Civic FC5 Civic FC5 Motor Arıza Lambası Sorunu..

Ad Soyad
Oğuzhan Yılmaz
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar Merhabalar. 2018 Model Fabrikasyon LPG' li Eco Executive Fc5 Kasa Aracım Var. Aracı 27.000 km de aldım . Şimdi şöyle bi sorun var aracın 6 yıl 150.000 km garantisi devam etmesine rağmen honda yetkili servisine bu MOTOR ARIZA İKAZ LAMBASI sorununu göstermek için gittiğimde bana lpg kaynaklı Katalitik konvertörden dolayı bu ışığın yandığını ve bu parçanın değişmesi gerektiğini söylediler. Garanti kapsamı dışında kaldığı için 18.000₺ Fiyat istediler. Aracımın iyi niyet garantisi olmasına rağmen ve bakımlara dışarıya nazaran +1.500 - 2.000₺ gibi fazla ücret ödediğim hâlde benim hatalı olmamama rağmen servis kısacası bunu garantiyi kapsamadığını söylüyor. Bu sorunu olan bi arkadaş var mı acaba forumda bi çözüm yolu vesaire var mı ?

Arac şu anda kaç km'de fabrikasyon LPG'li mi bunlar önemli .2.konu defaatla paylaşıldı hemen konvertör degistirme İlk olarak subap ayarı,oksijen sensörleri kontrol gerekirse değiştirilmeli sonra hala katalizör de sikinti devam ederse dışardan çıkma ya da Universal konvertör alınabilir 18 bın ne ya

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar Merhabalar. 2018 Model Fabrikasyon LPG' li Eco Executive Fc5 Kasa Aracım Var. Aracı 27.000 km de aldım . Şimdi şöyle bi sorun var aracın 6 yıl 150.000 km garantisi devam etmesine rağmen honda yetkili servisine bu MOTOR ARIZA İKAZ LAMBASI sorununu göstermek için gittiğimde bana lpg kaynaklı Katalitik konvertörden dolayı bu ışığın yandığını ve bu parçanın değişmesi gerektiğini söylediler. Garanti kapsamı dışında kaldığı için 18.000₺ Fiyat istediler. Aracımın iyi niyet garantisi olmasına rağmen ve bakımlara dışarıya nazaran +1.500 - 2.000₺ gibi fazla ücret ödediğim hâlde benim hatalı olmamama rağmen servis kısacası bunu garantiyi kapsamadığını söylüyor. Bu sorunu olan bi arkadaş var mı acaba forumda bi çözüm yolu vesaire var mı ?
Üstad geçmiş olsun üzücü durum,
Önce Honda Türkiye'ye bı mail atın gerekirse öncesinde arayın sözlü ifade ve şikayet edin durumu.
Daha sonra ariza tespit cihazıyla siz bi özel servis bulun başında durarak durumu ihtişare edin ustayla ama Honda servisinin ne dediğini anlatmayın.
İstanbuldaysaniz yardımcı olurum gidilicek yerle alakalı.

Honda madness

Daha öncesinde enjektör arızası yaşadınız mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri