civic fc5 şanzıman ses

Ad Soyad
ali
Aracınız
Civic FC5 2016
arkadaşlar aracım 2016 fc5 araç sabah soğukken viteste giderken ıslık sesi gibi hışırtı yapıyor ısınınca kesiyor başına gelen varmı bu bir arıza mı yoksa cvt şanzımanda olağan biseymi

Ad Soyad
ali
Aracınız
Civic FC5 2016
Az önce araçla sürüşe çıkarken dikkatle dinledim. Geri geri giderken aracın içinde çok net bir ses duydum bu herhalde bahsettiğiniz gibi şanzıman sesi olsa gerek. Ancak ileri giderken gaza basıldığında gelen ince ses aracın içinden duyulmuyor, cam açınca daha çok aracın önünden geliyor gibi hissettiriyor ve çok kısık bir ses. Belki de balatalar mı sürtüyor diye düşünmedim değil.
Evet aynı ses servise sordum hepsinde var sanziman yağı değişirse daha da azalır dedi bu arabalar böyle demekki dedim yapacak bisey yok

arkadaşlar aracım 2016 fc5 araç sabah soğukken viteste giderken ıslık sesi gibi hışırtı yapıyor ısınınca kesiyor başına gelen varmı bu bir arıza mı yoksa cvt şanzımanda olağan biseymi
Aynısı bende başladı 80.000'de. düşük devirde ısınanana kadar ileri viteste iken otomatik şanzımandan ıslık gibi ses geliyor. Servis şanzıman yağını değişmeyi önerdi. Sizde sorun çözüldü mü

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri