Civic FD6 Arıza lambası

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle arıza lambasından hangi kodlar çıkıyor bir öğrenin. Sonra ona göre yorum yapabiliriz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Oksijen sensoru map sensoru bir de manifolt ve eksozda olan sensorler varya kardes onlardan biri ya da bir kaci ariza veriyor olabilir.. lpg li aracin katalizöru kolay kolay tikanmaz da bozulmaz da..sensorler bozuk olunca katalizor islevini yapmiyor zannediyor beyin..

Aracınız
Civic FD6 2010
Selamün aleyküm arkadaşlar tüpten yandığını sanıyorduk bugün yine yaktı arıza lambasini chaza baglattigimda katalizör den yaktığını gördük böyle bişe yaşayan varmiEkli dosyayı görüntüle 254387

Mi 9 SE cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Daha önce satın almak istediğim bir araçta katalizör arızası verdiğini söylemişti sahibi. Tamiratı oluyor mu bilmiyorum, fakar katalizör biraz pahalı bir parça. Egzozdan atılan gazları filtreleyen bir parça. Orijinali 6bin₺ vardır şu an. Çıkmaci 1500₺ istemişti. Piyasada katalizör temizleyiciler var. Faydası oluyor mu bilmiyorum. Denemekte fayda var. Ya da direkt temizletmeye götürebilirsin.

Bu parça verimsiz çalışır ya da çalışmazsa muayenede egzoz emisyonundan kalır. Bu işi daha öteye götürüp, geçici katalitik konvetör kiralayıp aracına taktıktan sonda muayeneye gidip, sonrasında söktürenler duydum.

Havayı kirletmemek adına önemli bir parça. Umarım temizleyicilerle ya da temizletmeyle çözülür.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.

Aracınız
Civic FD6 2010
Anladım eksozcuya götürmem lazım demi

Sensörlerden olma ihtimalini yazmış bir arkadaş, en azından bunu anlamakta fayda var ilk etapta. Sensör mü katalizör mü.

Katalizör ise bahsettiğim şeyleri deneyebilirsin. Konu üstüne deneyimlerinden bahsedecek olan olabilir. Acele etme.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Anladım eksozcuya götürmem lazım demi

> Bunu teyit etmek için emisyon testinde bir kontrol edilebilir. Katalizör bozuksa değerler yüksek çıkar.
> Birde kurum varsa yüksek devir kullanıp temizlemeye çalışılabilir.
> Solüsyon vs. ilede temizleme yapanlarda mevcut.
> Lpgdeki fazla ısıdan dolayı petekler tahrip olmuş ise yenisi takılmalı.
> Önemli olan katalizör kurtulabilir mi? Yoksa hepten gitmiş mi? Buna göre hareket edin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri