Civic FD6 Civic FD6 ecm/PCm arızası

Ad Soyad
Mehmet BOZGEYİK
Aracınız
Civic FD6 2009
Herkese iyi günler kolaylıklar gelsin. Civic 2009 fd6 aracım var LPG ile 500 km ile uzun yol geldikten sonra araçta çekiş düştü devir yükselmedi araçta LPG’yi tamir ettirmeye çalışırken 8 gün sonra benzindede yapmaya başladı. Sorunun lpg kaynaklı mı yoksa araç kaynaklı öğrenmek için LPG’yi araçtan ilişiğini kestik yine sade benzinde yine yaptı ne yapacağımı bilemiyorum araçta ecm/PCm arızası veriyor yardım edebilecek birisi var ise burdan yazabilir telefon numaramıda bırakıyorum 05377842592 yardım etmek istiyorsanız istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam uzun yolda yapan bir arıza. Daha önceden bahsi geçmişti. Problem elektronik ve ateşleme sistemini etkileyen bir durum.

ECM = Motor kontrol Modülü
PCM = Aktarma Organı Kontrol Modülü
PCM/ECM’de bir işlemci arızasının meydana geldiğini göstermesidir. Araç çalıştırıldığında, PCM/ECM, motorun tüm bileşenlerini kontrol etmeden önce kendisini test edecektir. Bu test sonucunda işlemcide bir arıza tespit ederse, P0606 arıza kodunu hafızasında saklayacaktır.

Bir üyemiz buji ve boğaz kelebeği temizliği sonrası düzeldi demişti.

Başka üyemizde lpg sisteminden kaynaklı olduğunu keşfetmişti.

(Aynı sorunla 2 aydır uğraşıyorum.
Çözüm bulundu LPG bağlantı kablolarında çürüme yıpranma sebebiyle yaptığını tespit ettik. Kablolar yenilendi sorun çözüldü.. Bu arada aracı benzinde kullansanızda lpg araç beyni ile bağlantılı olduğu için yine arıza lambasını yakıyor yanıltmasın. Kabloları kontrol ettirin.)

Ad Soyad
Mehmet BOZGEYİK
Aracınız
Civic FD6 2009
Ahmed Hocam iyi günler.
Aracın LPG tesisatını komple değiştirdim tankını kadar hatta 02.06.2023 tarihinde LPG ile uzun yol 150 üstüne 4 gün şehir içinde kullandıktan sonra araç bu sabah 06.06.2023 sabahı yine aynı şekilde araç gaz kesti motor arıza lambası yaktı sarı renkte benzinde kullanmak zorunda kaldım. Sanayiye gittim cihaza bağlandı yine aynı işlemci arıza veriyor ustalar sorunun motor yani aracın ecusunda yani beyinlik sorun var dedi beynin değişmesi gerek dedi. Ne yapacağımı bilemiyorum Ahmet hocam sizin tavsiye edeceğiniz bir şey var mı veyahutta mesajımı gören başka arkadaşlar olur ise yorum yapabilirler. Herkese iyi günler.
Image1686069599.076016.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmed Hocam iyi günler.
Aracın LPG tesisatını komple değiştirdim tankını kadar hatta 02.06.2023 tarihinde LPG ile uzun yol 150 üstüne 4 gün şehir içinde kullandıktan sonra araç bu sabah 06.06.2023 sabahı yine aynı şekilde araç gaz kesti motor arıza lambası yaktı sarı renkte benzinde kullanmak zorunda kaldım. Sanayiye gittim cihaza bağlandı yine aynı işlemci arıza veriyor ustalar sorunun motor yani aracın ecusunda yani beyinlik sorun var dedi beynin değişmesi gerek dedi. Ne yapacağımı bilemiyorum Ahmet hocam sizin tavsiye edeceğiniz bir şey var mı veyahutta mesajımı gören başka arkadaşlar olur ise yorum yapabilirler. Herkese iyi günler.
Ekli dosyayı görüntüle 271082

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İlgili başka konular. Honda'nın ecusu sağlamdır. Hemen bozulacak bir parça değildir.

Şu konulara bakın hocam.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri