Civic FC5 Civic Fc5 ses sistemi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Konu güzel faydalı olmuş hayırlı olsun hatchback için de aynı şeyler geçerli midir acaba? [MENTION=11749]The.ApoLLo[/MENTION]

Konu güzel faydalı olmuş hayırlı olsun hatchback için de aynı şeyler geçerli midir acaba? [MENTION=11749]The.ApoLLo[/MENTION]

Teşekkür ederim dostum, hatchback modelindeki sistemi veya kullanılan hoparlörü bilmiyorum ancak ön ve arka hoparlör kısmı sedan modeliyle aynı ise tabiki aynı sistemi yada daha yüksek sistem bağlayabilirsiniz.
Ama kesinlikle bağlamanızı öneririm çünkü orjinal hoparlörlerin işe yaramadığını bağladıktan sonra anlıyorsunuz.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Normal sedanda 6 hoparlör görünüyor hb araçta 8 tane var arka kapılarda 2 tane fazladan twitter var sanırım. Bir de sizin pandizotta olan hoparlörler bizde arka kapılarda bulunuyor boyutları aynıdır sanırım. Ses konusunda tatmin etmiyor bakalım güzel bir usta bulursam düşünüyorum açıkçası. [MENTION=11749]The.ApoLLo[/MENTION]

Ben executive paket kullanıyorum. Benim araçta 8 tane var, 4 hoparlör 4 twitter şeklinde. Eğer arka camın altına pandizot atabilirseniz kaliteli oval hoparlör kullanın, kapılardakilere hiç karışmayın. Bunu yapmanızı yüzde yüz öneririm. Hem daha fazla ses alırsınız hemde kapılardan arkalara hat çekme işiyle uğraşmazsınız.

[MENTION=11749]The.ApoLLo[/MENTION] Executive 8 tane derken, 4 kapılarda hoparlör 2 ön direkte var. Son 2 nerede acaba?

Honda Civic FC5 ECO Executive Otomatik

Son 2 olanda arka hoparlörlerin yanında hocam, arka pandizot sökülünce pandizota montajlı olduğunu görürsünüz. Aracın teknik özelliklerinde 6 adet görünüyor, ancak biz hoparlör montajı için arka döşemeyi söktüğümüzde twiteer olduğunu gördüğümde şaşırmıştım. Yani arka taraftada iki hoparlör ve iki twiteer bulunuyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
[MENTION=11749]The.ApoLLo[/MENTION]

Elinize sağlık. Öncekine göre mukayese kabul etmez bir performans ve keyif artışı yakalamanız çok hoş. İlave olarak;

Aracın yalıtımına takviye yapmamışsınız. Kapılardaki orijinal perdeler duruyor ve kapı iç döşemesi ile kapı iç sacının birbirine temasını yumuşatıyor.
Ancak güç artışında bu yalıtım yetmiyor ve zırıltı başlıyor. Bunun için dediğim yerdeki teması engellemek için daha kalın malzeme kullanılması gerekiyor.

Ayrıca bu tip uygulamalarda kapıların dış saçlarına iç taraftan ses dalgalarını tutacak kaplama yapılır. Böylece kapının ses dalgaları nedeniyle tenekemsi ses katarak frekans sapmaları engellenir. Bunu yanında uygulama sonrası kapıya vurduğunuz anda daha tok bir sesle karşılaşırsınız, ki bu sağlamlaşmış yapı sayesinde hoparlörün vereceği sesin daha dolgun gelmesi sağlanır.

Konuyla ilgili profesyonel çözümlerde bu tip yalıtımları yapmadan yeni ekipman montajı yapılmaz.

https://www.facebook.com/1787800788...2270.178780078836276/1252408381473435/?type=3

Geri