Civic FD6 Far Lambaları Hakkında

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar herkese hayırlı ramazanlar.

Şöyle bir problemim var. Far kolunu bi tık çevirdiğimde park lambası vs birşey yanmıyor araçta. İki kez çevirince zaten kısa farlar yanıyor biliyorsunuz.

Fotoğrafta işaretlediğim lamba park lambası mı acaba? Bi tık çevirdiğimde bunun yanması gerekmiyor mu?

Foruma biraz baktım ama herhangi birşey bulamadım. Şimdiden teşekkürler.20190509_133007.jpeg

Merhabalar herkese hayırlı ramazanlar.

Şöyle bir problemim var. Far kolunu bi tık çevirdiğimde park lambası vs birşey yanmıyor araçta. İki kez çevirince zaten kısa farlar yanıyor biliyorsunuz.

Fotoğrafta işaretlediğim lamba park lambası mı acaba? Bi tık çevirdiğimde bunun yanması gerekmiyor mu?

Foruma biraz baktım ama herhangi birşey bulamadım. Şimdiden teşekkürler.Ekli dosyayı görüntüle 252318
peki arkalardaki park lambalarınız yanıyormu? (plaka lambası stoplar vs.) eğer yanan ışığınız yoksa sigortası atmış olabilir sigortayı kontrol edin

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
peki arkalardaki park lambalarınız yanıyormu? (plaka lambası stoplar vs.) eğer yanan ışığınız yoksa sigortası atmış olabilir sigortayı kontrol edin

Evet arka park lambalarım, plaka lambalarım vs yanıyor. Sadece ön farda herhangi bir ışık yanmıyor. Bu durumda sadece işaretlediğim lambalar mı patlamış demektir?

Onu değiştirmek de biraz teferruatlu sanırım davlumbazı falan mı sökmek gerekiyor bilginiz var mı?
davlumbazı full almanıza gerek yok bildiğim kadarıyla bi tampon altı vidası var bide yukarda vidası var onları açarak elinizi geçirseniz yeterli rahatlıkla değiştirisiniz

Aracınız
Civic FD6 2010
davlumbazı full almanıza gerek yok bildiğim kadarıyla bi tampon altı vidası var bide yukarda vidası var onları açarak elinizi geçirseniz yeterli rahatlıkla değiştirisiniz

Anladım bir deneyeyim ampul tedarik ettikten sonra. Teşekkür ederim sağolun.

Tampon falan yok hocam aman. Park ampülü sadece. Elinizi uzatın çevirin söketten çıkar zaten. Çeyrek turla çıkar. Ama akü tarafında yedek depoyu çıkarmak gerek. Başka bir sıkıntısı yok.

????? ???? ??????? ????? ???? ??????

Aracınız
Civic FD6 2010
Tampon falan yok hocam aman. Park ampülü sadece. Elinizi uzatın çevirin söketten çıkar zaten. Çeyrek turla çıkar. Ama akü tarafında yedek depoyu çıkarmak gerek. Başka bir sıkıntısı yok.

????? ???? ??????? ????? ???? ??????
10 liraya değiştirttim. Usta yaparken de iyice baktım cidden kolaymış. Bi yerleri sökmeye gerek yokmuş. Teşekkürler

Geri