırdım. Soğutmasında sıkıntı var. Ustaya dedimki kaç gr bastın gazı? Standart abi o dedi. Bende dedim ki bu araçlar için 750gr min - 900gr maksimum basmalısın. Bizim usta standart 700 gr gaz basmış. Soğutmaz tabi az basarsan.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Öncelikle 2012 FB7 için konuştuğumu belirteyim de araba mülkiyetine kafayı takmış arkadaşların kalpleri kırılmasın.

Klima ve havalandırma konusu tasarım olarak eksik arkadaşlar.
Burada biz bizeyiz, rahat olun.
:D

Otomatik A/C dediğin zaman, sen hedef sıcaklığı verirsin, AUTO düğmesine basarsın ve gerisini bilgisayar halleder, değil mi? Çünkü ön tarafta, tam ortada, ön camın altında sıcaklık sensörü var.
Değil!

Yazın sıcaklığı 20-21°C seviyesine çekiyoruz, kışın 22-24 seviyesine. Gece ile gündüzde bile yeni ayar yapmak gerekiyor. Sanırım bize ferahlık veren geniş ön camlar ile konforu sabit tutmak mümkün olamıyor. Bilemiyorum.
Ha!, evden işe 5 dakikalık yolda ölçüm yapılırsa tabii ki doğru gözlem yapılmış olmaz. Ben en az 10 dakikalık mesafelerden bahsediyorum.

Hadi bunu elinizle bir iki tuş müdahalesi sonucu düzeltebiliyorsunuz. Otomatik klimada manuel müdahale! Ama daha önemli sorun, orta ızgaralarda kısma olmaması ve yönlendirmelerin bütün ızgaralarda yeterli açıyı verememesi. İşte burada biz elle yeterince müdahale edemiyoruz.

Uzun yolda arabayı eşime verdim bir ara ve arkasındaki koltuğa geçtim. Allah'ın o ne rüzgar! Açıyı nereye verirseniz verin, sol elmacık kemiğinize o yumruğu yiyorsunuz.

Sağ tarafa geçip yolcu olmaya kalkarsanız durum çok daha feci. Zaten ortayı nereye yönlendirirseniz yönlendirin, ya kafanızı, ya karnınızı çarpıyor. Sağdaki de, ister cama yönlendirin ister yere, sağdan da darbe alıyorsunuz.
Sürücü konumundakilerin böyle dertleri yok.

Yıllarca eşim klimadan şikayet edip durur ve çareyi en azından sağdaki ızgarayı kısmakta bulurdu, ben de ona kızardın, klima etkisini düşürdüğü için. Dün onu da denedim ve kadının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gördüm.

Avrupa Amerika bilmem arkadaşlar, çift bölge klimayı daha yeni görmüş Honda'nın bu konuya iyice eğilmesi gerek.

Hadi iyi eğlenceler!

Öncelikle 2012 FB7 için konuştuğumu belirteyim de araba mülkiyetine kafayı takmış arkadaşların kalpleri kırılmasın.

Klima ve havalandırma konusu tasarım olarak eksik arkadaşlar.
Burada biz bizeyiz, rahat olun.
:D

Otomatik A/C dediğin zaman, sen hedef sıcaklığı verirsin, AUTO düğmesine basarsın ve gerisini bilgisayar halleder, değil mi? Çünkü ön tarafta, tam ortada, ön camın altında sıcaklık sensörü var.
Değil!

Yazın sıcaklığı 20-21°C seviyesine çekiyoruz, kışın 22-24 seviyesine. Gece ile gündüzde bile yeni ayar yapmak gerekiyor. Sanırım bize ferahlık veren geniş ön camlar ile konforu sabit tutmak mümkün olamıyor. Bilemiyorum.
Ha!, evden işe 5 dakikalık yolda ölçüm yapılırsa tabii ki doğru gözlem yapılmış olmaz. Ben en az 10 dakikalık mesafelerden bahsediyorum.

Hadi bunu elinizle bir iki tuş müdahalesi sonucu düzeltebiliyorsunuz. Otomatik klimada manuel müdahale! Ama daha önemli sorun, orta ızgaralarda kısma olmaması ve yönlendirmelerin bütün ızgaralarda yeterli açıyı verememesi. İşte burada biz elle yeterince müdahale edemiyoruz.

Uzun yolda arabayı eşime verdim bir ara ve arkasındaki koltuğa geçtim. Allah'ın o ne rüzgar! Açıyı nereye verirseniz verin, sol elmacık kemiğinize o yumruğu yiyorsunuz.

Sağ tarafa geçip yolcu olmaya kalkarsanız durum çok daha feci. Zaten ortayı nereye yönlendirirseniz yönlendirin, ya kafanızı, ya karnınızı çarpıyor. Sağdaki de, ister cama yönlendirin ister yere, sağdan da darbe alıyorsunuz.
Sürücü konumundakilerin böyle dertleri yok.

Yıllarca eşim klimadan şikayet edip durur ve çareyi en azından sağdaki ızgarayı kısmakta bulurdu, ben de ona kızardın, klima etkisini düşürdüğü için. Dün onu da denedim ve kadının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gördüm.

Avrupa Amerika bilmem arkadaşlar, çift bölge klimayı daha yeni görmüş Honda'nın bu konuya iyice eğilmesi gerek.

Hadi iyi eğlenceler!

Cam otomatiğine kocaman AUTO yazan japonlar için sen dua et klima koymuşlar

Aracınız
Arkadaşlar dün servise gittim.Klima gazını mutlaka kontrol edin dedim.Sağolsunlar aracı cihaza bağladılar tüm gazı vakumladılar ve gerekli ölçüm tartımı makine yaptı klima gazım eksik çıkmadı ama vakumlama ve yeniden gaz yükleme sonrasında klimam isediğim gibi soğutmaya başladı.Aracım FC5 RS klima gazı 500 grammış ve GAZ R-1234yf klima gaz kodu olarak geçiyor bilginize.
Konu başlığını daha önce servis personelinden alıp R410 olarak açtım ama doğrusu R-1234yf olmalıymış.Soru sorduğum ve ana bu kodu veren elemanı bulsam azarlıycaktım ama denk gelmedik yanlış bilgi verme kardeşim bilmiyorsan bilmiyorum abi de geç diyecektimki yoktu.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Fk7 civic hb aracımda bende memnun değilim klima performansından. 2010 fd6 aracım eski olmasına rağmen daha iyi soğutuyordu bu bariz. Gerçi şu da var araç bazen iyi bazen kötü soğutuyor mantığını çözemedim.

Geri