Civic FD6 Cam Kapanmiyor

Aracınız
Civic FC5 2018
2008 Civic Elegance sol arka cam kapanmiyor. Tuşun ışığı yanıyor fakat kapatmiyor, yukarı cektigimde ışığı sönüyor biraktigimda yanmaya devam ediyor. Aşağı indiriyor, inerken ışık yanmaya devam ediyor.
Tuş sorunlu olabilir diye sağ arkayla sol tarafı değiştirdim yine kapatmiyor.
Honda yardımı aradım yapacak birşey yok kapıyı yumruklayin biraz motor takılmıştır dedi ama işe yaramadı. H.sonu her yer kapalı cam komple açık kaldı.

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam arkadaşın 2010 fd6 da aynı arka camdan sıkıntılıydı. Birgün döşemeyi söküp kendim sakin sakin bakıp yaptım demişti. Sanırım camı tutan en alttaki deliklerden birşey kurtulmuş geri taktım demişti.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam kapatmak için yukarı cektigimde hiç motor sesi gelmiyor. Mesela aşağıya indirdin sonda artık yine aşağı bastığında bir motor tık sesi geliyor ama yukarıda sıfır. Zaten yukarı cektigimde ışık sönüyor, var bir terslik

Kapı dosemesinde 2 vida var birisi dugmenin kapağıni çıkarınca gözükür diğeri kapı açma kolunun iç yerinde sökün. Dosemeyi kapıdan tornavidayla kanirtarak ayırın vida plastik klipsler ayrılınca döşeme kapıdan ayrılir. Cam motorunun 3 adet vidasi var onları söküp içerdeki saplı bakır sarılı kömürü döndürerek kapi camını elle yukarı kaldırabilirsiniz o kömüre kenarda iki adet iletken olacak onlar degiyorsa motor calisir

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Hem sofor kapisindaki tustan hemde arka kapidaki tustan denediniz mi. İkisinde de ayni sorunu mu yapiyor.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arkadaki tuş aşağı indiriyor yukarı çıkarmıyor. Yukarı çıkar dediğimizde ışığı sönüyor.

Aynı şekilde Ondeki tus aşağı indiriyor yukarı çıkarmıyor. Yukarı dediğimizde ışığı SÖNMÜYOR.

Sağ arka kapı tuşunu sol arka kapı tuşuyla değiştirdim durum ayni, sorun tusta değil.

Bu arada sorun kendi kendine düzeldi. Acaba vurmalarım sonra dan mi işe yaradı :)

Aracınız
Civic FD6 2011
Zaman ile kir ve toz kontaklarin arasına giriyor bir düz tornavida ile arkadaki centige bastırıp tüm modülü dışarı çıkartın..içinde ki LED ayaklarına zarar vermeden sokup temizlenmesi gerekir .. eliniz yatkın değil ise temizleyicı kontak sprey sıkın bir kaç defa yukarı aşağı hareket ettirin kolay gelsin

Geri