Civic FC5 ten memnun musunuz ?

Şuan piyasadaki en sağlam otomatik şanzıman ve motora sahip lpg uyumu desen zaten en iyisi ee piyasa desen çeyrek altın gibi bügün satarsın motor performansına gelirsek bence araç honda olunca insanlar performans beklentileri artıyor bir çok atmosferik benzinli 1.6 araba kullandık en nefesli giden 1.6 i vtec honda motoru buna emin olabilirsiniz sizin dediğiniz şey gayet normal bu araç manuel olsa rampalarda bu kadar bağırmaz cvt olduğu için yüklendiğinizde 6 bin devirde sabit tutuyor... tabiki araba tercih meselesi şuan sıfır araç alıcak olsam lpg li olcak desem hiç düşünmem alırım her yönden kaarlı araba seni hiç bizaman yolda bırakmaz

vtec kicked in yo !!!

Herkesin fikrine saygiliyim , herkeste kendine göre kesinlikle hakli.Ama sürüs olsun özellikle güven olsun ben memnun kalamadim.Ufak bir dokunmada falan allah korusun cok guvenemiyorum.Lakin bu fiyata alinabilecek sedanlardan ki daha uygundu biz aldigimizda en ust siralarda gelir.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence biz türkiyede ki fiyatlardan dolayı araçlardan çok şey bekliyoruz sonuçta bindiğimiz araçlar avrupa ve amerikada çerez parası denecek düşük seviye araçlar. o yüzden insanımızda haklı olarak o kadar para verip herşeyi bekliyor ama malesef olmuyor. bizimde memnun olmadığımız şeyler yok mu var elbette ama yapacak bişey yok.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence biz türkiyede ki fiyatlardan dolayı araçlardan çok şey bekliyoruz sonuçta bindiğimiz araçlar avrupa ve amerikada çerez parası denecek düşük seviye araçlar. o yüzden insanımızda haklı olarak o kadar para verip herşeyi bekliyor ama malesef olmuyor. bizimde memnun olmadığımız şeyler yok mu var elbette ama yapacak bişey yok.
Katılıyorum.
Verilen parayi hak eden bir araba. Hatta daha önce de belirttim, rahatlığı ve yol tutuşu bir ust segment gibi geldi bana. Bir de içi cok geniş ferah araba. Ozellikle arka koltuklarin diz mesafesi passat tan bile daha iyi. Bir de aracın donanımı fiyatina göre cok iyi hemen hemen gerekli tum ozellikler mevcut.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracim 7-8 Aylik , lpg illaki performansini etkiler lakin ben cok memnun olamadim bu sure icerisinde.Bassan bagiriyor basmasan yokusta gitmiyor.Fikir verecek olan var mi ?
Birde bir depo 115-130 TL ile istanbulda trafik ortaminda genelde 290-300 km yapiyorum normal midir ?

şehir içi için çok normal bi yakıt. ben cok denedim şehir içi 300 civarı şehir dısı 400 civarı yakıyor. dun doldurdum depoyu 80 tl ye doldu lpg indirimden sonra. (bp 2,96) yakıt olarakta bp-shell-opet alıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Başlığı okuyunca civic almak isteyen birisi sanmıştım. Ama öyle değilmiş. Araç sizin beklentinizi karşılamayabilir ama benim beklentilerimi karşıladığı için çok memnunum. Keşke almadan önce iyice araştırıp test edip öyle alsaydınız. Sonuçta 100.000 tl üzeri fiyatı olan bir araç alıyorsunuz. 100 tl lik ayakkabıyı bile ayağımıza denemeden almıyoruz değil mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracim 7-8 Aylik , lpg illaki performansini etkiler lakin ben cok memnun olamadim bu sure icerisinde.Bassan bagiriyor basmasan yokusta gitmiyor.Fikir verecek olan var mi ?
Birde bir depo 115-130 TL ile istanbulda trafik ortaminda genelde 290-300 km yapiyorum normal midir ?

Bende fb7 vardı yokuş da aynı sorunlar vardı fc5 i almadan lpg li modeli denedim fb7 ye göre iyileştirme yapılmış bariz belliydi birde dizel test ettim dizel aracı gözüm kapalı aldım 300 tork bu kadar mı fark yaratır araçda 9 ileri zf ile harika uyum olmuş 3500 km oldu keyifle kullanıyorum. yakıt econ kapalı şehir içi 6-7 lt.arası yakıyor

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yol tutuş olarak gövdenin yanlara yatması fazla olduğu halde son derece tatmin edici. Gidiş olarak daha önce turbo benzinli bir arabaya binmedim fakat Atmosferik motorlar içinde kıyaslayacak olursam. Bence bu konuda sınır 1 beygir başına 10 KG olmalı. Lpgnin performanstan fazla çalmadığını varsaydığımız durumlarda 1 beygir Başına 10 kg ve daha azı düşüyosa gidiş beni fazlasıyla memnun ediyo. Fakat bizim arabamız LPG tertibatı ile 1400 kilo civarında ve 125 beygir olduğu için performans açısından bence yeterlı ama tatmin edici değil. Onun dışında yalıtım konusunda kesinlikle verdiğim parayı kuruş hak etmiyo. Yol sesi konusunda fazlasıyla zayıf.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende dünden beri okuyorum yazılanları birşeyler eklemek istiyorum .

Türkiye şartlarına göre adamlar oturmuş bu kadar verginin fazla olduğu ülkede ve envayi çeşit arabanın olduğu pazarda nasıl ön plana çıkarız diye yıllardır mevcut ürettikleri arabayi nasıl geliştirip müşteriye ve pazara hakim oluruz diye kasa yenilemiş mevcut koruduğu motor şanzıman. kalitesini stabil tutmuş ,aynı zamanda iç dış estetigi nasıl yapalım da değişiklik olsun ama çok yakıtı olmasın konforu fazla olsun diye araba yapmışlar ve bu arabasına LPG nin zararı oldugu halde LPG li modeli fabrikasında montaj yapıp sunmuşlar ,
demem o ki araç üretimi kasa değişikliği için yatırımlar ve karşılığını alma konusunda büyük riskler taşıyor her marka için geçerli bu ,motor performansını büyütse yakıt ve vergi artacak ,kaliteyi,konforu artirsa fiyat artacak talepler doğrultusunda herşey maddiyata bağlanıyor buna istinaden tüm japon arabalarının içinde civic in ilk kasasından itibaren motor şanzıman. güvenlik kalitesi ve görünümü yillardar insanları cezbediyor ve satıyor ,Toyota 2013 yılından itibaren kasaya önem verdi ve neticede 40-50 yaş üstüne hitap ediyor spor estetik havası yok bence ,keza Mazda ,nissan Subaru ve Suziki vs gibi arabalar yeni yeni estetiğe önem vermeye başladı , ama civic bunların hepsini yıllardır hep sunuyor ,
bugün ham fiyatı 60 bin TL olarak fabrikadan çıkıyor ve vergi bayi karı vs 110-120-130-140 bin TL'lik. fiyatlara müşteriye sunuluyor ,ve bizlerin sıkıntılarını verdiğimiz paraların karşılığını cebinizden çıkan paraya göre arabayı kiyasliyoruz ,Civic in 60-70 binlere aldığımız i varsayarsak parasına göre araba yapmışlar deriz çıkarız işin içinden eksi yanları ni gormeyiz belki de ama iki katı para çıkınca insanlar normal olarak sorguluyor bizim sorunumuz aslinda bu ,
Honda tr ye bana 120 bin TL Lik Civic üret desek neler yapacağı nasıl konfor ,nasıl kalite sunacağı belli değil, ben şahsen. tahmin bile edemiyorum,kaldıki bu paraya su anki modelini fc5 kasayı üretip sunmuş gerisini siz hesap edin ,diğer markaların vergilendirilmesi de aynı ancak burada şunu hesap etmemiz gerekiyor araçların ham fiyatları nekadar buradan kalitesi ortaya çıkıyor ,bugün neden mersedes Audi BMW Volvo tarzı araçlar pahalı çünkü ham fiyatları yüksek ,ham fiyat eşittir kalite oluyor ,

Gelelim Fc5 kasaya, kişiler bir woswagenle kiyasliyor üst segmentleri ile kiyasliyor ,kıyaslanması gereken markaları ben size soylim tercihinizi siz yapın ,araca verilen para değermi degmezmi zevkinize uyarmi uymazmi siz düşünün sonra nasıl sorusunu soralım ,

Toyota Corolla 1.6 132 PS
Megan 1.6 115 PS. otomatik tercihi yok benzinde
Mazda 3 1.5 120 PS
i30 135 PS ve sedan üretimi yok
Opel astra 115 PS
Jetta benzinli. versiyonları turbolu
audi A3 sedan benzinli versiyonları turbolu

vs vs vs...

liste devam ediyor

bunların içinde fiyat estetik sorunsuzluk olarak karşılaştırıp fc5 kasa alinirmi alınmazmi öylece mukayese etmek gerekiyor .

saygılar ..

FC5_ELEGANCE_CVT

Geri