Civic FC5 ten memnun musunuz ?

Aracim 7-8 Aylik , lpg illaki performansini etkiler lakin ben cok memnun olamadim bu sure icerisinde.Bassan bagiriyor basmasan yokusta gitmiyor.Fikir verecek olan var mi ?
Birde bir depo 115-130 TL ile istanbulda trafik ortaminda genelde 290-300 km yapiyorum normal midir ?

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç performans olarak kesinlikle tatmin edici değil. Yokuslarda olsun ara hizlanma olsun bence çok kötü. Bu önceden kullandığınız araca göre de değişir. Ben turbolu araç kullanıyordum.
Yakıt olayı göreceli olmak ile birlikte şehirici yaklaşık 290 km ile 310 km arasında değişir. Ben uzun yolda 460 km ye kadar gördüm. Şehirici şu an 340 km lerde geziyor.

Ces

Özel Üye
Dizeli bilmiyorum ama benzin + fabrika çıkışı LPG'li modelin performansını test sürüşünde çok yetersiz buldum. Bu sebeple seat leon st aldım. Ama fk7'ler gayet iyi. Performans odaklı bir değişim yapacaksanız Rs yada fk7 iyi birer aday olur. Ama hem orta seviye performans hem de yakıt ekonomisi diyorsanız dizel araba güzel araba derim.
Saygılar.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bazi yönleriyle beni de çok memnun etmedi ama rahat araba. Bir onceki aracim Mercedes Glk buna ragmen Civic in konforu hic fena degil bence. Motor sesinden ziyade yol sesi bence rahatsiz edici.sehirici performansi iyi. Otobanda zayif kaliyor lpg ile. Ayrica lpg sarfiyatı bana yuksek geldi 100km de 12-13 lt yakiyor

Kesinlikle cogunuzun fikrine katiliyorum.Motor sesiyle alakasi yok.basarsan gider bagira bagira da gidiyor o zaman da yakittan ne anladim ki ? Gidilen mesafe her turlu epey dusecek basmasan motoru zorlamayim ibre 2 3 ü gecmesin dersen de zaten sinyali verip sagdan sagdan gidicen az bi yokus bayir vs yerlerde.Bilmiyorum lakin bence hakikaten oldukca yetersiz .

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fc 5 kasım ayı satışlarına bakılırsa tatmin etmişki satış da corolla egea dan sonraen cok satan 3 marka kasımda

Aracınız
Civic FC5 2018
arac olarak rakamina gore es degerleriyle kiyaslayinca hem konfor hemde kalite olarak benim bekledigimden iyi.
motor konusuna gelince de beklentiye girerken alinan malin ne oldugunu ve kapasitesini iyi bilmek lazim. 1.6 atmosferik motora gore normal. ama fazlasini isteyen icinde 1.5 turbo secenegi var zaten. Yani her kesimi tatmin edebilecek yelpazeye sahip.

Geri